Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 2d. 13:08

Šešiolikmetė Akvilė Paražinskaitė naujame sezone užsibrėžė ambicingus tikslus

Treneris Arūnas Balžekas ir Akvilė Paražinskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Treneris Arūnas Balžekas ir Akvilė Paražinskaitė

Akvilės Paražinskaitės komanda užsibrėžė ambicingus planus artėjančiame sezone. 16-os metų Balžeko teniso mokyklos atstovė sieks patekti tarp 50 pasaulio jaunių reitinge ir tarp 500 geriausių profesionalių pasaulyje.

Praėjusio sezono pabaigoje A.Paražinskaitė dalyvavo septyniuose moterų turnyruose ir iškovojo 18-a pergalių. Tiek mačų moterų turnyruose nepavyko laimėti nė vienai kitai mūsų šalies tenisininkei.   

Anot A.Paražinskaitės trenerio Arūno Balžeko ateinantys metai bus labai svarbūs ir per juos jo auklėtinei teks susiremti su dar didesniais iššūkiais.

– Treneri, kaip vertinate praėjusį Akvilės Paražinskaitės sezoną?

– Džiaugiamės, kad Akvilė pateko į pasaulinį moterų reitingą. Bet labiausiai aš džiaugiuosi jos žaidime atsirandančia branda ir pasitikėjimu. Tai labai stipriai džiuginantys dalykai, nes tai yra labai, labai svarbu tenise. O šiaip iš techninės ir fizinės būklės viskas vyko pagal planą. Jeigu vertinti pergalių ir pralaimėjimų santykį tai viskas tikrai buvo gerai.

– Kas labiausiai įsiminė 2012 metų sezone?

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Akvilė Paražinskaitė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Akvilė Paražinskaitė

– Pergalė prieš labai pajėgią Aną Bodan (19 metų rumunė WTA reitinge 489-a). Bet pats geriausias mačas buvo prieš buvusią pirmą pasaulio jaunių raketę An-Sophie Mestach (18 metų belgė WTA reitinge 363-ia). Ten viską nulėmė tik psichologija. Akvilė absoliučiai niekuo neatsiliko, nei technika, nei greičiu. Jos kovojo tris setus. Nors ir pralaimėjome, mačas buvo labai geras. Po jo daugelis domėjosi Akvile. Iš kur, kaip aukštai stovi ir t.t. Buvo daug komplimentų. Vėliau A.S.Mestach užtikrintai laimėjo tą turnyrą. 

– Ar buvo dalykų, kuriuos ne itin smagu prisiminti?

– Iš tikrųjų tai gal tik iš finansinės pusės. Tai mus nuolat persekioja. Tarkim, sezono pabaigoje buvome suplanavę Ameriką. Turėjome vykti ten, dalyvauti varžybose, o paskiau su Ričardu Berankiu ir Remigijumi Balžeku ruoštis naujam sezonui ir keliauti į Australiją. Tačiau tai kainavo labai didelius pinigus, todėl mes ir pasirinkome Tailandą. Gaila, kad dėl lėšų stokos ir ten turėjome nusiimti nuo varžybų. Akvilė kaip tyčia žaidė labai gerai.

– Ji sėkmingai įveikė kvalifikaciją, iškovojo pergalę pirmame rate ir žinojo, kad dėl pirmo karjeroje moterų turnyro ketvirtfinalio kovoti negalės. Reikia skirsti namo. Kaip į tai reaguoja sportininkas?

– Ji iki paskutinės akimirkos tikėjo, kad kažkas pasikeis ir mes galėsime likti ir kovoti toliau. Ką skrendam namo? Tikrai? Taip reagavo Akvilė. Prieš tai mačą ji sužaidė įspūdingai – atliko net 12 neatremiamų padavimų. Fantastinis žaidimas. Puiki pergalė ir dar vienas reitingo taškas. Galėjom pakovoti dar dėl trijų WTA taškų, bet yra kaip yra. 

– Kokie ateinančio sezono tikslai?

– Moterų WTA reitinge patekti tarp 500. Paraleliai galvojame žaisti ir ITF jaunių varžybas. Tikslas patekti tarp 50 geriausių.

– Kam skirsite didesnį prioritetą. Suaugusių ar jaunių varžyboms?

– Mums visos varžybos bus labai svarbios. Bet šiaip, gal labiau moterų turnyrai. Aišku, jeigu gerai seksis jaunių varžybose, būtų smagu pereiti visus „Didžiojo kirčio“ turnyrus.

– Kaip sekasi spręsti finansinius klausimus?

– Yra galimybė, kad Akvilę parems SEB bankas. Tai tikrai būtų labai didelė pagalba. Tikimės, kad viskas susiklostys palankiai, nes atsiradus šiam rėmimui galėtume planuoti daugiau varžybų kuriose susirenka stipriausios žaidėjos. Praėjusiame sezone mums labai padėjo Glasslt, Stamperija ir Vilniaus Kredito Unija. Taip pat norime padėkoti Nacionaliniam Medicinos Mokymų Centrui ir UAB „Neries Investicijos“. Tikimės, kad 2013 metai visiems bus sėkmingi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Deuce