Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 9d. 07:31

Dūris „Žalgiriui“: trūkumai, kuriuos išryškino skaudus pralaimėjimas

Kauno „Žalgiris“
Getty Images/Euroleague.net nuotr. / Kauno „Žalgiris“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės. Šis kirtis buvo itin skaudus – Stambulo „Anadolu Efes“ užtikrintai užėmė „Žalgirio“ tvirtovę 79:58. Krepšininkas Augustas Šuliauskas specialiai 24sek narstė žalgiriečių žaidimo problemas.

Skaudus pralaimėjimas buvo patirtas dėl daugelio priežasčių.

Taip, visų pirma, reikia pabrėžti, kad „Anadolu Efes“ komandos trenerių štabas puikiai pasirinko rungtynių planą, kuriame silpnosios kauniečių žaidimo pusės buvo dar labiau išryškintos jų komandos žaidėjų.

Tačiau prie šio pralaimėjimo prisidėjo ir keletas kitų faktorių: traumuoti žaidėjai, po praleistų rungtynių sugrįžusių žaidėjų suprastėjusi forma bei intensyvus paskutinės savaitės rungtynių grafikas.

„Žalgiris“ visas 40 minučių smarkiai strigo puolime ir tepelnė 58 taškus.

Kauniečių puolimas yra paremtas žaidimu baudos aikštelėje, prasiveržimais. Tai taip pat leidžia dažnai mesti daug baudų metimų. „Žalgiris“ siekia kone kiekvieną ataką baigti metimu iš po krepšio. Derinių metikams yra, tačiau šį dalyką sunku išnaudoti, kai komandoje nėra daug žaidėjų, itin pavojingų prie tritaškio linijos.

Erginas Atamanas nusprendė išryškinti šį Kauno ekipos trūkumą. Nuo pat rungtynių pradžios „Anadolu Efes“ ekipos žaidėjai gynyboje būdavo itin susispaudę baudos aikštelėje, uždarydami daugelį kelių link krepšio bei apsunkindami metimus iš artimų distancijų.

Manyčiau, kad vakar dienos rungtynėse „Žalgiris“ susidūrė su komanda, kuri labiausiai rizikavo eidama į pagalbą nuo ne itin dažnai ir užtikrintai metančių kauniečių iš tolimos distancijos.

Pirmoje rungtynių pusėje B.Daviesui bandant žaisti nugara į krepšį, kampe stovinčio E.Ulanovo gynėjas pasilikdavo praktiškai po krepšiu. B.Daviesui priartėjus prie krepšio, gynyba būdavo dvigubinama ir „Žalgiris“ susidūrė su didelėmis problemomis – dažnai būdavo priimamas lengviausias sprendimas, atliekamas akivaizdžiausias perdavimas – būtent ten „Anadolu Efes“ žaidėjai ir rotuodavo gynyboje bei neleisdavo įgyti jokio pranašumo arba perimdavo kamuolį.

Vakar dienos rungtynėse labai trūko žmogaus, kuris galėtų priimti nestandartišką sprendimą puolime ar sužaisti 1 prieš 1 nuo perimetro ir būtų pavojingas tiek ties tritaškio linija, tiek iš vidutinio nuotolio.

N.Waltersui, D.Waltonui žaidžiant 2 prieš 2, turkai dažnai kirsdavo pirmąsias užtvaras per apačią, taip neleisdami susikurti jokio ankstyvo pranašumo bei provokuodami metimus iš tritaškio.

N.Woltersas po traumos kol kas visiškai nepanašus į tą žaidėją, kuris buvo iki traumos. Pirmoje sezono pusėje oponentų gynybas pjaustęs įžaidėjas dabar ne visada atrodo užtikrintas savo sprendimais: abejoja savo metimu ir neatakuoja visiškai laisvas iš toli, nepastebi ir neišnaudoja 5 prieš 4 pranašumo greitajame puolime.

Gynyboje įstrigo epizodas, kuomet trečio kėlinio pradžioje, kada dar buvo galima kabintis į rungtynes po neblogos atkarpos antro kėlinio gale, N.Woltersas be reikalo susikeitė ginamaisiais prie užtvaros be kamuolio ir iškart paliko A.Moermaną visiškai laisvą prie tritaškio linijos, kuris smeigė vieną iš 4 savo tritaškių.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Nate'as Woltersas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Nate'as Woltersas

Atrodo, kad tokia „Anadolu Efes“ ekipos rizika bei didelė pagalba nuo žaidėjų be kamuolio turėtų leisti atakuoti kauniečiams iš toli? „Žalgiris“ vakar metė tik 11 tritaškių, iš kurių tikslą pasiekė tik trys, iš kurių vieną Th.Walkupas pataikė pačioje rungtynių pabaigoje.

Tam yra keletas priežasčių.

Kauniečiai jau yra užprogramuoti beveik visada veržtis link krepšio bei ieškoti užtikrintesnio metimo baudos aikštelėje. Tą žinodami, turkai juos pasitikdavo metras nuo tritaškio linijos, taip apsunkindami galimybes tokią gynybą įveikti.

Laisvę atakuoti komandoje turi tik A.Milaknis bei M.Grigonis. Geriausias „Žalgirio“ snaiperis A.Milaknis turėjo keletą progų pasižymėti po puikių Šaro derinių, tačiau visi snaiperio metimai (0/3 trit.) skriejo pro šalį – nuovargis?

M.Grigonis kol kas Eurolygoje iš toli atakuoja net 55 proc. taiklumu (17/31 trit.), tačiau vakar dažniau rinkosi prasiveržimus link krepšio ir darė tą efektyviai. Jo žaidimas paliko turbūt geriausią įspūdį.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marius Grigonis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marius Grigonis

Gynyba taip pat klibėjo. Nors 79 praleisti taškai nėra kažkas baisaus, tačiau kai kurių žaidėjų bėdos šioje aikštelės pusėje buvo itin ryškios.

Kapitonas Paulius Jankūnas – dar vienas žaidėjas, tik grįžęs po traumos. Kol kas matosi, kad Paulius dar neatgavęs viso greičio bei žaidybinio ritmo.

A.Moermanas puikiai išnaudojo netobulą judėjimą gynyboje bei baudė Jankūną dviem tritaškiais bei metimu iš vidutinio nuotolio.

L.Birutis taip pat turėjo itin daug problemų ginantis. Jo stepoutai gynyboje 2 prieš 2 vakar buvo visiškai neveikiantys ir kainavo „Žalgiriui“ mažiausiai 13 taškų.

Išvada

„Anadolu Efes“ komanda sužaidė itin geras rungtynes. Jie išryškino „Žalgirio“ trūkumus puolime, ypač perimetro žaidėjų nepavojingumą ties tritaškio linija.

Puldami svečiai atakavo silpniausias kauniečių vietas, puikiai skirstė kamuolį bei patys judėjo be jo.

Prie viso šio komplekto pridėjus traumuotus žaidėjus ir po traumų dar neatsigavusius N.Woltersą bei P.Jankūną, turime tokį rezultatą – labai skaudžią nesėkmę namuose.

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas