2012 02 06

Senjorų teniso turnyre Vilniuje daugiausia trofėjų laimėjo lietuviai

Šeimininkai nebuvo dosnūs svečiams. Sekmadienį Vilniuje finišavusiame tarptautiniame senjorų teniso turnyre „Lexus cup 2012“ lietuviai laimėjo šešių amžiaus grupių finalus iš 11-os – daugiau nei pusę.
Turnyro nugalėtojai
Turnyro nugalėtojai / Organiztorių nuotr.

Keturias dienas SEB arenoje trukęs teniso turnyras buvo didžiausias tokio masto Lietuvoje.

„Turnyre šiemet sulaukėme labai stiprių žaidėjų, todėl lietuviai labai nedrąsiai pradėjo pirmąsias kovas. Gąsdino aukštos svečių vietos reitinguose. Tačiau galime pasidžiaugti, kad po išties labai sudėtingų ir azartiškų mačų mūsų šalies tenisininkams atiteko gana daug pirmųjų vietų, lietuviai iki paskutinio grūmėsi tiek pusfinaliuose, tiek finaluose“, – džiaugėsi turnyro direktorė Augustina Ramonienė.

50 plius amžiaus kategorijoje Tadas Tarasevičius įveikė rusą Viktorą Žvanko. 55 plius amžiaus grupėje – Emilis Subata nugalėjo Anatolijų Dvornikovą iš Baltarusijos. Dvejetų varžybose 35 plius amžiaus kategorijoje Luidži Pakula ir Giedrius Vėželis nugalėjo Heige Karaske ir Kristjaną Pakką iš Estijos.

Vienetų 65 plius finale susitiko lietuviai ir pergalę šventė Jonas Leskevičius, įveikęs Petrą Vozbutą. Vienetų 35 plius moterų grupėje Beata Zykienė nugalėjo tautietę Liną Drakšienę, o 50 plius dvejetuose Marius Kukenys su Sauliumi Zickumi įveikė Vytautą Markevičių ir Emilį Subatą.

Kitose amžiaus grupėse Lietuvos tenisininkai taip pat kovojo dėl prizinių vietų. 35 plius amžiaus kategorijos finale Luidži Pakula nusileido estui Kristjanui Pakkui, o 45 plius moterų – Elenai Gykienei nepavyko įveikti latvės Birutos Grinberg.

40 plius amžiaus grupėje vyko itin arši kova, nes šiame finale susitiko 22-oji ITF senjorų reintingo raketė iš Kaliningrado Igoris Cirkunas prieš vieną stipriausių Lenkijos senjorų – Maciejų Pieczonką. Kova vyko itin permainingai ir galiausiai pergalė buvo išplėšta svečio iš Lenkijos. Lietuvis Vytautas Matuliauskas liko trečias.

45 plius amžiaus grupėje rusas Olegas Vasylievas įveikė norvegą Ove Lende, o Augustinui Degsniui teko garbinga trečioji vieta. 60 plius amžiaus kategorijoje lenkas Jacekas Pietka nugalėjo vokietį Reinholdą Rombachą, o Lietuvos atstovas Vidmantas Damalakas iškovojo trečią vietą.

„Lexus cup 2012“ – ketvirtos kategorijos tarptautinės senjorų teniso federacijos (ITF) turnyras, organizuotas Vilniuje antrą kartą.  Šiame turnyre šiemet buvo užsiregistravęs rekordinis skaičius dalyvių – 250, 202 iš jų pateko į turnyrą. Tarp dalyvių – vyrai ir moterys, kurių amžius nuo 35 iki 75 metų. Turnyre dalyvavo net šešiasdešimt svečių iš užsienio.