2020 11 22

Vėl iš nepavydėtinos situacijos išsiropštęs D.Medvedevas – ATP baigiamojo turnyro čempionas

Tai buvo finalo verta dvikova. Du į ATP sostą netolimoje ateityje besitaikantys tenisininkai Dominicas Thiemas (ATP-3) ir Daniilas Medvedevas (ATP-4) „Nitto ATP Finals“ turnyre teniso aistruoliams padovanojo nuostabų reginį, kuriame galiausiai triumfavo sugrįžimų karalius iš Rusijos.
Daniilas Medvedevas
Daniilas Medvedevas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

D.Medvedevas pergalę iškovojo rezultatu 4:6, 7:6(2), 6:4.

2 valandos ir 42 minutės – ilgiausias finalas baigiamųjų turnyrų istorijoje.

Šis trofėjus – kol kas didžiausias titulas 24-erių ruso karjeroje. Iki šiol tenisininkas savo sąskaitoje turėjo tris ATP „Masters“ serijai priklausančius laimėjimus, o taip pat buvo pasiekęs vienintelį „Didžiojo kirčio“ finalą praėjusių metų „US Open“ turnyre.

Turnyro čempionas kelyje link titulo nukovė pirmą, antrą ir trečią planetos raketes bei tapo pirmuoju, tai padariusiu „Nitto ATP Finals“ turnyro metu.

Apskritai tik keturiems tenisininkams per visą žaidimo istoriją bet kokio rango ATP turnyruose yra pavykę nugalėti tris stipriausius pasaulio žaidėjus ir iškovoti titulą.

Visai kaip šeštadienio pusfinalyje prieš Rafaelį Nadalį (ATP-2), taip ir čia D.Medvedevui teko panaikinti seto deficitą.

Pirmos žaidimo partijos penktajame geime rusas leido sau padavimus pralaimėti pirmaujant 40:0. Tokios nedidelės duobelės užteko, kad D.Thiemas išsiveržtų į priekį.

Antrajame sete neišryškėjo nė vieno tenisininko pranašumas, todėl žaidimas nusikėlė į pratęsimą. Jame D.Thiemas išsiveržė į priekį 2:0, bet tuomet prasidėjo Rusijos atstovo dominavimas – jis laimėjo net septynis kamuoliukus be atsako ir išplėšė lemiamą setą.

O jame ir vėl daugiau jėgų resursų turėjo nepailstantis rusas. Iš devintojo karto galiausiai oponento padavimus palaužęs D.Medvedevas setą laimėjo 6:4 ir tapo turnyro Londone čempionu.

Taip pralaimėjimo O2 arenoje ir nepatyręs rusas savo ATP reitingo taškų kraitį papildys net 1500 taškų.

Įdomu tai, kad atvykdamas į prieš keletą savaičių įvykusį Paryžiaus „Masters“ turnyrą jis šiemet nebuvo iškovojęs nė vienos pergalės prieš pirmojo ATP 10-uko žaidėjus. Po keleto savaičių D.Medvedevas yra pasiekęs 10 pergalių seriją, iš kurių septynios – prieš TOP 10 tenisininkus.

Per pastaruosius šešis metus „Nitto ATP Finals“ turnyrą laimėjo šeši skirtingi tenisininkai, tačiau tarp jų nėra „US Open“ čempiono D.Thiemo, kuris finale pralaimi antrus metus iš eilės.

Nuo kitų metų ATP finalai vyks Turine, Italijoje.

Dvejetų turnyro stipriausia pora tapo Wesley Koolhofas ir Nikola Mektičius – jie 6:2, 3:6, 10:5 palaužė Jurgeną Melzerį ir Edouardą Rogerį-Vasseliną.