2019 11 05

Europos taurės favoritą sugniuždęs D.Adomaitis didžiavosi komanda

Dainius Adomaitis po puikios pergalės Europos taurėje kalbėjo trumpai, bet aiškiai. Jis didžiavosi savo auklėtinių charakteriu Krasnodare po fantastiškos pergalės prieš vienus „EuroCup“ favoritų „Lokomotiv“ 87:82.

„Gerai, labai gerai, – pergalę Krasnodare įvertino D.Adomaitis. – Manau, tai buvo pirmos Europos taurės rungtynės, kai susidūrėme su sunkumais, bet nepasidavėme. Atsitiesėme su gera koncentracija ir ypač gera gynyba.“

Likus žaisti mažiau nei 6 minutes „Lokomotiv“ pirmavo 8 taškais, o kiek daugiau nei tris – 4 taškais. Bet „Rytas“ šturmavo „Lokomotiv“ krepšį ir išplėšė puikią pergalę.

Lemiamą pustrečios minutės atkarpą „Rytas“ laimėjo 9:1.

„Tai buvo gyvenk arba mirk rungtynės. Mes žaidėme su tokiu požiūriu ir laimėjome kaip komanda. Daugiau sunku kažką pridurti. Tiesiog gera išvykos pergalė“, – sakė 16 taškų pelnęs, 8 kamuolius atkovojęs ir 21 naudingumo balą surinkęs Evaldas Kairys.

Tai buvo pirmoji „Ryto“ pergalė svečiuose ir antroji per šešerias Europos taurės rungtynes.

Laimėjimas Krasnodare pagerino vilniečių šansus patekti į „Top 16“ varžybas.

Tuo tarpu Rusijos klubas netikėtai gali atsidurti už kito etapo borto. „Lokomotiv“ irgi turi tik dvi pergales.

„Mums tai labai blogas rezultatas, – tikino Krasnodaro ekipos treneris Luca Banchi. – Nors buvome gerai susitelkę šiam mačui, jo eiga atskleidė mūsų trūkumus. Mes kentėjome nuo gynyboje neatkovotų kamuolių – juos „Rytas“ graibstė dėl savo dydžio ir atletiškumo.

Tačiau rungtynių lūžis įvyko likus 5 minutėms, kai susikrovėme didžiausią persvarą ir turėjome keturias komandines pražangas. Maniau, kad tada tvarkingai uždarysime rungtynes. Bet tai buvo lūžis.

Mes klydome gynyboje, leidome jiems susigrąžinti pasitikėjimą ir patys sau susikūrėme spaudimą.“