Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 3d. 14:31

„SEB arenos“ gimtadienis: profesionalų kova tamsoje ir mažųjų rekordas

191 jaunasis tenisininkas siekė kamuoliuko į žemę mušinėjimo rekordo
Organizatorių foto / 191 jaunasis tenisininkas siekė kamuoliuko į žemę mušinėjimo rekordo.

Tamsoje neonu švytintį teniso kamuoliuką gainiojantys profesionalai Dovydas Šakinis ir Almantas Oželis, beveik du šimtai mažųjų teniso gerbėjų, siekiančių rekordo, keturiasdešimtmetį skaičiuojanti raketė ir iš visos šalies susirinkę teniso mėgėjai – taip griausmingai savo trečiąjį gimtadienį spalio 1 dieną minėjo sporto ir sveikatingumo kompleksas „SEB arena“. Vidudienį prasidėjusi gimtadienio fiesta baigėsi gerokai po vidurnakčio, desertui padovanojusi iki šiol Baltijos šalyse nematytą teniso mačą tamsoje.

Išbandymas jauniesiems tenisininkams

Gimtadienio šventę pradėjo 191 mažasis teniso gerbėjas. Šiam būriui patikėta siekti kamuoliukų mušinėjimo į žemę rekordo. Apsiginklavę raketėmis jaunieji tenisininkai vienu metu, nepertraukiamai lygiai penkias minutes, mušinėjo kamuoliukus. Visi šie vaikai „SEB arenoje“ teniso treniruotes lanko 2–6 kartus per savaitę. Anot „SEB arenos“ vadovo Darijaus Jaso, šiuo metu arenoje treniruojasi rekordiškai daug – beveik tūkstantis vaikų ir jaunuolių.

Po rekordo siekimo Ąžuolyno gatvėje įsikūrusios arenos prieigose simboliškai pasodinti devyni ąžuoliukai. Vieną medelį pasodinęs „Omnitel“ vadovas Antanas Zabulis pasakojo kas kartą išsiruošęs sulošti teniso partiją čia sutinkantis draugus, kaimynus, todėl linkėjo arenai toliau augti ir lankytojų sulaukti dar daugiau.

Rekordu ir sveikinimais prasidėjusi šventė netrukus įgavo dar didesnį pagreitį. Teniso gerbėjų šeštadienį laukė net dvi profesionalių sportininkų dvikovos. Pirmajame mače susitiko merginos. Lietuvos moterų teniso rinktinės narė, antroji Lietuvos moterų teniso raketė Joana Eidukonytė susitiko su Lietuvos (iki 14 metų), Lietuvos jaunių (iki 16 metų) čempione, ITF tarptautinių turnyrų (iki 18 metų) nugalėtoja Akvile Paražinskaite.

Abi tenisininkės akivaizdžiai jaudinosi, o vėliau A.Paražinskaitė prisipažino, kad žaisti, kai stebi tiek žiūrovų, jai dar nėra tekę. Kova vyko permainingai – mačas po dviejų setų baigėsi lygiosiomis.

„Tarpusavyje kovoti ar treniruotis mums tenka labai retai, bet tenka. Kartais geriau pasirodo viena, kartais kita“, – pasakojo Akvilė, „SEB arenos“ kortuose besitreniruojanti šešias dienas per savaitę, nuo ryto iki pavakarės. Mergina neslėpė, kad arenoje dažnai praleidžia daugiau laiko nei namuose. 

Mačas neono šviesoje

Antroji profesionalų dvikova, prasidėjusi vidurnaktį, žadėjo dar įspūdingesnių vaizdų dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – jėgas surėmė ketvirtoji Lietuvos teniso raketė Dovydas Šakinis ir vienas perspektyviausių Lietuvos jaunių – Almantas Oželis. Antroji – tenisininkai žaidė tamsoje, susiorientuoti jiems padėjo tik neono šviesa.

Arenoje buvo sukurta ypatinga atmosfera, kortai apgaubti blausia purpurine spalva. Ši šviesa išryškino tik kamuoliukus ir rakečių stygas. Tiesa, tai žaidimo sąlygas pagerino minimaliai. Mistika dvelkiantis mačas žiūrovus privertė ne kartą aiktelėti ir sukelti ovacijų audras. Pastarosios nuaidėdavo kaskart tenisininkams atlikus „tarpklyninius“ smūgius. Būtent taip kamuoliuko atmušimą, jį mušant tarp kojų, praminė mačui vadovavę humoristas Gintaras Ruplėnas ir renginio vedėjas Jogaila Morkūnas. 

„Šis šou elementas žiūrovams visada patinka. Bet kartais patys rimčiausi sportininkai taip smūgiuoja labai svarbiose varžybose“, – su šypsena tikino mačo neono šviesoje laimėtoju tapęs D.Šakinis.

Abu tenisininkai vienbalsiu tvirtino, kad žaisti tamsoje jiems buvo visiškai nauja patirtis. A.Oželis neslėpė, jog išankstinė treniruotė šiek tiek pagelbėjo vėliau stojus prieš žiūrovus. „Prieš mačą pusvalandį pasitreniravom neono šviesoje. Pradžioje buvo sunku net suprasti, kur tas kamuoliukas skrenda, ką jau kalbėti apie pataikymą. Bet buvo labai įdomu, norėčiau dar kada pabandyti“, – sakė A.Oželis.

Vienu perspektyviausių šalies jauniumi laikomas Almantas Oželis pasakojo, kad žaisti prieš Dovydą Šakinį jam buvo nelengva dėl pastarojo patirties ir amžiaus skirtumo. O parodyti gana gerus rezultatus šeštadienio naktį jam esą galėjusi padėti būtent tamsa.

Slaptas mėgėjo ginklas – senutė raketė

Ne tik stebėti, bet ir žaisti buvo kviečiami šventę aplankę teniso mėgėjai. Dar prieš profesionalų mačą tamsoje buvo surengtas daugiau nei penkias valandas trukęs linksmasis „Omnitel“ teniso ir skvošo turnyras. Teniso mėgėjų gretose susikauti pasiryžęs teniso gerbėjas Andrius Cimbolaitis prieš kovą susirinkusiesiems pademonstravo atsineštą slaptąjį ginklą – penktąją dešimtį skaičiuojančią teniso raketę.

„Ją man padovanojo bičiulis, radęs savo uošvio namuose. Tiesą sakant, pats žaidęs su ja nesu, tik kelis sykius pamėginęs atmušti kamuoliuką. Ji – siaubingai nepatogi“, – juokėsi prieš penkerius metus žaisti tenisą pradėjęs A.Cimbolaitis.

Netrukus jo žodžius patvirtino ir mėgėjų turnyrui vadovavęs bei jo finale teisėjavęs G.Ruplėnas. Pats išmėginęs relikvinę raketę, humoristas ją praminė lenta.

Turnyro finale jėgas surėmė G.Ruplėno raudonaisiais velniais pavadinti vilniečiai prieš druskininkiečio ir klaipėdiečio tandemą. Pastarieji po įtempto mačo ir išplėšė pergalę.

Visų dalyvių laukė prizai. Mažieji apdovanoti simboliniais medaliais, didieji – atminimo dovanomis ir specialiais titulais už pasiruošimą linksmajam turnyrui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Deuce