Staigmena jaunių turnyre: „Australian Open“ jaunių čempione tapo 14-metė ukrainietė

Marta Kostyuk
„Scanpix“ nuotr. / Marta Kostyuk
0

Pirmą kartą jaunių „Didžiojo kirčio“ turnyre žaidusi 14-metė ukrainietė Marta Kostyuk Melburne pribloškė visus. Septynioliktą vietą ITF jaunių reitinge užimanti M.Kostyuk šeštadienį vykusiame finale 7:5, 1:6, 6:4 sensacingai nugalėjo pirmą pagal skirstymą šveicarę Rebeccą Masarovą ir tapo „Australian Open“ čempionato nugalėtoja.

M.Kostyuk trejais metais vyresnę R.Masarovą nugalėjo per mažiau nei dvi valandas.

17-ai jaunių pasaulio raketei daugelyje mačų padėjo ir jos treneris kroatas Ivanas Ljubičičius, kuris taip pat yra vienas pagrindinių Rogerio Federerio trenerių.

„Jis man labai padėjo, – tikino M.Kostyuk. – Ivanas mane pripratino prie didžiojo teniso.“

Įspūdinga tai, kad M.Kostyuk tai buvo pirmas jaunių „Didžiojo kirčio“ turnyras.

Tiesa, R.Masarova taip pat kartą yra ragavusi „Didžiojo kirčio“ šlovės – pernai ji triumfavo „Roland Garros“ jaunių čempionate.

Tuo tarpu vaikinų čempionato finale triumfavo 16-metis vengras Zsomboras Pirosas, 4:6, 6:4, 6:3 nugalėjęs Izraelio atstovą Yshai Olielį. Z.Pirosui, kaip ir M.Kostyuk, tai pirmas jaunių „Didžiojo kirčio“ titulas.

Temos: 1 Australian Open