Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 18d. 15:59

Atėnų padangių herojus: netikėta Luko Skywalkerio Lekavičiaus transformacija

Lukas Lekavičius
15min nuotr. / Lukas Lekavičius

Lukas Lekavičius pusantrų metų nebuvo ryškiausias Atėnų „Panathinaikos“ personažas. Jis tyliai prakaituodavo treniruotėse, bandydavo išnaudoti savo galimybes oficialiose rungtynėse ir graikiškoje krepšinio juostoje atliko net ne antraplanį vaidmenį. Bet PAO žaidimą ėmus režisuoti amerikiečių krepšinio žvaigždei, L.Lekavičius įsiveržė į pagrindinių herojų gretas.

Penktadienis | Eurolyga | „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ | 20:00 | Kaunas

Kai Dimitris Giannakopoulas sukrėtė Europos krepšinio visuomenę ir atleido trenerį Xavi Pascualį, Lukas Lekavičius turėjo gerokai sunerimti.

Nors žaisdavo pakankamai nedaug – maždaug po 11 minučių per rungtynes Eurolygoje, katalonas buvo labiausiai Atėnų „Panathinaikos“ organizacijoje lietuviu tikėjęs žmogus.

Xavi vertino Luko darbo etiką, paklusnumą ir energiją tiek treniruotėse, tiek rungtynėse, kuri užkrėsdavo visą PAO komandą.

Naujas žemės drebėjimas Atėnuose kilo pristačius naują strategą. Juo tapo 43 metus trenerio darbą be pertraukų dirbęs, bet Europos komandos niekada netreniravęs NBA Šlovės muziejaus narys Rickas Pitino.

„Net nežinojau, ko tikėtis. Galvojau, visai nebežaisiu“, – 24sek pripažino ir pats krepšininkas.

Nerimauti buvo pagrindo. Dar nė nepatvirtintas oficialiai, R.Pitino prasitarė, kad „Panathinaikos“ ieško pastiprinimo centro ir gynėjo pozicijoje.

Be abejo, revoliucionierių akys pakrypo į Nicko Calatheso dublerį. Žybtelėjimais prieš Pirėjo „Olympiakos“ L.Lekavičius sušildydavo reiklių „Panathinaikos“ gerbėjų širdis, bet kartais gynėjas iškrisdavo iš komandos konteksto dėl ūgio komplikacijų tiek gynyboje, tiek puolime.

24sek žiniomis, L.Lekavičiumi pradėjo domėtis bent kelios komandos. Tarp jų buvo ir Kauno „Žalgiris“.

„Prieš tai žmonės kalbėjo, kad gal Luko nebus sudėtyje, gal jis žais tik Graikijos čempionate, – Kaune 24sek pasakojo R.Pitino. – Bet Luko pasirodymas buvo didžiausias mūsų siurprizas. Jis kol kas buvo mano geriausias žaidėjas. Mane tai nustebino.“

nuotr. „Getty Images“/euroleague.net/Lukas Lekavičius
nuotr. „Getty Images“/euroleague.net/Lukas Lekavičius

Dukart NCAA čempionas kitoje Atlanto vandenyno pusėje pristatomas kaip JAV krepšinio legenda, bet Europos krepšinis 66-erių amerikiečiui taipogi buvo labiau žinomas tik iš legendų.

Vien ką sako faktas, kad R.Pitino nelabai pažinojo naujųjų savo auklėtinių, todėl „Panathinaikos“ žaidėjus su sunkesnėmis pavardėmis vadindavo pravardėmis.

Per keturias savaites Lukas Lekavičius gavo tris pavardes: Skywalkeris, Mighty Mouse'as ir Stephenas Curry.

Labiausiai prilipo Skywalkeris.

„Skywalkeris buvo neįtikėtinas, – po savo debiutinių rungtynių su CSKA šypsojosi R.Pitino. – Pasakiau jam, kad esi jauniausias žaidėjas aikštėje. O toliau jau tau rinktis – ar būsi žemiausias, ar greičiausias.

Tas vaikis niekada nešneka. Jis tik pažiūrėjo į mane lyg aš būčiau su trimis galvomis ir pasakė, kad jam viskas tinka.“

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Rickas Pitino
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Rickas Pitino

Luke'as Skywalkeris yra legendinės fantastikos filmų serijos „Žvaigždžių karai“ herojus, riteris džedajus.

