2020 01 11

Šendženo čempione tapo Ekaterina Alexandrova

Penktoji „Shenzhen Open“ turnyro raketė Ekaterina Alexandrova (WTA-34) tapo pirmąja 2020 metų WTA turo čempione.
Ekaterina Alexandrova
Ekaterina Alexandrova / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Rusijos tenisininkė didžiajame turnyro finale 6:2, 6:4 susitvarkė su Kazachstano atstove Elena Rybakina (WTA-36).

25-erių rusės pasirodymas finale beveik niekuo nesiskyrė nuo žaidimo kituose etapuose. Užtikrintai viso turnyro metu žygiavusi tenisininkė vienintelį setą pralaimėjo varžybų ketvirtfinalyje kortų šeimininkei Qiang Wang.

Pavyzdžiui, pusfinalyje E.Alexandrova 6:4, 6:3 įveikė „Didžiojo kirčio“ čempionę ispanę Garbinę Muguruzą.

Praėjusio sezono pabaigoje tenisininkė laimėjo žemesnio rango turnyrą Limože, o pridėjusi penkias pergales šią savaitę dabar yra nepralaimėjusi 10 mačų iš eilės.

20-metei E.Rybakinai tai buvo trečiasis WTA turo finalas per pastaruosius šešis mėnesius. Tenisininkė pirmuoju bandymu laimėjo titulą Bukarešte, tačiau dabar suklupo antrą kartą turnyre, vykstančiame Kinijoje.

„Scanpix“ nuotr./Ekaterina Alexandrova ir Elena Rybakina

„Shenzhen Open“ vicečempionė uždirbo 180 WTA reitingo taškų ir kiek daugiau nei 88 tūkstančius JAV dolerių.

E.Alexandrova džiaugsis 280 WTA reitingo taškų ir 175 200 JAV dolerių piniginiu prizu.

Dvejetų turnyre triumfavo čekės Barboras Krejčikova ir Katerina Siniakova. Jos finale 6:2, 3:6, 10:4 nugalėjo kortų šeimininkes Ying-Ying Duan ir Saisai Zheng.