2012 09 17

Tomašas Berdychas išvedė Čekijos rinktinę į Daviso taurės finalą

Tomašas Berdychas trijų setų kovoje 6:3, 6:3, 6:4 nugalėjo argentinietį Carlosą Berlocqą ir Čekijos teniso rinktinė žengė į Daviso taurės finalą. Dėl čempionų titulo čekai kausis su titulą ginančiais ispanais.
Čekijos teniso rinktinė
Čekijos teniso rinktinė / „Scanpix“ nuotr.

Čekijos rinktinė pusfinalyje argentiniečius nugalėjo bendru rezultatu 3:2.

„Tai vienas įsimintiniausiu mano karjeros epizodų, – po pergalės džiaugėsi prie visų trijų pergalingų taškų prisidėjęs T.Berdychas. – Prieš ispanus bus labai sunku žaisti, tačiau mums pasisekė, kad tai darysime namie.“

Argentinos rinktinės šansai pusfinalyje sumenko kai dėl traumos pasirodymo tęsti nebegalėjo Juanas Martinas del Potro. Aštunta pasaulio raketė penktadienį nugalėjo Radeką Stepaneką, tačiau gydytojai argentiniečiui patarė daugiau nerizikuoti. Tenisininkas turėjo rimtą rankos riešo traumą. J.M. del Potro pakeitė C.Berlocqas.

Argentinos rinktinei dėl traumos negalėjo padėti ir kitas ilgametis lyderis Davidas Nalbandianas. Paskutiniame ir nieko jau nelemiančiame pusfinalio mače Juanas Monaco 6:3, 7:6(2) nugalėjo Ivo Minarą.

„Mums pavyko tai padaryti. Laimėjome Argentinoje, kur tai padaryti sunkiai įmanoma – tęsė T.Berdychas. – Visa komanda tikėjo, kad gali laimėti. Dar smagiau švęsti pergalę kai tribūnose tiek daug išprotėjusių aistruolių.“

Čekijos teniso rinktinė paskutinį kartą Daviso taurės finale žaidė 2009 metais. Finalas Čekijoje vyks lapkričio 16-18 dienomis.