Viktorija Azarenka laimėjo „Australian Open“ čempionatą ir taps pirma pasaulyje

Viktorija Azarenka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Viktorija Azarenka
0

Viktorija Azarenka iš Baltarusijos nepaliko jokių vilčių Marijai Šarapovai atviro Australijos teniso čempionato finale ir šventė pergalę rezultatu 6:3, 6:0. Baltarusijos tenisininkė pirmą kartą karjeroje tapo „Didžiojo kirčio“ turnyro nugalėtoja ir pasaulio reitinge pakils į pirmą vietą.

„Australian Open“ moterų turnyro finalas prasidėjo nervingai. V.Azarenka paduodama padarė net tris dvigubas klaidas ir pralaimėjo savo padavimus. M.Šarapova pirmavo 2:0, tačiau nuo tos akimirkos Rodo Laverio arenoje ėmė dominuoti V.Azarenka. Baltarusijos tenisininkė laimėjo net šešis iš likusių  septynių geimų ir pirmą setą.

V.Azaerenka tik didino apsukas, o M.Šarapova niekaip negalėjo rasti savo žaidimo. V.Azarenka antrą setą laimėjo sausai.

Finalo mačas truko valandą ir 22 minutes. V.Azarenka padarė 12-a nepriverstinių klaidų. M.Šarapova net 30.

V.Azarenka būdama penkiolikos metų tapo „Australian Open“ merginų varžybų čempione.

Pirmadienį pasaulio moterų reitingo viršūnėje įvyks pasikeitimai. V.Azarenka džiaugsis pirmos pasaulio raketės titulu. Antroje liks Petra Kvitova. Į trečią pakils M.Šarapova. Į ketvirtą nukris Caroline Wozniacki.