2014 06 18

Tarptautinį „Riga Open“ teniso turnyrą pradėjo būrys lietuvių

Latvijos sostinėje prasidėjo ITF serijos „Riga Open“ jaunių ir jaunimo teniso turnyras, kuriame įvairiose grupėse startavo ir būrys lietuvių.
Almantas Oželis
Almantas Oželis / balzekastennis.lt

Vyriausiųjų grupės (iki 18 metų) 4 kategorijos turnyro merginų vienetų varžybose staigmeną pateikė penkiolikmetė Gabija Druteikaitė (ITF-1758), kuriai 6:3, 5:0 buvo įskaityta pergalė prieš mačą nebaigusią bei favorite laikytą šešiolikmetę rusę Jelizabetą Liukšinovą (ITF-310).

Kitos dvi lietuvės pralaimėjo pirmojo rato susitikimus: keturiolikmetė Auksė Mačiulaitytė (ITF-897) 6:3, 4:6, 3:6 nusileido metais vyresnei rusei Stanislavai Starostiants (ITF-1005), o penkiolikmetė Emilija Gedvilaitė (ITF-1351) 2:6, 1:6 pralaimėjo šešiolikmetei airei Julie Byrnei (ITF-700).

Vaikinų vienetų varžybose pergalingai startavo trys Lietuvos tenisininkai: septintąjį reitingą turintis šešiolikmetis Robertas Wrzesinskis (ITF-528)6:2, 6:2 nugalėjo bendraamžį moldavą Jašą Biširą (ITF-1082), staigmeną pateikęs penkiolikmetis Emilis Rusakevičius 7:5, 6:3 įveikė trečiąjį pagal skirstymą bei metais vyresnį suomį Aaro Pollaneną (ITF-415), o aštuoniolikmetis Mantas Gricius (ITF-1248) 7:6 (7:5), 6:1 privertė pasiduoti šešiolikmetį latvį Andrį Gudinį.

Nepasisekė aštuntajam pagal reitingą aštuoniolikmečiui Almantui Oželiui (ITF-660), kuris 3:6, 1:6 pralaimėjo šešiolikmečiui lenkui Piotrui Matuszewskiui (ITF-719), penkiolikmečiui Simui Norvaišiui, kuris 6:3, 5:7, 3:6 nusileido metais vyresniam estui Kristjanui Tammui (ITF-873), bei šešiolikmečiui Feliksui Sakalauskui, kuris 4:6, 0:6 turėjo pripažinti ketvirtosios raketės aštuoniolikmečio latvio Miko Losbergo (ITF-471) pranašumą.

Šešiolikmečių turnyre septintas pagal skirstymą vaikinų vienetų varžybose Gvidas Motuzas, kuris praėjusią savaitę triumfavo namie vykusiame „Toyota Cup“ turnyre, pirmajame rate Rygoje 6:3, 6:1 nugalėjo rusą Vladislavą Škurskį.

G. Motuzą treniruojantis Šarūnas Kulnys teigia Rygoje besitikintis ne mažiau sėkmingo auklėtinio pasirodymo nei Šiauliuose.

„Galiu tik pagirti Gvidą, šiuo metu demonstruojantį tikrai neblogą sportinę formą. Pirmi trys jo susitikimai Šiauliuose, galbūt, buvo lengvesni, tačiau man ypač smagu, kad Gvidas Šiauliuose gerai sužaidė pusfinalio mačą, kurį sunkiai pradėjęs visgi nugalėjo pirmąją turnyro raketę. Ir nepalūžo finale, kurio pradžioje prieš Emilį Rusakevičių pirmavo 5:2 ir 40:0, tačiau pralaimėjo pirmą setą. Visgi jam užteko fizinių ir, svarbiausia, psichologinių jėgų perimti iniciatyvą ir pasiekti puikią pergalę“, – aiškina Š. Kulnys.

Šios amžiaus grupės merginų vienetų varžybas pergalėmis pradėjo ketvirtoji raketė Gerda Zykutė, 6:3, 7:5 nugalėjusi rusę Jekateriną Tretjakovą, bei šeštoji pagal reitingą Ieva Čerilutkaitė, 6:0, 6:1 nepalikusi vilčių suomei Karolinai Hakalai.

Nesėkmes pirmajame rate patyrė Domantas Šakinis, Martynas Jurkonis bei Gabija Buenanjo, o Augustas Onaitis ir Gytis Lapinskas dar žais pirmojo rato mačus.

Keturiolikmečių varžybose sėkmingai pirmąjį vienetų varžybų ratą įveikė Julius Adomavičius ir Iveta Daujotaitė, o dvylikamečių turnyrą pergale pradėjo Nikita Fiodorovas.