Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 13d. 12:53

Vartus į teniso elitą užsienio talentai atranda Vilniuje

Kaya Gore
Vilniaus teniso akademijos nuotr. / Kaya Gore

Vilniaus teniso akademijos (VTA) įdirbį vertina ne tik Lietuvos, bet užsienio tenisininkai. Jau kelias savaites čia treniruojasi vienas perspektyviausių jaunųjų Turkijos tenisininkų 17-metis Kaya Gore.

Turkijos teniso talentas Lietuvoje lankosi jau ne pirmą kartą. Pernai Vilniaus teniso akademijoje jis praleido savaitę. Atvykti į VTA K.Gore pasiūlė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių komandos treneriai.

„Prieš metus turkas dalyvavo ir jaunių turnyre Lietuvoje, todėl žinojo, kokias sąlygas mes galime pasiūlyti. Čia turime kvalifikuotus fizinio rengimo ir žaidimo trenerius, galinčius su juo dirbti, visa teniso infrastruktūra labai išvystyta. Manau, tai jam labiausiai ir padėjo apsispręsti, kur tęsti karjerą toliau“, – pasakojo VTA direktorius Ramūnas Grušas.

ITF jaunių reitinge turkas šiuo metu užima 86-ąją vietą. Jo tikslas kitą sezoną – prasimušti į visus „Grand Slam“ serijos varžybų jaunių turnyrus.

„Jis tikrai perspektyvus tenisininkas, kuris dar metus galės žaisti jaunių turnyruose. Matant kaip jis dirba, su kokia motyvacija ir užsispyrimu treniruojasi, manau, drąsiai galime sakyti, jog Turkija turi labai perspektyvų žaidėją, kuris treniruojasi Vilniuje“, – apie K.Gore kalbėjo R.Grušas.

Likti Turkijoje nenorėjo

Jaunajam turkui Lietuva – ne pirmoji užsienio valstybė, kurioje jis kelia meistriškumą. Prieš tai dvejus metus K.Gore treniravosi Rumunijoje.

„Esu kilęs iš Izmiro, tačiau ten nėra gerų sąlygų pratyboms. Galėjau vykti į Stambulą, bet ten yra tik viena vieta, kur galėčiau treniruotis, o tas kompleksas yra labai didelis, jame žaidžia tik profesionalai, kurių lygis yra labai nevienodas. Vieną dieną gali gauti labai aukšto lygio treniruočių partnerį, o kitą – gerokai žemesnio pajėgumo.

Vilniaus teniso akademijos nuotr./Kaya Gore
Vilniaus teniso akademijos nuotr./Kaya Gore

Dabar tiesiog norėjau atvykti čia. Man čia gerai, galiu padirbėti individualiai, žaisti vienas prieš vietą su treneriu. Be to, Tadas Babelis grįžo iš Ispanijos treniruotis į Vilniaus teniso akademiją, tai taip pat turėjo įtakos mano sprendimui“, – pasakojo turkas.

Sunki pradžia

Žaisti tenisą turkas pradėjo būdamas vos trejų su puse. „Tuomet pats buvau teniso raketės dydžio“, – juokėsi Kaya.

Vaikino sesuo tuo metu taip pat buvo profesionali tenisininkė, todėl mama jį veždavosi kartu stebėti turnyruose žaidžiančios vyresnėlės.

Turko tikslas nuo mažens buvo profesionalų teniso aukštumos. Todėl būdamas vos 14-os jis vienui vienas išvyko treniruotis svetui.

„Iš pradžių man buvo pakankamai sunku, labai ilgėjausi šeimos. Vėliau nutarėme, kad mėnesį pasitreniruosiu Rumunijoje, tuomet kuriam laikui grįšiu namo ir vėl atgal į Rumuniją. Galiausiai pripratau“, – sakė tenisininkas.

Vilniaus teniso akademijos nuotr./Kaya Gore
Vilniaus teniso akademijos nuotr./Kaya Gore

Trūksta dėmesio jaunimui

Turkijoje žmonės mėgsta tenisą, tačiau nenori investuoti į jaunimo ugdymą. K.Gore guodėsi, kad jo gimtojoje šalyje treneriams svarbiausia užsidirbti, o ne išugdyti talentingą žaidėją.

