Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 5d. 08:57

Žiaurų pažeminimą atleidusi Serena Williams nutraukė 14-os metų JAV turnyro boikotą

Serena Williams
„Scanpix“ nuotr. / Serena Williams

Geriausia pasaulio tenisininkė Serena Williams netikėtai pareiškė, kad nutraukia net 14-a metų trukusį vieno didžiausių JAV turnyrų Indian Velse boikotą. Pirma pasaulio raketė šiose varžybose dalyvavo 2001-aisiais metais, kai finale kovojo su Kim Clijsters ir iš aistruolių sulaukė skaudžių rasistinių užgauliojimų.

„Aš žaidžiu, nes myliu tenisą, – rašė S.Williams. – Su šiuo jausmu ir su nauju supratimu, ką reiškia tikras atleidimas, noriu pranešti, kad žaisiu Indian Velso turnyre.“

S.Williams ne kartą sakė, kad niekada negrįš į šias varžybas. Amerikietei teko išgyventi žiaurių aistruolių elgesį, kurį jos tėvas pavadino „žeminančiu visą Ameriką“. 

Šis turnyras Palm Springse prasidės kovo mėnesio pradžioje. Jame susirenka daug vidurinės klasės aistruolių, kurių daugumą sudaro baltaodžiai ir pagyvenę žmonės. S.Williams ir jos sesuo Venus Williams 2001-aisiais metais susitiko šio turnyro pusfinalyje. V.Williams dėl traumos negalėjo žaisti. Vos tik apie tai buvo paskelbta, publika išliejo savo pyktį. 

S.Williams finale kovojo su K.Clijsters. Serenai tuo metu buvo vos 19-a metų. Nuo pat pradžių publika pradėjo ją įžeidinėti ir nušvilpė. Aistruoliai skandavo žiaurius rasistinius žodžius (n*****). Šie įžeidinėjimai skambėjo viso mačo metu, kurį S.Williams laimėjo. 

Richardas Williamsas ir V.Williams buvo tribūnose ir taip pat sulaukė žiauraus elgesio. Venus dienraščiui „USA Today“ pasakojo: „Vienas vaikinas priėjo ir pasakė: „Norėčiau, kad dabar būtų 75-ieji. Nuo tavęs gyvos nudirtume odą.“ Nesulaikiau ašarų.“

Apie šį skausmingą incidentą seserys Williams rašė ir savo autobiografijoje. Tačiau dabar Serena pareiškė, kad nusprendė grįžti į Indian Velso turnyrą, nes pasikeitė teniso bendruomenė ir požiūris. Skelbiama, kad prie to prisidėjo ir Tarptautinės moterų teniso asociacijos (WTA) griežta nuobauda Rusijos teniso vadovui Šamiliui Tarpiščevui, kuris vienoje laidoje garsiąsias seseris pavadino „Williams brothers“. 

„Tai man priminė, kaip toli nužygiavo sportas. Ir kaip toli nužygiavau aš“, – parašė geriausia pasaulio tenisininkė S.Williams.   

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Deuce