2020 09 30

Liūdnas vaizdas: 3 taškus per kėlinį sukrapščiusį „Lietkabelį“ sudaužė „Virtus“

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai trečiadienio vakarą pradėjo Europos taurės turnyrą ir vienam šio turnyro favoritų Bolonijos „Virtus“ priešinosi du kėlinius, tačiau per trečiąjį sukrapštė tik 3 taškus ir skaudžiai nuskendo – 61:76 (24:19, 11:17, 3:17, 26:24).

Į Lietuvą „Virtus“ atvyko be ryškiausios savo žvaigždės Milošo Teodosičiaus ir vos antrajame šio sezono mače atrodė gerokai aprūdijęs. Kyle‘o Vinaleso vedami panevėžiečiai drąsiai pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinio viduryje buvo atitrūkę 11:3. Visgi Aleksandro Džordževičiaus vyrai greitai pradėjo tiestis ir ženkliai pagerinę gynybą, sugebėjo atstatyti pusiausvyrą.

Įpusėjus akistatai „Virtus“ turėjo taško pranašumą, tačiau trečiajame kėlinyje šeimininkus pradėjo skandinti klaidos ir net žaisdami blankiai Bolonijos krepšininkai sugebėjo nutolti.

Per trečią ketvirtį panevėžiečiai sugebėjo įmesti vos 3 taškus ir visi jie buvo sumesti baudos metimais. Praleidę šį smūgį „Lietkabelio“ krepšininkai nepakilo ir mačo pabaigoje buvo skaudžiai sutriuškinti.

Kitą savaitę „Lietkabelio“ laukia akistata svečiuose su „Monaco“ ekipa.

„Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas 20, Marinas Maričius 8, Margiris Normantas 7.

„Virtus“: Awudu Abassas 19, Amaras Alibegovičius ir Giampaolo Ricci po 12, Kyle'as Weemsas 11.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Lietkabelis“ – „Virtus“ 61:76 (24:19, 11:17, 3:17, 26:24).

40 min. Pabaigoje šeimininkai atkuto ir sumetė keletą lengvų taškų. Pagaliau – ilgai laukta rungtynių pabaiga.

38 min. Klaikus vaizdas. Jei tai būtų boksas, N.Čanakas jau mestų baltą rankšluostį – 44:72.

37 min. Techninė pražanga Nenadui Čanakui. Liūdna gulbės giesmė.

36 min. Kažkokie atsigavimo požymiai, bet svarbiausiai klausimai šiame mače jau atsakyti. „Lietkabelio“ deficitas didėja iki 20 taškų (43:63).

34 min. Kyle'as Vinalesas pataiko iš toli. Pagaliau! Tai – pirmasis „Lietkabelio“ pataikytas metimas iš žaidimo po didžiosios pertraukos – 43:60.

33 min. Klaidų virtinė nesibaigia... Slogus vaizdas aikštelėje ir net žaisdami ne geriausią krepšinį, „Virtus“ iš palengvo tolsta. 38:60.

III kėlinys. „Lietkabelis“ – „Virtus“ 38:53 (24:19, 11:17, 3:17).

30 min. Baisus kėlinys. Per jį panevėžiečiai pelnė tik tris taškus ir nepataikė nė vieno metimo iš žaidimo.

27 min. Awudu Abassas pataikė du iš eilės tritaškius ir „Virtus“ įgyja dviženklę persvarą (37:48).

26 min. Po didžiosios pertraukos neatpažįstamas ir „Lietkabelio“ lyderis Kyle'as Vinalesas. Įžaidėjas „lipa į medį“, dažna klysta, o varžovai tuo naudojasi – 37:45.

25 min. Liūdnas vaizdas aikštelėje. Abi komandos labai dažnai klysta. Laimei, net tokiame blankiame mače panevėžiečiams pavyksta likti žaidime – 37:38.

23 min. Po pertraukos Nenado Čanako auklėtiniams sunkiai pavyksta rinkti taškus. Trys pirmos trečiojo kėlinio minutės be taškų...

II kėlinys. „Lietkabelis“ – „Virtus“ 35:36 (24:19, 11:17).

19 min. Kyle'as Vinalesas grįžta ant parketo ir iš karto paleidžia taiklų ir labai efektingą tritaškį – 35:34.

18 min. Marinas Maričius keliais taikliais metimais timpteli „Lietkabelį“ į priekį ir leidžia šeimininkams kvėpuoti – 32:32.

17 min. Italai antrajame kėlinyje gerokai pagerino gynybą ir rasti kelius prie „Virtus“ krepšio šeimininkams sekasi vis sunkiau.

15 min. Giampaolo Ricci pataiko tritaškį ir „Lietkabelis“ pirmą kartą šiose rungtynėse atsiduria besivejančių vaidmenyje – 26:28.

13 min. Antrasis kėlinys prasideda klaidų lavina. Panevėžiečiai išlaiko trapią persvarą – 26:23.

I kėlinys. „Lietkabelis“ – „Virtus“ 24:19.

10 min. Italai atrodo labai vangiai, o Erikas Venskus iš aikštės krašto pataiko tritaškį – 24:16.

6 min. Gabrielis Maldūnas žengia į aikštę ir iš karto užbaigia gražią ataką – 16:13.

5 min. Trys iš eilės šeimininkų klaidos ir trys rezultatyvios „Virtus“ atakos. Laimei, šią atkarpą tritaškiu nutraukia Kyle'as Vinalesas – 14:11.

4 min. Penki iš eilės Kyle'o Vinaleso taškai. Kol kas viskas labai gražu – 11:3.

3 min. Giampaolo Ricci įleidžia tritaškį, bet Marinas Maričius atsako dar vienu metimu iš vidutinio nuotolio – 6:3. Švieslentė ir toliau genda. „Virtus“ strategas Aleksandras Džordževičius tuo ypač nepatenkintas.

2 min. Gyčio Masiulio puikus epizodas – 4:0. Visgi švieslentėje dega skaičiai 2:0 ir rungtynės dar sykį stabdomos.

1 min. Sužaidus vos 44 sek. rungtynės kuriam laikui stabdomos. Sugedo pagrindinė arenos švieslentė. Kol techninės problemos bus išspręstos, komandų krepšininkams leista grįžti į aikštę ir pratęsti apšilimą.

1 min. Dvikovą taikliu metimu pradėjo Marinas Maričius.

1 min. Panevėžiečiai dvikovą pradeda tokiu starto penketuku: Kyle'as Vinalesas, Paulius Valinskas, Vytenis Lipkevičius, Gytis Masiulis ir Marinas Maričius.