2011 01 08

Rogeris Federeris laimėjo turnyrą Katare

Pirmą pergalę 2011 metais iškovojo Šveicarijos tenisininkas Rogeris Federeris. Jis laimėjo turnyrą Kataro sostinėje Dohoje. Beje, šias varžybas šveicaras laimėjo trečią kartą karjeroje.
Rogeris Fedederis laimėjo pirmą šių metų turnyrą.
Rogeris Fedederis laimėjo pirmą šių metų turnyrą. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Antroji planetos raketė finale nepaliko jokių šansų prieš metus Katare triumfavusiam rusui Nikolajui Davydenko – 6:3, 6:4.

Federeris labai susikaupęs pradėjo finalinę dvikovą ir pirmuosius taškus rinko be klaidų. Pirmojo seto viduryje Davydenko, atrodo, pagaliau pabudo, tačiau pavyti nutolusio varžovo jam jau nebepavyko.

Rusijos sportininkas, matyt, džiaugėsi iškovotu kelialapiu į finalą – pusfinalyje Davydenko nugalėjo pirmąją planetos raketę ispaną Rafaelį Nadalį.

Antrame sete varžovai taškus dalijosi po lygiai. Vis dėlto R.Federeris antrojo seto pabaigoje įrodė savo pranašumą ir iškovojo pirmąją šio sezono pergalę.

Beje, Dohoje R.Federeris nugalėjo trečią sykį gyvenime.

Turnyro Katare nugalėtojui atiteko 176 300 JAV dolerių čekis ir 250 ATP reitingo taškų.

Iki atvirojo Australijos teniso čempionato R.Federeris ir N.Davydenko dalyvauti varžybose nebeplanuoja.