Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 07, 14:59

„Vilnius Open by kevin.“ nugalėtojui – 6 tūkst. eurų ir 80 ATP reitingo taškų

Spalio 16 d. atrankos varžybomis startuosiančio pirmojo Baltijos šalyse ATP „Challenger“ serijos turnyro „Vilnius Open by kevin.“ nugalėtojas savo banko sąskaitą papildys 6190 eurų, o ATP taškų taupyklę – 80 taškų, skelbia varžybų organizatoriai.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / Organizatorių nuotr.

Dvejetų turnyro čempionai pasidalins 2670 eurų sumą.

Prizų fondas 45 730 eurų

Prizų fonde esanti suma bus išdalinta visiems turnyro dalyviams. Didžiausias pyrago kąsnis – 6190 eurų – už savaitę darbo „SEB arenos“ kortuose atiteks vienetų turnyro čempionui. 3650 eurų sumą laimės vicečempionas, o pusfinalio dvikovas pralaimėjusiems tenisininkams bus išmokėta po 2160 eurų.

„Geriausiai Lietuvos teniso mėgėjams žinomo Prezidento taurės turnyro, kurį rengia Tarptautinė teniso federacija, nugalėtojui atitekdavo maždaug 3,5 karto mažesnė – 1800 eurų – suma. Yra dar vienas svarbus finansinis dalyvavimo ATP „Challenger“ serijos turnyre aspektas. Visas žaidėjų gyvenimo, taip pat maitinimosi išlaidas čia dengia turnyro organizatoriai. Tuo tarpu ITF „World Tennis Tour“ turnyruose – tai pačių žaidėjų rūpestis. Tad žaidėjų uždirbtų pinigų skirtumas šiuose turnyruose galiausiai yra dar didesnis“, – pasakoja turnyro „Vilnius Open by kevin.“ direktorius Ramūnas Grušas.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Ramūnas Grušas
Lukas Balandis / BNS nuotr./Ramūnas Grušas

Vilniaus turnyre į ketvirtfinalį patekusiems žaidėjams atiteks po 1260 eurų, patekusiems į antrąjį ratą – po 730 eurų, o nepatyrusiems pergalės džiaugsmo – po 450 eurų.

Nugalėtojui – ženklus ATP taškų skaičius

Turnyro čempionui, be piniginio prizo, atiteks ir 80 ATP reitigo taškų, o finale pralaimėjusiam tenisininkui – 50. 30 ATP taškų papildys pusfinaliuose pralaimėjusių turnyro dalyvių kraitį, o po 16 atiteks ketvirtfinalininkams. Vieną pergalę turnyre iškovoję žaidėjai gaus 7 ATP taškus, o likę be pergalių liks ir be taškų.

„80 ATP taškų, galbūt, nėra labai reikšminga suma teniso elito atstovams, tačiau ATP „Challenger“ serijos turnyro dalyviams šie taškai gali būti labai svarbūs. Pavyzdžiui, čekui Tomašui Machacui, aukščiausią reitingą iš visų Vilniaus turnyrui užsiregistravusių tenisininkų turinčiam žaidėjui, ji padėtų įšokti į pirmąjį ATP reitingo šimtuką.

Mūsiškis Ričardas Berankis, pergalės Vilniuje atveju, padėtį reitinge pagerintų maždaug 20 pozicijų ir gerokai sustiprintų savo galimybes be atrankos patekti į pirmąjį kito sezono didžiojo kirčio turnyrą Australijoje. Dar svaresnis toks taškų skaičius būtų jauniesiems mūsų tenisininkams Viliui Gaubui, Edui Butvilui ar Ainiui Sabaliauskui. Bet kuriam iš jų 80 taškų reikštų šuolį į viršų per kelis šimtus reitingo pozicijų”, – teigia R.Grušas.

Sauliaus Čirbos nuotr./Ričardas Berankis
Sauliaus Čirbos nuotr./Ričardas Berankis

Po 4 ATP taškus gaus ir atrankos turnyro nugalėtojai, o po 2 – jo finalininkai.

Planuojama, kad bendras „Vilnius Open by kevin.“ biudžetas bus beveik 220 tūkst. eurų. Tai yra 5 kartus daugiau nei siekė ITF Prezidento taurės turnyro sąmata.

„Vilnius Open by kevin.“ spalio 16-23 dienomis vyks Vilniaus „SEB arenoje“.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Deuce