2019 05 12

Karjeros pasiekimas – Ričardas Berankis iškovojo trečią trofėjų šį sezoną

Sekmadienį Busano „Challenger“ serijos turnyre Ričardas Berankis (ATP-95) iškovojo jau trečią titulą šį sezoną ir ATP reitinge pakils iki 70-osios vietos.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Finale lietuvis 7:6(7-5), 6:2 nugalėjo australą Andrew Harrisą (ATP-276). Tai buvo pirmoji šių tenisininkų akistata.

Pirmoji Lietuvos raketė pirmajame sete turėjo iniciatyvą savo rankose, tačiau australo padavimų serijos laimėti nepavyko ir tenisininkai žaidė tiebreak'ą. R.Berankis jį laimėjo ir antrasis setas klostėsi kur kas palankiau. Patyręs lietuvis pribaigė varžovą per pusvalandį ir kėlė dar vieną trofėjų į viršų.

25-erių australas skambiais laimėjimais pasigirti negali. A.Harrisas per karjerą yra laimėjęs vos vieną, ITF serijos turnyrą 2013 metais.

Sėkmingai sezoną pradėjęs R.Berankis prieš tai iškovojo du „Challenger“ serijos titulus Renė ir Drumondvilyje. Visus titulus lietuvis iškovojo ant kietosios dangos.

Trijų titulų per sezoną R.Berankis dar nebuvo iškovojęs.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Ričardas Berankis

Tapęs čempionu lietuvis užsitikrino 125 ATP reitingo taškus ir 21600 JAV dolerių.

Tai reiškia, kad pirmadienį atnaujintame ATP reitinge R.Berankis pakils iki 70-osios vietos. Tai bus aukščiausia lietuvio reitingo vieta nuo 2016 metų, kai jis žaidė sėkmingiausią sezoną ir buvo pakilęs iki rekordinės 50-osios vietos.

2019 metų sezone, įskaitant ir „Challenger“, kvalifikacinius bei Daviso taurės mačus, R.Berankis yra iškovojęs 30 pergalių ir patyręs 10 pralaimėjimų.

Paskutine stotele Pietų Korėjoje R.Berankiui bus Gvangju miestas ir jame vyksiančios varžybos, kurių prizinis fondas sieks 50 tūkstančių JAV dolerių.