Rogeris Federeris nukovė Andy Murray ir Londono finale kovos su Novaku Džokovičiumi

Rogeris Federeris
„Scanpix“ nuotr. / Rogeris Federeris
0

Rogeris Federeris toliau tęsia savo įspūdingą pasirodymą Londone vykstančiame baigiamajame ATP sezono „World Tour Finals“ turnyre. Antra pasaulio raketė iš Šveicarijos pusfinalyje 7:6(5), 6:2 nugalėjo Andy Murray. Mačas truko valandą ir 33 minutes.

R.Federeris finalo akistatoje su Novaku Džokovičiumi sieks jau septinto šių varžybų čempiono titulo. Šveicarų maestro gali tapti pirmu po Ivano Lendlo, kuriam pavyko trejus metus iš eilės laimėti baigiamąjį sezono turnyrą.

„Be abejonės tai žavinga, – patekęs į finalą kalbėjo R.Federeris. – Man patinka žaisti prieš Novaką. Jam šis sezonas puikus. Jis puikiai žaidžia šiame turnyre. Žaisti paskutinį sezono mačą prieš tokį žaidėją yra ypatinga.“

R.Federeris sieks 77-o trofėjaus karjeroje ir sėkmės atveju pagal šį rodiklį susilygins su legendiniu Johnu McEnroe‘jumi. Dagiau pavyko iškovoti tik Jimmy Connorsui (109) ir I.Lendlui (94).

„Scanpix“ nuotr./Andy Murray

31 metų Šveicarijos tenisininkas šį sezoną iškovojo 71-ą pergalę ir patyrė 11-a pralaimėjimų.

A.Murray sėkmingai pradėjo dvikovą su R.Federeriu ir pačioje pradžioje laimėjo šveicaro padavimus bei išsiveržė į priekį 4:2. Tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi R.Federeris. Jis persvėrė rezultatą savo naudai 5:4. Sportininkams teko žaisti pratęsimą, kuriame pajėgesnis buvo R.Federeris.

Šveicarų maestro antrame sete tik didino apsukas, o paskui jį A.Murray nespėjo. Didžiosios Britanijos tenisininkas dar du kartus pralaimėjo savo padavimus, setą ir mačą.

A.Murray siekė tapti pirmu britu nuo 1970 metų patekusiu į baigiamojo sezono turnyro finalą.