2016 08 12

Pasaka: M.Puig Puerto Rikui padovanojo pirmą olimpinį teniso medalį!

Monica Puig Rio de Žaneire iškovojo nepamirštamą pergalę. 34-oji pasaulio raketė tapo pirmąja Puerto Riko tenisininke istorijoje, olimpiniame teniso turnyre nuskynusia medalį. 22-ejų metų tenisininkė penktadienį olimpinių žaidynių pusfinalyje po ataklios kovos 6:4, 1:6, 6:3 įveikė grėsmingąją Petrą Kvitovą ir užsitikrino sidabro medalį!
Monica Puig Puerto Rikui padovanojo pirmą olimpinį teniso medalį
Monica Puig / „Scanpix“ nuotr.

Įpusėjus trečiam setui M.Puig dukart laimėjo varžovės padavimus, tačiau Čekijos tenisininkė kaskart atsakė tuo pačiu. Vis dėlto rezultatui esant 4:3 sunkiai judėjusi 14-oji pasaulio raketė pralaimėjo du geimus iš eilės, o M.Puig žengė į finalą.

Puerto Rikui tai – istorinė pergalė. M.Puig tapo pirmąja savo šalies tenisininke, olimpiniame teniso turnyre iškovojusia bet kokios spalvos medalį.

Beje, per visą olimpinių žaidynių istoriją dar nė vienas Puerto Riko atletas nėra iškovojęs aukso medalio. Taigi, jei M.Puig triumfuos finale, ji pagerins dar vieną šalies rekordą.

Olimpinio teniso turnyro finale M.Puig susikaus su antrąja pasaulio rakete Angelique Kerber arba devintą vietą reitinge užimančia ir olimpiadoje debiutuojančia amerikiete Madison Keys.

Savo ruožtu P.Kvitovai tai buvo pirmas olimpinis pusfinalis jos karjeroje. Apskritai geriausia Čekijos tenisininkė dalyvavo trejose olimpinėse žaidynėse.