Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 7d. 14:32

Skambiausios diskvalifikacijos tenise: skraidanti kėdė, varžovo smaugimas ir spyris teisėjui

Novakas Džokovičius, Serena Williams Johnas McEnroe teniso korte yra susilaukę griežtų nuobaudų
„Scanpix“ nuotr. / Novakas Džokovičius, Serena Williams Johnas McEnroe teniso korte yra susilaukę griežtų nuobaudų

Teniso pasaulis vis dar negali atsitokėti po skandalingai pasibaigusio Pablo Carreno-Bustos (ATP-27) ir Novako Džokovičiaus (ATP-1) susitikimo „US Open“ turnyre, kuriame serbas dėl nepamatuoto veiksmo buvo diskvalifikuotas. Deuce.lt kviečia prisiminti kitus teniso aikštelėje įvykusius nemalonius incidentus, po kurių susitikimai buvo nutraukti.

Nors geriausias planetos tenisininkas Novakas Džokovičius iki vakarykščio susitikimo 2020 metais nebuvo pralalaimėjęs nė sykio, pastarieji keli mėnesiai serbui nežaidžiant oficialių mačų buvo labai sunkūs.

Iš pradžių Nolė susilaukė aštrios kritikos dėl pandemijos metu suorganizuotos turnyrų serijos „Adria Tour“, kurioje nebuvo laikomasi visų saugumo reikalavimų, o turnyras baigėsi visišku fiasko, kuomet koronavirusas buvo nustatytas N.Džokovičiui, jo žmonai, treneriui ir dar keliems pasaulinio lygio žaidėjams.

33-ejų tenisininkas tikėjosi užtildyti kritikus pergalingu žaidimu Niujorke, kur buvo laikomas ryškiu favoritu laimėti šiuo metu vykstantį „US Open“. Visgi serbo kelias link trofėjaus baigėsi aštuntfinalyje, kuomet N.Džokovičius netyčiniu smūgiu rakete kamuoliuką paleido tiesiai į linijos teisėją.

Nors po incidento virė karštos diskusijos, vyriausiajam turnyro arbitrui neliko nieko kito, kaip tik diskvalifikuoti pirmąją pasaulio raketę.

Pasirodo, N.Džokovičius nėra vienintelė teniso superžvaigždė, kuriai teko kentėti dėl neatsakingų veiksmų teniso korte.

Nickas Kyrgiosas (2019 m. Romos „Masters“ turnyras)

Tikras dabartinės teniso eros „blogiukas“ Nickas Kyrgiosas teniso korte yra prikrėtęs daug šunybių, tačiau viena jam atsiėjo itin skaudžiai.

Praėjusiais metais Romoje vykusiame „Masters“ serijos turnyre skandalingasis australas iš pradžių susilaukė susilaukė žodinio perspėjimo dėl į dausas paleisto kamuoliuko.

Antruoju atveju tenisininkas jau pralaimėjo tašką dėl nesportiško elgesio, trečiuoju – visą geimą, tačiau net ir tokia nuobauda nepritramdė karštakošio N.Kyrgioso.

Australas reiškė priekaištus dėl nuolatinio šurmulio tribūnoje jam paduodant, o galiausiai visiškai sprogo – spyrė vandens buteliuką ir į kortą sviedė kėdę.

25-erių tenisininkas net nelaukė diskvalifikacijos, kurią turėjo paskelbti vyriausiasis arbitras, ir tiesiog paliko kortą.

VIDEO: Nick Kyrgios default in Rome!

Niekuomet savo varžovams įgelti progos nepraleidžiantis N.Kyrgiosas netylėjo ir po N.Džokovičiaus diskvalifikacijos, nuspręndęs pajuokauti tviteryje.

„Sukeiskite mane su džokeriu (N.Džokovičiaus pravardė – aut. past.). Kiek metų man būtų uždrausta žaisti?“, – savo sekėjų klausė australas, leisdamas pasirinkti ir tris atsakymų variantus.

„Tikriausiai dabar mokėtumėme užstatą, jog tave paleistų iš kalėjimo“, – šmaikštavo geras N.Kyrgioso bičiulis ir kolega ATP ture Tommy Paulas.

Denisas Šapovalovas (2017 m. Daviso taurė)

Turbūt vienas skaudžiausių incidentų teniso istorijoje. Tuomet vos 17-os metų amžiaus talentingasis kanadietis korte neprilygo britui Kyle'ui Edmundui, o susikaupusį pyktį nusprendė išlieti ant teniso kamuoliuko.

Visgi atsikratyti žaidimo įrankiu užsimanęs tenisininkas jį pataikė tiesiai bokštelio arbitrui į veidą. Visų laimei, kamuoliukas nepataikė tiesiai Arnaudui Gabašui į akį.

Kanadietis buvo nedelsiant diskvalifikuotas, o teisėjas netrukus buvo išgabentas į ligoninę. Vėliau jam buvo atlikta operacija. Į ATP turą jis teisėjauti sugrįžo tik po kelių mėnesių.

VIDEO: Denis Shapovalov hits chair umpire in the face and gets disqualified || DAVIS CUP 2017 ||

Davidas Nalbandianas (2012 m. „Queen's Club Championships“)

Finaliniame susitikime dėl ATP 500 serijos turnyro Londone titulo D.Nalbandianas pirmavo 7:6(3), 3:3, tačiau viena pralaimėta savo padavimų serija netrukus jam atsipirko labai brangiai.

Pralaimėjęs svarbų tašką ir atsilikęs 3:4 argentinietis spyrė į bortelį, o smūgis buvo toks stiprus, kad nuo jo nukentėjo ir visai šalia savo pozicijoje įsitaisęs linijos teisėjas.

Jam buvo sužeista koja, iš kurios pasipylė kraujas – taisyklės aiškiai nurodo, kad bet koks teisėjų ar kamuoliukų padavinėtojų sužeidimas yra traktuojamas kaip diskvalifikacija.

VIDEO: AEGON Championships 2012 Men's Singles Final - David Nalbandian kick disqualified (Official footage)

Serena Williams (2009 m. „US Open“)

Iš mačo buvo pašalinta net ir viena geriausių visų laikų tenisininkių tituluojama Serena Williams, už pykčio proveržį, įvykusį 2009 metų atvirosiose JAV pirmenybėse.

Tikra teniso karalienė „US Open“ pusfinalyje 4:6, 5:6 15:30 atsiliko prieš belgę Kim Clijsters, o kitame taške linijos teisėja amerikietei paduodant antruoju bandymu užfiksavo peržengtą liniją (angl. foot fault).

Po tenise labai retai pasitaikančio šios taisyklės pažeidimo S.Williams visiškai prarado savitvardą ir į teisėjos pusę paleido grasinančią žinutę.

„Scanpix“ nuotr./Serenos Williams incidentas 2009 metų „US Open“
„Scanpix“ nuotr./Serenos Williams incidentas 2009 metų „US Open“

„Prisiekiu Dievu, paimsiu šį sumautą kamuoliuką ir sukišiu tau į gerklę“, – keletą riebių keiksmažodžių pridėdama tėškė Williams.

Japonijos arbitrė Shino Tsurubuchi viską puikiausiai išgirdo ir greitai raportavo bokštelio arbitrei. Po trumpo pasitarimo JAV tenisininkė neturėjo galimybės išsaugoti du match point'us ir su pergale turėjo sveikinti savo varžovę, kadangi buvo diskvalifikuota.

VIDEO: US Open 2009 Serena Williams Disqualified Foot Fault

Stefanas Koubekas (2007 m. „Open de Moselle“ turnyras)

Jau beveik dešimtmetį nežaidžiantis austras buvo solidus tenisininkas, aukščiausiai užkopęs iki 21 ATP reitingo vietos, tačiau taip pat išsiskyrė ir gąsdinančiais poelgiais teniso aikštelėje.

2007 metais S.Koubekas buvo diskvalifikuotas iš Meco (Prancūzija) mieste vykusio turnyro dėl to, jog naudodamas necenzūrinę leksiką užsipuolė vyriausiąjį turnyro teisėją dėl žaidybinės situacijos, po kurios sprendimas buvo priimtas austro nenaudai.

Tai nėra vienintelė juoda dėmė šio tenisininko karjeroje. 2010 metais neoficialiose varžybose jis susikivirčijo su savo tautiečiu Danieliu Koellereriu ir pastarąjį netgi pradėjo smaugti.

