2021 07 11

Vimbldono finale italą sutramdęs Novakas Džokovičius susilygino su rekordininkais

Matteo Berrettini išgąsdino Novaką Džokovičių Vimbldono teniso finalo pirmajame sete, bet galiausiai italą įveikęs serbas iškovojo 20-ąjį „Grand Slam“ varžybų titulą.
Novakas Džokovičius iškovojo Vimbldono čempiono titulą.
Novakas Džokovičius iškovojo Vimbldono čempiono titulą. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

20 – tiek svarbiausių teniso turnyrų dabar yra laimėjęs N.Džokovičius, sekmadienį Londone pavijęs rekordą

Šveicaras Roge Federeris ir ispanas Rafaelis Nadalis taip pat yra laimėję po 20 kartų turnyrus, kurie yra vertinami labiausiai – Vimbldoną, „U.S Open“, „Australia Open“ ir „French Open“.

Suprasti akimirksniu

• Novako Džokovičiaus „Grand Slam“ titulai:
  • 9 – „Australia Open“, 6 – Vimbldone (3 iš eilės), 3 – „Australia Open“ ir 2 – „Roland Garros“
  • Pirmą „Grand Slam“ titulą N.Džokovičius laimėjo 2007 metais.

30 kartą „Grand Slam“ finale žaidęs N.Džokovičius sekmadienį iškart sutiko pasipriešinimą, bet galiausiai palaužė septintą pagal reitingą turnyre M.Berrettini 6:7 (4), 6:4, 6:4, 6:3.

Galingais padavimais pasižymintis 25 metų italas laimėjo pirmą setą, nors buvo atsilikęs jame 2:5.

Tačiau tada atėjo N.Džkovičiaus eilė. Pasaulio teniso reitingo lyderis perėmė iniciatyvą ir trimis laimėtais setais pridėjo savo pavardę prie dviejų teniso legendų šio sporto istorijoje.

Jis griuvo ant žemės, laimėjęs pergalingą finalo tašką ir pavijęs teniso legendas įspūdingame kelyje.

„Sveikinimai Novakui su 20-uoju titulu. Didžiuojuosi, kad turiu galimybę žaisti išskirtinėje teniso čempionų eroje. Puikus pasirodymas!“ – N.Džokovičių žinute socialinėje erdvėje pasveikino R.Federeris.

Į finalą N.Džokovičius įžengė nugalėjęs Denisą Shapovalovą 7:6 (3), 7:5, 7:5

M.Berrettini į finalą pateko, nugalėjęs pusfinalyje Hubertą Hurkaczą 6:3, 6:0, 6:7 (3), 6:4. Italas ėjo per 11-os laimėtų mačų seriją, visas dvikovas laimėjęs žolės aikštynuose.

„Scanpix“ nuotr./Vimbldono turnyro finalo akimirka. Matteo Berrettini

N.Džokovičius dabar yra laimėjęs 21 mačą paeiliui Vimbldone, skaičiuojant nuo 2018 metų sezono.

34 metų serbas laimėjo 20 mačų iš eilės ir skaičiuojant „Grand Slam“ turnyrus, kurių šiemet laimėjo tris – vasarį „Australia Open“ ir birželį „French Open“.

Iš pastarųjų 12 „Grand Slam“ turnyrų jis yra laimėjęs 8.

Rudenį serbas gali pabaigti Didįjį ratą, jei triumfuos ir rugpjūčio 30 dieną prasidedančiame „U.S. Open“ turnyre Niujorke.