Istorinis pasiekimas: Lietuvos efutbolo rinktinė užsitikrino vietą antrame Europos čempionato atrankos etape

Beveik kaip iš natų antrajame atrankos rate pirmadienį žaidusi Lietuvos efutbolo rinktinė užsitikrino vietą antrame „eEuro 2020“ čempionato atrankos etape.
„eEuro Football 2020“ čempionato logotipas

Prieš lemiamas pirmadienio kovas Lietuvos rinktinė F grupėje buvo vos penktoje vietoje, o ir pirmoji akistata su Liuksemburgu, pasibaigusi lygiosiomis 4:4 nieko gero nežadėjo.

Po rezultatyvių lygiųjų lietuviai susidūrė su dar viena problema – dėl techninių problemų pasirodymo tęsti negalėjo vienas iš rinktinės atstovų Edgaras Skrilius.

Nepaisant to, vienas mūšio lauke likęs Donatas Grabarčiukas pradėjo žaisti it iš natų ir laimėjo tris serijas iš eilės: 4:2 prieš Kosovą, 3:2 prieš Sakartvelą ir 3:1 prieš šiaurės airius.

Prieš paskutinę dvikovą su Baltarusija lietuviai beveik buvo užsitikrinę vietą bent jau papildomame atrankos turnyre, tačiau netrukus mūsiškiai atsidūrė nedėkingoje situacijoje – pirmajame mače Kosovas nugalėjo Liuksemburgą, o D.Grabarčiukas buvo sutriuškintas baltarusio.

Antrajame Liuksemburgo ir Kosovo mače pastarieji dar 73-ią minutę pirmavo 3:2. Jeigu jų akistata taip ir būtų pasibaigusi, Lietuva būtų išstumta iš antrosios pozicijos. Laimei, tuomet Liuksemburgas surengė tikrą šou, pelnė tris įvarčius ir savo varžovus įveikė 5:4.

Nors savo akistatoje Lietuvai nesisekė tvarkytis su Baltarusija, Liuksemburgo pergalė mūsiškiams užtikrino antrą vietą.

Pasibaigus „eEuro 2020“ atrankai, Liuksemburgo sąskaitoje – 20, Lietuvos – 16, Baltarusijos – 15, Kosovo – 13 tšk.

Primename, jog tiesiai į „eEuro 2020“ čempionato finalinį etapą patenka tik grupių nugalėtojai. Antras vietas užėmusios rinktinės dar turės žaisti papildomame atrankos etape gegužės 4 ir 11 dienomis.

Jame komandos bus suskirstytos į dvi grupes po penkias komandas. į „eEuro 2020“ aštuntfinalį pateks po tris komandas iš kiekvienos grupės.

„eEuro 2020“ čempionato prizinį fondą iš viso sudaro 100 tūkst. eurų. nugalėtojams atiteks 40 tūkst.

Rungtynių eiga:

Lietuva 4 – 4 Liuksemburgas

Pirmajame serijos kėlinyje daug grėsmingų atakų nebuvo. Vienintelis įvartis krito 5-ą minutę, kai pakankamai naivus perdavimas pasiekė M.Kuklio kojas ir šis smūgiu į apatinį vartų kampą išvedė Lietuvos rinktinę į priekį 1:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo taip pat, kaip baigėsi pirmasis, tačiau dabar tylą pirmoji nutraukė Liuksemburgo rinktinė, išlyginamąjį įvartį pelniusi po apgailėtinos lietuvių klaidos išmušant kamuolį nuo savų vartų. Vos po keturių minučių E.Skriliaus valdoma Lietuvos rinktinė praleido ir antrajį įvartį. Pačioje pirmųjų rungtynių pabaigoje mūsiškiai gynyboje padarė dar vieną absurdišką klaidą ir buvo nubausti trečiąsyk – 1:3.

Gelbėti seriją su Liuksemburgu stojo Donatas Grabarčiukas. Lietuvis pirmajame kėlinyje stengėsi spausti varžovą ir 32-ą minutę tai pasiteisino – Lietuvos rinktinę po gražios atakos į priekį išvedė Paulius Golubickas. Tačiau lietuvių laimė ilgai netruko – jau 37-ą minutę Liuksemburgas išlygino rezultatą.

Įpusėjus antrajam kėliniui, 57-ą min., Lietuvos rinktinę galingu smūgiu į viršutinį vartų kampą vėl išvedė P.Golubickas. 75-ą minutę D.Grabarčiukas turėjo puikią progą išlyginti serijos rezultatą, tačiau jo smūgis skriejo į vartų konstrukciją. Visgi ko nepavyko padaryti tada, pavyko 81-ą min. – 3:1. Per teisėjo pridėtą laiką P.Golubickas atsidūrė 1 prieš 1 su vartininku, tačiau jo smūgis dar sykį kliudė virpstą ir lietuviai serijoje tenkinosi 1 tašku.

Lietuva 4 – 2 Kosovas

Pirmajame rate prieš Kosovą Lietuvos rinktinę patyrė triuškinančią nesėkmę 1:8, tačiau dabar sėkmė šypsojosi lietuviams.

Šįkart seriją pradėjo D.Grabarčiukas. Jo valdomas Lietuvos rinktinė pirmajame kėlinyje tiesiog dominavo prieš Kosovą, tačiau išsiveržti į priekį pavyko tik 46-ą minutę, kai įvartį „į rūbinę“ darkart pasiuntė P.Golubickas.

Jau pačioje antro kėlinio pradžioje lietuviai padvigubino savo persvarą, kai po labai nesėkmingo įžaidimo Kosovas prarado kamuolį ir buvo nubaustas. Išsiveržus į priekį 2:0 D.Grabarčiukas nemanė sustoti ir po sėkmingos kontratakos 75-ą min. „hat-trick’ą“ pelnė P.Golubickas.

E.Skriliui susidūrus su techniniais nesklandumais, antrajame mače vėl žaisti turėjo D.Grabarčiukas. Antrosios rungtynės jam prasidėjo nesėkmingai, nes jau pačioje pradžioje lietuviai pelnė įvartį į savo vartus. Visgi 20-ą minutę P.Golubickas gražiu smūgiu išorine pėdos dalimi išlygino rezultatą – 1:1.

Antrajame kėlinyje D.Grabarčiukas turėjo ne vieną progą išsiveržti į priekį, tačiau 64-ą minutę įvartį praleido pats. Visgi daugiau Kosovas nemušė ir Lietuvos rinktinė seriją laimėjo 4:2.

Lietuva 3 – 2 Sakartvelas

Pirmąją progą lietuviai turėjo 23-ią minutę, tačiau P.Golubicko smūgis kliudė virpstą. Po šios atakos D.Grabarčiukas toliau spaudė varžovus, bet jo smūgiai pirmajame kėlinyje taikinio taip ir nepasiekė.

Antrajame kėlinyje abiejų komandų atakos vėl buvo bevaisės. Visgi tylą 84 minutę kruiozišku įvarčiu nutraukė K.Laukžemis, lietuviams nukalęs pergalę pirmojoje serijos dvikovoje.

Antrųjų rungtynių scenarijus klostėsi identiškai, kol 51-ą minutę gražiai sužaidęs Sakartvelas neišlygino serijos rezultato – 1:1. Tuomet ir prasidėjo pasiutpolkė. Lygiai po 10 min. Sakartvelas pelnė dar vieną įvartį ir išsiveržė į priekį 2:1. Tačiau D.Grabarčiukas nenuleido rankų ir gražia ataka 70-ą min. išlygino rezultatą – 2:2. Savo jėgomis patikėjęs lietuvis 77-ą minutę Sakartvelui dūrė darkart – galingu smūgiu į viršutinį vartų kampą pasižymėjo N.Valskis.

Lietuva 3 – 1 Šiaurės Airija

Airiai serijoje pasirinko daugiau gynybinę taktiką, tačiau pirmieji įvartį 30-ą minutę pelnė būtent jie. Antrojo kėlinio pirmoje pusėje niekas nesikeitė, kol galiausiai gynyboje absurdiškai nesuklydo patys airiai – 66-ą minutę juos už tai nubaudė D.Petravičius. Šis žaidėjas herojumi tapo ir antrajame mače, kuomet po gražių kontratakų 75-ą ir 89-ą minutėmis nukreipė kamuolį į apatinį varžovų vartų kampą ir lietuviams išplėšė pergalę serijoje 3:1.