Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 14d. 19:58

Ar „Žalgiris“ gali palikti LKL? „Žalgirio“ ir Eurolygos bosai apie tai prabilo Kaune

Paulius Motiejūnas ir Jordi Bertomeu
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Paulius Motiejūnas ir Jordi Bertomeu

Eurolygos prezidentas Jordi Bertomeu mano, kad Kauno "Žalgiris" ir kiti Eurolygos klubai neturėtų palikti nacionalinių pirmenybių ir žaisti vien tik Eurolygoje. Bent jau kol elitiniame Europos turnyre žais ne daugiau kaip 18 komandų.

Senoji Europos krepšinio sistema ima trūkinėti.

Lyg skilus stiklui vienas po kito klubai, tokie kaip Madrido „Real“ ar Pirėjo „Olympiakos“ ima krypti nuo nacionalinių pirmenybių ir analizuoja galimybes žaisti tik Eurolygoje.

Paskui tokius klubus pasirengęs būtų sekti ir Kauno „Žalgiris“, kuriam krūvis Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse atrodo per didelis, o žiūrovų srautai per maži.

Susitelkti tik Eurolygai, kurios rungtynės suteikia didesnę finansinę naudą tokiems klubams kaip „Žalgiris“, atrodo patogiau.

Tačiau J.Bertomeu neskuba.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Jordi Bertomeu
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Jordi Bertomeu

60-metis katalonas jau 19 metų vadovauja organizacijai, po kurios sparnu telpa 16-os komandų Eurolyga ir 24 ekipų Europos taurės turnyras.

Buvęs teisininkas išvystė krepšinio projektą ir tuo didžiuojasi.

Kita vertus, jis pripažįsta, kad auganti Eurolyga tampa grėsme nacionalinėms pirmenybėms, tarp jų ir Lietuvos krepšinio lygai, kuri rizikuoja ateityje prarasti savo stipriausią komandą.

„Manau, kad „Žalgiriui“ nereikia mano patarimo, – paklaustas, kaip „Žalgiris“ turėtų elgtis, jei pribręs reikalas žaisti tik Eurolygoje. – Jie žino situaciją geriau nei aš. Aš negaliu duoti jokių patarimų. Neturiu jokios idėjos. Tai skirtingi dalykai.

Mes turime struktūrą, kur nacionaliniai čempionatai yra struktūros dalis. Apačioje nacionalinės lygos, o viršuje – Eurolyga. Manau, abi sistemos turi dirbti išvien. Nematau tik vienos sistemos.

Svarbus dalykas, kad norime padaryti klubams priimtiną dvigubą sistemą, kai bus 18 klubų Eurolygoje. Jei vienu metu bus daugiau nei 18 klubų, tai (dvejos pirmenybės) jau nebeveiktų. Manau, klubai rodo aiškų signalą, kad jei komandų bus daugiau nei 18, tada reiks veiksmų. Kol kas jų nereikia.

Vietinės lygos pastaraisiais metais nesijaučia jaukiai dėl augančio Eurolygos rungtynių skaičiaus. Tačiau reikia suprasti, kad Eurolyga padeda ir vietos krepšiniui. Nė vienas Lietuvos klubas negali ignoruoti fakto, kiek krepšiniui davė praėjusio sezono „Žalgirio" žygis", – sakė J.Bertomeu.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Paulius Motiejūnas ir Jordi Bertomeu
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Paulius Motiejūnas ir Jordi Bertomeu

„Žalgirio“ klubo prezidentas Paulius Motiejūnas tvirtino, kad kol kas su Lietuvos krepšinio lyga sprendimas nerastas.

„Kol kas dialogas nevyksta, – sakė P.Motiejūnas. – Mūsų noras aiškus – norime mažinti arba ratų skaičių, arba komandų skaičių. Deja, mūsų balsas vienas, niekas mūsų ten pernelyg negirdi.“

Kauno klubo vadovas teigė, jog jei padėtis nesikeis, „Žalgiris“ kitą sezoną integruos į komandą dar daugiau jaunimo ir suteiks poilsio vietos čempionate pagrindiniams žaidėjams – lyderiai nebūtinai žaistų mažiau LKL rungtynių, bet jų žaidimo laikas tikrai trumpėtų.

„Daugiau žaidėjų ir daugiau jaunimo“, – planą kitam sezonui įvardino P.Motiejūnas.

Kol kas drastiško žingsnio – trauktis iš LKL – „Žalgiris“ imtis neketina.

Bent jau kol kiti Eurolygos klubai nenuspręs palikti savų čempionatų.

„Vieni prieš traukinį nepultume, – sakė P.Motiejūnas. – Kaip Eurolygos vadovas kalba, kitos komandos nesvarsto, tai mes irgi negalime eiti vieni prieš vežimą.“

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas