2011 03 21

Teniso kortuose šiemet nenugalimas Novakas Djokovičius Indian Velso turnyro finale įveikė Rafaelį Nadalį

Indian Velse, Kalifornijoje (JAV), pasibaigusio „BNP Paribas Open“ teniso turnyro nugalėtoju bei trečiųjų iš eilės šiame sezome ATP „World Tour“ serijos varžybų čempionu tapo trečias pagal reitingą 2008 metų šio turnyro nugalėtojas 23 metų serbas Novakas Džokovičius.
Novakas Djokovičius
Novakas Djokovičius. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sekmadienį vienetų finale Serbijos tenisininkas per 2 valandas ir 25 minutes 4:6, 6:3, 6:2 nugalėjo 2007 ir 2009 metais šį turnyrą laimėjusį bei favoritu laikytą metais vyresnį ispaną Rafaelį Nadalį.

Be pagrindinio prizo, N. Džokovičiui, kuris šiame sezone kortuose laimėjo visus 18 mačų, atiteko 611 tūkst. JAV dolerių čekis bei 1000 ATP reitingo taškų.

„Žaidžiu pasitikėdamas savo jėgomis. Tačiau nemanau, jog kas nors gali būti neįveikiamas, – sakė šiemet dar nė karto nepralaimėjęs N.Djokovičius. – Žaidžiu geriausią tenisą per savo karjerą, bet niekas nėra nepažeidžiamas. Kiekviename mače tiesiog stengiuosi kovoti dėl pergalės.“

Be pergalės atvirosiose šių metų Australijos pirmenybėse Melburne sausyje, Serbijos tenisininkas 20-ąjį turnyrą per savo karjerą laimėjo vasario mėnesį Dubajuje.

Pirmoji pasaulio raketė R.Nadalis, kuris šiemet dar nelaimėjo nė vieno turnyro, tenkinosi 298 tūkst. JAV dolerių piniginiu prizu bei 600 ATP klasifikacijos taškų.

„Aš pralaimėjau, bet pralaimėjau vienam iš geriausių tenisininkų. Manau, jog pagrindinė pralaimėjimo priežastis buvo prastas mano pirmasis padavimas“, – teigė R.Nadalis.

Ispanijos tenisininkas paskutinį kartą triumfavo spalio mėnesį, Japonijos sostinėje laimėjęs ATP serijos teniso turnyrą.

Vyrų dvejetų varžybas laimėjo belgas Xavier'as Malisseas poroje su ukrainiečiu Aleksandru Dolgopolovu, kurie finale 6:4, 6:7 (5:7), 10:7 privertė pasiduoti šveicarus Roger Federerį bei Stanislasą Wawrinką.