2014 08 15

Tarptautiniame teniso turnyre Vilniuje triumfavo lietuviai

Nuo pirmadienio Vilniuje, Bernardinų sodo teniso aikštyne vyko tarptautinis Europos teniso asociacijos jaunių teniso turnyras „Vilniaus teniso akademijos taurė 2014”. Turnyre dalyvavo vaikinai ir merginos iš aštuonių Europos valstybių. Jie varžėsi amžiaus grupėse iki 14 ir iki 16 metų.
Vilniaus teniso akademijos taurė 2014
Vilniaus teniso akademijos taurė 2014 / organizatorių nuotr.

Turnyre puikiai pasirodė Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai. Absiliučia turnyro nugalėtoja tapo Paulina Bakaitė, iškovojusi čempionės titulą vienetų ir dvejetų turnyruose. Vienetų turnyro finale P. Bakaitė rezultatu 6:3 6:3 nugalėjo Baltarusijos tenisininkę Juliją Hatouką, o dvejetų turnyro finaliniame mače poroje su treniruočių partnere Gerda Zykute po trijų setų kovos palaužė Šiaulių teniso mokyklos auklėtinių Ivetos Daujotaitės ir Auksės Mačiulaitytės pasipriešinimą, švęsdamos pergale rezultatu 6:4 3:6 11:9.

Vaikinų amžiaus grupėje iki 16 metų nepralenkiamas buvo Vilniaus teniso akademijos auklėtinis Robertas Vrzesinskis. Finale jis susitiko su trečiuoju pagal skirstymą turnyre baltarusu Aleksandru Liaolenka ir po dviejų setų kovos rezultatu 6:2 7:6(5) iškovojo pirmąją vietą. Dvejetų turnyre lietuvių Emilio Rusakevičiaus ir Simono Norvaišio (Vilniaus teniso akademija) duetas turėjo pripažinti Baltarusijos tenisininkų Artiom Cherkasau ir Aleksandro Leolenkos pranašumą rezultatu 5:7 6:1 11:9.

Amžiaus grupės iki 14 metų finaliniuose mačuose lietuvių neišvydome. Vaikinų nugalėtoju tapo baltarusas Anei Laska finale rezultatu 6:1 7:5 įveikęs lenką Adam Kwiatkowski. Dvejetų turnyro čempionais tapo lenkų pora Adam Kwiatkowski ir Maciej Ziomber finale nugalėję tautiečius Michail Matuszewski ir Patrik Nielacny. Merginų grupėje absoliučia turnyro nugalėtoja tapo baltarusė Ksenija Yersh vienetų turnyro finale įveikusi Aleksandrą Jefremovą, o dvejetų turnyro finale kartu su partnere Aleksandra Dovidenka nugalėjusi Aleksandrą Jefremovą ir Alesią Jakubovič.

Turnyro direktorius, Vilniaus teniso akademijos vadovas Ramūnas Grušas džiaugėsi turnyro kokybe ir rezultatais: „Turnyras organizacine prasme pavyko sklandžiai, na ir be abejo daug kokybės prideda ir gerai žaidžiantys Lietuvos sportininkai. Džiaugiuosi Vilniaus teniso akademijos auklėtinių pasirodymais ir tiklsingu darbu bei tikiu jų rezultatais ateityje.“

Tarptautinis jaunių teniso turnyras „Vilniaus teniso akademijos taurė 2014” Vilniaus Bernardinų sodo teniso aikštyne vyko nuo pirmadienio ir sutraukė 144 dalyvius iš aštuonių Europos valstybių.