2017 06 10

Sėkmės blyksnis Notingame: Ričardas Berankis pirmą atrankos etapą įveikė be kovos

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis išvengė varžovo pirmame atrankos turnyro etape į „Aegon Open Nottingham“ pirmenybes. Į 32 žaidėjų kvalifikaciją užsiregistravo 31 tenisininkas, o tai reiškė, kad pirmoji šio turnyro raketė iš Lietuvos gavo tiesioginį kelialapį į antrąjį etapą.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / „Scanpix“ nuotr.

R.Berankis turi galimybę Notingamo „Challenger“ turnyre dalyvauti trečią kartą savo karjeroje, o 2010-aisiais jis tapo šių pirmenybių čempionu. Tuomet jis finale 6:4, 6:4 įveikė japoną Go Soedą.

Antrame „Aegon Open Nottingham“ turnyro etape lietuvis turi galimybę susitikti su 308 pasaulio rakete iš Australijos Luke'u Saville'u arba vardinį kvietimą gavusiu 18-mečiu Maxu Stewartu.

R.Berankis dar niekuomet nėra žaidęs prieš jaunąjį britą, tačiau su L.Saville'u savo jėgas jau išbandė praėjusiais metais Taipėjuje. Tuomet lietuvis 6:2, 6:3 įveikė savo varžovą bei tik pusfinalyje nusileido Danieliui Evansui.

Didžiausia tikimybė, jog pergalę iškovojęs R.Berankis lemiame etape dėl vietos pagrindinėse „Aegon Open Nottingham“ pirmenybėse susitiks su septintuoju pagal skirstymą Matthew Ebdenu (ATP-281).

Jis šiemet iškovojo 16 pergalių ir patyrė 12 nesėkmių, o ant žolės dangos startavo pralaimėjimu Reilly Opelkai.

Tai bus pirmasis R.Berankio turnyras ant žolės aikštės paviršiaus šį sezoną, o praėjusiais metais ant šios dangos jis pralaimėjo visus keturis mačus. Pirmuose etapuose jis nesėkmes patyrė keliuose Didžiosios Britanijos turnyruose, Vokietijoje bei sensacingai nusileido M.Willisui Vimbldone.