„Žvaigždžių karai“ pristato Skywalkerio personažą kaip jauną vaikinuką iš fermos, kuris užsigrūdino įveikdamas ankstyvus iššūkius ir tapo vienu didingiausių džedajų galaktikos istorijoje.

Nelengva buvo ir L.Lekavičiui, bet po truputį jis tampa vienu ryškiausių personažų „Panathinaikos“ galaktikoje.

Statistika iškalbinga.

Trenerio X.Pascualio žaidimo schemose L.Lekavičius gaudavo pasireikšti vid. 11,2 minutės, įmesdavo 3,8 taško (2,8 metimo per rungtynes), atlikdavo 1,6 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo 4,2 naudingumo balo.

Per ketverias Eurolygos rungtynes prie R.Pitino, L.Lekavičius žaidžia po 18 minučių, pelno vid. 7,5 taško (7 metimai per rungtynes), atlieka po 2 rezultatyvius perdavimus ir renka 7,3 naudingumo balo.

L.Lekavičiaus pokyčiai atėjus R.Pitino
Rezultatyvumas +3,7 (7,5 tšk.)
Žaidimo laikas +6,7 (17,9 min.)
Metimai +4,2 (7 met.)
Rezultatyvūs perdavimai +0,4 (2 perd.)
Naudingumas +3,1 (7,3 naud.)

Mykolo Stumbro statistikos skaičiavimais, su L.Lekavičiumi aikštėje „Panathinaikos“ per 4 mačus įmetė 21 tašku daugiau nei priešininkai.

Tai geriausias +/ – rezultatas komandoje R.Pitino perėmus PAO vairą.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Lukas Lekavičius ir Jaka Blažičius
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Lukas Lekavičius ir Jaka Blažičius

Tai, kad R.Pitino nepažinojo „Panathinaikos“ krepšininkų, išėjo Lukui į naudą.

L.Lekavičius iš esmės nepasikeitė. Jis visada buvo treniruočių salės žiurkė. Per daug nekalbėdamas, jis visada klusniai vykdydavo trenerių nurodymus ir tiek rungtynėse, tiek pratybose atiduodavo visą savo energiją.

Tas aktyvumas ir agresija treniruotėse priverčia pasitempti ir kitus krepšininkus. L.Lekavičius tiesiog nuvaiko ir nukamuoja galbūt kiek atsipalaidavusius lyderius, taip savaime pakeldamas darbo intensyvumo ir produktyvumo lygį.

Dėl to jį vertino ir buvę jo treneriai – Xavi bei Šaras.

„Norėčiau turėti 13 tokių žaidėjų kaip Lukas“, – neslėpė R.Pitino.

Dabar L.Lekavičiui parankesnės ir „Panathinaikos“ žaidimo schemos.

X.Pascualis labai mėgo gynybą keičiantis dengiamaisiais, kai, pavyzdžiui, gynėjas galėdavo perimti varžovų aukštaūgio priežiūrą po užtvaros.

Su L.Lekavičiumi X.Pascualis privalėdavo keisti jam labiausiai patinkančią gynybos sistemą, tad lietuvio minučių skaičius nebuvo didelis.

R.Pitino gynybinėse schemose mažiau keičiamasi dengiamaisiais. Be to, treneris pabrėžia agresyvią ir labai kibią gynybą prieš varžovų gynėjus. L.Lekavičius visada gebėjo aktyviai paspausti priešininką su kamuoliu ir lyg koks kiemsargis įsikabinti varžovams į kojas.

Panašu, kad jausdamas tokį trenerio pasitikėjimą, L.Lekavičius galėjo pakelti savo žaidimą į dar aukštesnį lygį.

Kai L.Lekavičius išbėga ant parketo, „Panathinaikos“ su juo žaidžia smagų ir kiek nenuspėjamą krepšinį.

Vienas dalykas, kurio nepavyko R.Pitino išspausti iš lietuvio, tai prakalbinti L.Lekavičių.

Tačiau Atėnų džedajus kalba savo pasiekimais aikštėje.

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali