2017 08 14

Sensacingas finišas Monrealyje – 20-metis vokietis nukovė R.Federerį

20-metis Vokietijos tenisininkas Alexanderis Zverevas tęsia įspūdingą sezoną. Jaunoji žvaigždė „Rogers Cup“ turnyro finale 6:3, 6:4 nugalėjo Rogerį Federerį.
Rogeris Federeris ir Alexanderis Zverevas
Rogeris Federeris ir Alexanderis Zverevas / „Scanpix“/AP nuotr.

Antrą „ATP Masters 1000“ titulą šį sezoną iškovojęs A.Zverevas nugalėjo du elitinius tenisininkus – Romoje Novaką Džokovičių, o Monrealyje R.Federerį.

Jis tapo pirmuoju ne Didžiojo ketverto žaidėju, kuris laimėjo bent du „Masters“ titulus per sezoną nuo 2007 metų, kai tai padarė Davidas Nalbandianinas.

Negana to, jis vos antras aktyvus žaidėjas, ne iš Didžiojo ketverto, kuriam pavyko iškovoti du titulus. Tai taip pat yra padaręs Jo-Wilfriedas Tsonga.

„Tai nuostabus jausmas. Aš žaidžiu geriausią tenisą savo gyvenime. Sisinatyje bus labai sunku. Jaučiuosi šiek tiek pavargęs“, – apie sėkmingą sezoną kalbėjo A.Zverevas.

Be didžiųjų turnyrų vokietis taip pat iškovojo titulus Marselyje, Vašingtone ir Miunchene. Su penkiais titulais šį sezoną jis susilygino su R.Federeriu.

A.Zverevas savo sąskaitą papildė beveik 900 tūkst. JAV dolerių ir 1000 ATP taškų. Jis tapo jauniausiu Kanados turnyro čempionu nuo 2007 metų, kai triumfavo N.Džokovičius.

„Finalas buvo netikėtas. Maniau, kad galiu geriau. Zverevas žaidė labai gerai. Jis gerai žaidė visą savaitę. Jis jau kuris laikas yra elite. Džiaugiuosi dėl jo. Jis pasiekė tikrai šį tą neįtikėtino“, – po finalo kalbėjo R.Federeris.

Šveicarui tai buvo vos trečias pralaimėjimas šiais metais. Sinsinačio turnyre R.Federeris gali susigrąžinti pirmąją vietą ATP reitinge.