Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 9d. 15:00

Skandalingas „US Open“ finalas: vieni smerkia teisėją, kiti – Sereną Williams

Serena Williams
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Serena Williams

Apie šių metų „US Open“ moterų turnyro finalą dar bus kalbama ilgai. Japonijos tenisininkė Naomi Osaka iškovojo istorinį trofėjų, bet visi kalba apie Sereną Williams ir mačo teisėją Carlosą Ramosą. Ar jis suklydo ar Serenos akibrokštas sugadino japonės šventę?

Visų pirma, tvirtai laikantis taisyklių, reikia pastebėti, kad teisėjas padarė teisingus sprendimus. Jis griežtai laikėsi taisyklių ir paskyrė tris prasižengimus S.Williams, kurie lėmė prarastą tašką.

Ji gavo trenerio nurodymus, sulaužė raketę ir išplūdo mačo teisėją.

VIDEO: Serena Williams

„Didžiojo kirčio“ taisyklės aiškiai nurodo:

  • Žodinis užsipuolimas yra apibrėžiamas kaip teiginys apie teisėją, varžovą, rėmėją, žiūrovą ar bet kurį kitą žmogų, kuris kaltina jį nesąžiningu elgesiu ir žeidžia.
  • Rakečių laužymas yra apibrėžiamas kaip tyčinis ir agresyvus rakečių sulaužymas ar sugadinimas.
  • Žaidėjai negali sulaukti trenerio nurodymų mačo metu. Bet kokia komunikacija – garsinė ar vaizdinė – tarp žaidėjo ir trenerio yra vadinama treniravimu.

Taigi, teisėjas iš Portugalijos laikėsi nurodymų ir teisėjavo kaip iš vadovėlio. Tačiau ekspertai pastebi, kad taip būna gana retai ir teisėjai dažniausiai įjungia racionalų mąstymą, ypač finalų metu.

„Jis turėjo ją perspėti prieš bausdamas. Pavyzdžiui pasakyti, kad jei ji nenusiramins, iš jos bus atimtas taškas. Atsižvelgiant į mačo svarbą, jis turėjo jai leisti šiek tiek daugiau, bet jis tiesiog vadovavosi taisyklėmis“, – teisėją kritikavo garsi buvusi tenisininkė Chris Evert.

Buvęs „US Open“ čempionas Andy Roddickas teigė, kad tokio blogo teisėjavimo dar nebuvo matęs: „Mano nuomone, turėjo triumfuoti sveikas protas. Taip, jis turi teisę padaryti tokį sprendimą. Tačiau aš mačiau, kaip teisėjas pats treniruoja žaidėją ir tuo pačiu atima tašką iš žaidėjos tame pačiame turnyre.“

Legendinė tenisininkė Billy Jean King sutiko su S.Williams, kad tai yra lyčių problema. Vyrai už tokią pačią ir aštresnę kalbą su teisėjais tokių rimtų bausmių nesulaukia.

„Keli dalykai buvo neteisingi moterų finale. Visų pirma, treniravimas turėtų būti leidžiamas. To nėra ir dėl to tenisininkė yra baudžiama už trenerio elgesį. To neturėtų būti. Kai moteris yra emocionali ji vadinama isterike. Kai taip daro vyras, jis yra iškalbus ir nesulaukia jokių bausmių. Ačiū, Serena, kad kalbi apie dvigubus standartus“, – socialiniame tinkle rašė teniso legenda.

Viktorija Azarenka taip pat yra įsitikinusi, kad tokia situacija niekada nebūtų susiklosčiusi vyrų mače.

Tiesa, pats S.Williams treneris Patrickas Mouratoglou pripažino, kad perdavė nurodymus savo auklėtinei, pabrėždamas, kad tai daro visi treneriai. Tačiau tuomet atrodo keistas Serenos kartojimas, kad treniravimo nebuvo.

„US Open“ organizatoriai iškart po mačo paskelbė, kad teisėjo sprendimai buvo teisingi ir nebus peržiūrinėjami.

Beje, skaičiai rodo, kad vyrai yra baudžiami daug dažniau. Šių metų turnyre teisėjai paskyrė 23 perspėjimus vyrams ir tik 9 moterims.

„New York Post“ apžvalgininkė Maureen Callahan įsitikinusi, kad buvo apvogta ne Serena, o Naomi Osaka. Iš japonės buvo atimta normali apdovanojimų ceremonija, kurios metu tenisininkė nei karto nenusišypsojo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Serena Williams
AFP/„Scanpix“ nuotr./Serena Williams

Žurnalistės nuomone, S.Williams ego užgožė varžovės triumfo akimirką.

Apdovanojimų ceremonijos metu JAV teniso asociacijos prezidentė Katrina Adams pareiškė, kad tai ne toks finišas, kokio tikėjomės: „Serena tu esi mūsų čempionų čempionė. Ši mama yra visų gerbiama ir mūsų pavyzdys.“

Dėl S.Williams kovos su teisėju visi užmiršo tikrąją nugalėtoją: „Kad ir kaip Serenos gerbėjai bandys tai pasukti, ji tikrai nebuvo elegantiška pralaimėtoja.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Deuce