2019 08 19

Vyšnaitė ant torto: trijų savaičių maratoną D.Medvedevas vainikavo „Masters“ titulu

Tris pastarąsias savaites Rusijos teniso talentas Daniilas Medvedevas (ATP-8) išdarinėjo tikrus stebuklus – žaidė trijuose finaluose, nugalėjo pirmą pasaulio raketę, o galiausiai iškovojo pirmąjį „Masters“ serijos titulą „Western & Southern Open“ turnyre Sinsinatyje.
Daniilas Medvedevas
Daniilas Medvedevas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Davidas Goffinas

Sekmadienio finale 23-ejų rusas 7:6(3), 6:4 įveikė belgą Davidą Goffiną (ATP-19) ir iškovojo kol kas skambiausią karjeros trofėjų.

Daniilas per pastarąsias 20 dienų sužaidė net 16 susitikimų, iš kurių 14 laimėjo.

„Sunku surasti tinkamus žodžius dėl savo žaidimo, tačiau tikriausiai tai yra sunkus darbas treniruotėse. Būtų negerai pralaimėti tris finalus iš eilės, todėl labai džiaugiuosi (juokiasi).

Antrajame sete pirmaujant 5:3 man pradėjo traukti raumenis – pirmą kartą per šias tris savaites. Tačiau servuodamas dvikovai aš atlikau keturis galingus padavimus, o tai yra neįtikėtina“, – po pergalės kalbėjo Rusijos atstovas.

Net 1000 ATP reitingo taškų iškovojęs tenisininkas pasieks rekordines aukštumas ATP reitinge – pakils net į penktą vietą, aplenkdamas Stefanos Tsitsipą, Alexanderį Zverevą ir Kei Nishikorį.

D.Medvedevas taps pirmuoju savo šalies tenisininku nuo Nikolajaus Davydenkos (2010 metai), prasibrovusiu tarp penkių stipriausių planetos žaidėjų.

Rusas 2019 metų sezone kol kas pirmauja pagal iškovotas pergales (44), Sinsinatyje pralenkdamas Rafaelį Nadalį (41).

Tenisininkas prisijungė prieš Fabio Fogninio (Monte Karle) ir Dominico Thiemo (Indian Velse) – šie tenisininkai 2019 metais iškovojo savo pirmuosius „Masters“ trofėjus.

D.Medvedevo pastangos „Western & Southern Open“ rėmėjų bus įvertintos įspūdingu 1,114 mln. JAV dolerių čekiu.

Belgas D.Goffinas džiaugsis 600 ATP reitingo taškų ir 564 005 JAV dolerių. Jis tapo pirmuoju savo šalies atstovu „Masters“ serijos turnyro finale.