„Pinigų sportui turime pakankamai, tačiau didžioji jų dalis atitenka futbolui ir krepšiniui. Tenisas lieka už jų“, – sakė sportininkas.

Šiuo metu aukščiausią vietą Profesionalų teniso asociacijos (ATP) reitinge užimantis Turkijos žaidėjas yra Marcelas Ilhanas. 29 metų sportininkas šiuo metu yra 212-as, o keletą kartų buvo pakilęs iki 77-osios vietos.

„Neturime tokių trenerių ir žaidėjų, kurie būtų kažką rimto nuveikę. Galbūt todėl žmonės daug vilčių nededa ir į jaunus tenisininkus. Iš trenerių pusės taip pat trūksta tikėjimo jaunimu.

Turkijoje žmonės mėgsta žiūrėti ir žaisti tenisą, tačiau retas tuo užsiima profesionaliai. Mes rengiame stiprius turnyrus, turime gerus kortus, teniso klubus, bet dažniausiai jais naudojasi suaugę žaidėjai. Tiesiog nėra trenerių, kurie pabandytų iš talentingų vaikų išugdyti profesionalus“, – pasakojo turkas.

Bijo tik šalčio

Vaikinas nuo 8 klasės mokosi nuotoliniu būdu, todėl laisvu nuo treniruočių metu dažnai jį galima pamatyti su knyga. Dukart per metus jis vyksta laikyti egzaminų, taip pat atstovauja savo mokyklai įvairiuose moksleivių turnyruose. Kovo mėnesį kartu su savo mokyklos komanda sportininkas vyks į Braziliją, kur Turkijai atstovaus pasaulio vidurinių mokyklų teniso čempionate.

Nors lietuviškas klimatas jam prie širdies, Kaya su nerimu laukia žiemos.

„Man patinka Lietuvoje. Esu iš Turkijos, todėl man čia gera, tylu ir taiku. Taip pat man labai patinka, kad nėra taip karšta. Izmire vasara temperatūra pakyla iki 35–40 laipsnių. Oro kondicionieriai veikia nuo balandžio iki dabar.

Vilniaus teniso akademijos nuotr./Kaya Gore
Vilniaus teniso akademijos nuotr./Kaya Gore

Tiesa, jau susipažinau ir su jūsų žiema. Buvau čia pernai gruodžio pabaigoje ir likau šokiruotas. Galvojau, kad net neisiu niekur iš namų (juokiasi). Bet ir dabar man šalta. Toks oras pas mus būna tik žiemą. Ir tai šiek tiek šilčiau. Bet pažiūrėsime, tikiuosi, priprasiu“, – vylėsi K.Gore.

Tikisi sulaukti daugiau užsieniečių

Atvykęs į Lietuvą, apgyvendinimu turkas rūpinosi pats. Tačiau po kelių savaičių, grįžęs iš turnyro Japonijoje jis turėtų persikelti į SEB arenos „Urbihop“ viešbutį.

„Sportininkams tai labai palengvina gyvenimą, nes tuomet viskas yra vienoje vietoje, todėl svarstome šią galimybę su jo tėvais“, – sakė R.Grušas.

Visai neseniai prie VTA prisijungė Lietuvos rinktinių nariai Joana Eidukonytė ir Tadas Babelis, taip perspektyviausios jaunosios šalies tenisininkės.

K.Gore kol kas – vienintelis užsienietis, dirbantis VTA. Tačiau akademijos direktorius tikisi, kad teigiami svečio atsiliepimai paskatins atvykti ir daugiau talentingų jaunuolių iš užsienio.

„Tai nėra mūsų pagrindinis tikslas, tačiau visada pabrėžiame užsienio šalių sportininkams ir federacijoms, kad Vilniuje galime pasiūlyti idealias sąlygas profesionaliai treniruotis ir siekti aukščiausių tikslų. Mūsų infrastruktūra sutvarkyta idealiai. O žaidėjai iš užsienio – dar viena galimybė, kad geriausi mūsų vaikai, siekiantys aukštų rezultatų, galėtų treniruotis su tokio paties ar aukštesnio lygio sportininkais. Taigi, ateityje tikimės, kad turėsime ir daugiau talentingų žaidėjų iš užsienio“, – sakė R.Grušas.

Temos: 1 Talentas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Deuce