VIDEO: Koubek chokes Crazy Dani - June 2010

Anastasija Rodionova (2007 m. „Cincinnati Open“)

Antroji, tačiau dar nepaskutinė dailiosios lyties atstovė šiame sąraše. Rusijoje gimusi, tačiau Australijos pilietybę turinti tenisininkė 2007 metų Sinsinačio turnyro pirmajame etape turėjo grumtis ne tik prieš vokietę Angelique Kerber, bet ir ją gausiai palaikiusius aistruolius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Anastasija Rodionova
AFP/„Scanpix“ nuotr./Anastasija Rodionova

Publiką užtildyti A.Rodionova nusprendė veiksmu, kuris yra griežtai draudžiamas – kamuoliuką rakete sviedė tiesiai į varžovę palaikusių žiūrovų tribūną ir iš karto susilaukė diskvalifikacijos.

Irina Spirlea (1996 m. „Palermo Ladies Open“)

Rumunijos tenisininkė, profesionaliai žaidusi tik šešis sezonus, tačiau vis tiek spėjusi pakilti iki 9 reitingo vietos, į WTA metraščius įsirašė kaip pirmoji tenisininkė, kuri buvo diskvalifikuota.

Palerme vykusį turnyrą I.Spirlea turėjo palikti dėl taip pat necenzūrines leksikos, panaudotos prieš vieną iš teisėjų.

Carstenas Arriensas (1995 m. „Roland Garros“)

Buvęs Vokietijos rinktinės kapitonas Daviso taurėje ir dabartinis savo tautiečio Jano-Lennardo Struffo treneris tapo pirmuoju „Open Era“ laikotarpyje, pašalintu iš „Roland Garros“ turnyro.

„Scanpix“ nuotr./Carstenas Arriensas
„Scanpix“ nuotr./Carstenas Arriensas

Pralaimėjęs antrą setą (rezultatas setais buvo lygus 1:1) vokietis iš pradžių sviedė raketę į tinklą, tačiau net ir sulaukęs perspėjimo ją švystelėjo dar kartą, tačiau jau į kitą pusę. Šįsyk viskas baigėsi blogiau – raketė pataikė į linijos teisėjos koją ir ją sužeidė, o mačas nedelsiant buvo nutrauktas.

Jeffas Tarango (1995 m. Vimbldonas)

1995 metų Vimbldonas išsiskyrė net dviem dėl nuobaudų nebaigtais mačais. Tiesa, jei viename iš jų tenisininkai sulaukė diskvalifikacijos, tai kitame amerikietis Jeffas Tarango aikštelę paliko savo noru.

Iš pradžių amerikietis liko nepatenkintas bokštelio arbitro sprendimu (žiūrėti nuo 1:53 min.) neįskaityti vieno iš tenisininko ace'ų, tačiau nuobaudos už tai nesusilaukė.

Netrukus J.Tarango pasiūlė „užsičiaupti“ nerimstančiai publikai ir už tai buvo įspėtas.

„Tu esi labiausiai korumpuotas teisėjas šiame žaidime. Tu negali taip daryti“, – kandžią repliką paleido tenisininkas, už tai susilaukęs taško nuobaudos.

Panašu, kad J.Tarango kantrybė netrukus išseko – tenisininkas paprasčiausiai susikrovė daiktus ir pasišalino iš korto.

VIDEO: Jeff Tarango going crazy at the umpire and other assorted sporting antics

Timas Henmanas ir Jeremy Batesas (1995 m. Vimbldonas)

Štai ir pirmoji dvejetų pora, sulaukusi diskvalifikacijos už neatsakingus veiksmus aikštelėje.

Keturiskart Vimbldono vienetų pusfinalį pasiekęs T.Henmanas tokios pačios sėkmės nesulaukė dvejetuose, o 1995 m. šiame turnyre kamuoliuką netyčia paleido tiesiai į juos padavinėjusią mergaitę.

VIDEO: Tim Henman disqualified at Wimbledon

Johnas McEnroe (1990 m. „Australian Open“)

Ir žinoma, kaipgi be aikštingojo Johno McEnroe ir jo pasirodymo 1990 metų atvirosiose Australijos pirmenybėse.

JAV teniso legenda susilaukė trijų skirtingų nuobaudų ir buvo diskvalfikuotas. Įdomiausia tai, kad emociniais proveržiais pasižymintis J.McEnroe po trečiojo perspėjimo tikėjosi tik geimo nuobaudos, tačiau nežinojo apie pasikeitusį reglamentą – žaidėjas iš mačo yra šalinamas ne po keturių, o trijų įspėjimų.

Tuo metu amerikietis pirmavo 6:1, 4:6, 7:5, 2:4.

VIDEO: John McEnroe Is Disqualified | Australian Open 1990

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

18:41
50:45
11:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Deuce