2017 04 02

Teniso legendų finalas Majamyje: Rogeris Federeris prieš Rafaelį Nadalį

Viena geriausių tarpusavio akistatų sporto istorijoje tęsis sekmadienį, kai Rogeris Federeris „Miami Open“ finale susikaus su Rafaeliu Nadaliu. Tai bus jau 37 jų mačas vienas prieš kitą, o kol kas rezultatu 23-13 pirmauja tenisininkas iš Ispanijos. Tiesa, Šveicarijos maestro laimėjo tris paskutines tarpusavio dvikovas.
Rogeris Federeris nugalėjo Rafaelį Nadalį ir tapo „Australian Open“ čempionu
Rogeris Federeris nugalėjo Rafaelį Nadalį ir tapo „Australian Open“ čempionu / „Scanpix“ nuotr.

Pirmą kartą tarpusavyje šie tenisininkai susitiko prieš 13 metų būtent Majamio pirmenybėse. Tuomet 17 metų R.Nadalis 6:3, 6:3 patiesė savo varžovą iš Šveicarijos, o jau po metų balandžio 3-ąją jie pirmą kartą kovėsi finale.

R.Nadalis pirmauja tarpusavio susitikimuose (23-13), tačiau ant kietos aikštės dangos rezultatas yra lygus (9-9). R.Federeris dar niekuomet savo karjeroje neturėjo tokios ilgos pergalių serijos prieš Rafą, o šiuo metu prieš jį yra iškovojęs tris pergales paeiliui.

R.Nadalis taip pat pirmauja ir žaistuose finaluose prieš R.Federerį (14-8) bei mačuose, kurie vyksta „Masters“ serijos turnyruose (12-5).

Paskutinį kartą Majamyje šie du tenisininkai žaidė 2011-aisiais, o tą kartą pusfinalyje 6:3, 6:2 pergalę šventė R.Nadalis.

R.Federeris laimėjo prieš Rafą 2015 metais Bazelyje, praėjusiais metais nežaidė tarpusavyje nė karto, o šiemet savo varžovą iš Ispanijos nugalėjo Melburne bei Indian Velse.

Nereikia nė sakyti, kad šie tenisininkai „Australian Open“ finale mums padovanojo kol kas geriausią šio sezono mačą, o dvikova Indian Velse didelės intrigos neturėjo.

Šį sezoną Šveicarijos maestro patyrė vos vieną pralaimėjimą (18-1) ir nugalėjo visus pirmojo dešimtuko tenisininkus (6-0). Tai jo geriausias sezono startas nuo 2006 metų, kai jis iš 34 mačų buvo laimėjęs 33. Majamyje jis yra iškovojęs du titulus iš trijų žaistų finalų, o tapęs čempionu būtų vyriausias tenisininkas iškovojęs šį trofėjų.

R.Federeris „Masters“ turnyrų finaluose daugiau laimi nei pralaimi (25-18), o iš viso yra iškovojęs 90 ATP titulų bei 48 kartus likęs antroje vietoje.

R.Nadalis šiemet Majamyje pralaimėjo vos vieną setą, o tai bus jau penktasis jo finalas šiame turnyre (2005, 2008, 2011, 2014 m.). Ispanas jau 13 kartą dalyvauja šiose pirmenybėse, o daugiau niekas čia nėra žaidęs tiek daug ir nelaimėjęs trofėjaus.

Joks Ispanijos tenisininkas nėra laimėjęs „Miami Open“ čempionato (0-7), o R.Nadalis šį sezoną iškovojo 19 pergalių ir patyrė 4 nesėkmes. R.Nadalis sekmadienį kausis dėl savo 70 karjeros titulo.

Abu tenisininkai ne tik kaunasi dėl „Miami Open“ nugalėtojo taurės, bet ir dėl ketvirtosios vietos ATP pasaulio reitinge.

Dvikovos startas – 20:00 Lietuvos laiku.