2014 12 10 /21:00

„Lietuvos rytas“ įveikė „Banvit“ 71:66 ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai padarė tai, ko nesugebėjo padaryti nė viena Europos ar Turkijos ekipa daugiau kaip metus – iš Bandirmos išvykti su pergale. Itin svarbiose Europos taurės turnyro E grupės rungtynėse išvykoje „Lietuvos rytas“ palaužė „Banvit“ 71:66 (23:13, 15:24, 23:18, 11:10) ir užistikrino pirmąją vietą grupėje.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Alfredo Pliadžio nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Prieš paskutinį grupių mačą „Lietuvos rytas“ savo sąskaitoje dabar turi 7 laimėjimus ir 2 nesėkmes. Tuo tarpu „Banvit“ ekipa patyrė trečiąją nesėkmę – ir antrąją nuo „Lietuvos ryto“. Pirmoje klubų akistatoje sostinės žaidėjai turkus įveikė 92:80.

Pirmąją vietą E grupėje „Lietuvos rytui“ lėmė ne tik pergalė Turkijoje. Sostinės ekipą bandęs vytis Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ klubas išvykoje nusileido Belgrado „Partizan“ 70:84 ir prarado šansą aplenkti vilniečius.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams šios dienos akistata su Bandirmos ekipa iš pradžių buvo lyg malonus pasivaikščiojimas. Rezultatui esant 4:4, du tritaškius iš eilės pataikęs Martynas Gecevičius išvedė svečius į priekį 10:4, o įsibėgėjęs „Lietuvos rytas“ nurūko septynmyliais žingsniais: jau 8 min. mūsiškiai įgijo dviženklę persvarą 21:10.

Atradęs savo žaidimą „Lietuvos rytas“ trečiojo kėlinio viduryje atstatė dviženklę persvarą – 55:44, o šeimininkai ieškojo, kaip surasti priešnuodžių galingam svečių žaidimui.

Maža to – antrojo kėlinio pradžioje su sutrikusiais šeimininkais vilniečiai darė ką norėjo ir pirmavo 29:14, o didžiausią persvarą įgijo trečiąją antrojo ketvirčio minutę – 32:17. Atsibudę „Banvit“ žaidėjai suskubo vytis oponentus ir paskutinę kėlinio sekundę, po S.Egde tolimo metimo, savo tikslą beveik pasiekė: skirtumas tarp klubu buvo vos vienas taškas – 38:37 pirmavo „Lietuvos rytas“.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Banvit“ sugebėjo persverti trumpam rezultatą – 39:38, 42:41, tačiau tuomet sostinės krepšininkai, G.Oreliko, A.Juškevičiaus ir M.Lukauskio dėka, surengė spurtą ir pabėgo 49:42.

Nors ir bandę tirpdyti Lietuvos ekipos persvarą, prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį turkai atsiliko 55:61.

Ketvirtame ketvirtyje turkai vis dėlto buvo priartėję iki 64:66, tačiau vilniečiai sėkmingai atsilaikė, penktąjį savo tritaškį pataikė M.Gecevičius ir likus kovoti 2 min. sostinės komanda pabėgo 71:64. Daugiau turkai nesugebėjo sukurti intrigos ir pralaimėjo.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 18 (5/10 tritaškių), Adas Juškevičius 13 (7 rez. perd.), Antanas Kavaliauskas 12, Gediminas Orelikas 8 (0/5 tritaškių), Billy Baronas ir Mindaugas Lukauskis po 7, Artūras Valeika 6.

„Banvit“: Vladimiras Dragičevičius 12, Sammy Mejia, Safakas Edge, Tolga Gecimas po 10, Vladimiras Veremejenka 7, Berkay Candanas 5.

Rungtynių statistika

„Banvit“ – „Lietuvos rytas“ 66:71

Dvitaškiai: 19/39 (58 proc.) – 17/30 (56 proc.)
Tritaškiai: 5/18 (27 proc.) – 10/30 (33 proc.)
Baudų metimai: 13/15 (86 proc.) – 7/8 (87 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 29 – 37
Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 20
Perimti kamuoliai: 8 – 8
Blokuoti metimai: 5 – 2
Pražangos: 16 – 22
Klaidos: 12 – 15

Paskutinį grupės mačą „Lietuvos rytas“ žais namie su Jeruzalės „Hapoel“ ekipa gruodžio 17 dieną.

Antrosios konferencijos E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Banvit“ – „Lietuvos rytas“ 66:71 (13:23, 24:15, 18:23, 10:11).

10 min. „Banvit“ per paskutinę minutę turėjo kelis šansus įmesti, tačiau nepataikė ir vilniečiai šventė pergalę 71:66.

9 min. Turkai sumažino atsilikimą iki 66:71.

8 min. Kelis kartus tai viena, tai kita ekipa nepataikė tolimų metimų. Galiausiai M.Gecevičius įsūdė tritaškį – 71:64.

7 min. „Banvit“ pakilo lemiamam spurtui – 68:64 pirmavo vilniečiai.

5 min. Po M.Gecevičiaus lengvų taškų „Lietuvos rytas“ pirmavo 66:61.

3 min. G.Orelikas įmetė du taškus – 63:59. Turkai siekė kuo greičiau pasivyti Lietuvos klubą ir gavo techninę pražangą. Tik tašką įmetė M.Gecevičius.

2 min. V.Veremejenka pataikė vieną baudą iš dviejų, o kitoje atakoje už pražangos vaidybą B.Baronui skirta techninė pražanga. Šeimininkai pasinaudojo šia galimybe ir rezultatas tapo 61:59 „Lietuvos ryto“ naudai.

Trečiasis kėlinys: „Banvit“ – „Lietuvos rytas“ 55:61 (13:23, 24:15,  18:23).

10 min.  B.Baronas pataikė dar vieną tritaškį – 61:55.

8 min. M.Gecevičius ir vėl tempė ekipą – pataikė tritaškį 58:50. Tačiau turkai atsakė tuo pačiu.

7 min. „Lietuvos ryto“ bandymas žaisti atsipalaidavus atsirūgo – šeimininkai greitai mažino skirtumą. Spurtavęs „Banvit“ ir vėl atsiliko tik 50:55.

6 min. Po A.Kavaliausko taiklaus metimo „Lietuvos rytas“ ir vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 55:44.

4 min. G.Orelikas taškus rinko iš vidutinio nuotolio ir „Lietuvos rytas“ tolo – 53:44.

3 min. Turkai išsiveržė į priekį 42:41, tačiau A.Juškevičiaus ir G.Oreliko dvitaškių ir M.Lukauskio tritaškio dėka „Lietuvos rytas“ spurtavo 49:42.

1 min. V.Dragičevičius išvedė „Banvit“ į priekį 39:38, bet A.Juškevičius atsakė tritaškiu.

Antrasis kėlinys: „Banvit“ – „Lietuvos rytas“ 37:38 (13:23, 24:15).

10 min.  Komandos mėtė netaikliai, o paskutinę kėlinio sekundę tritaškį pataikė S.Egde ir „Lietuvos rytas“ pirmavo vos vieno taško skirtumu – 38:37.

9 min. A.Kavaliauskas įmetė du baudos metimus ir padidino atotrūkį, bet Bandirmos klubas atsakė dvitaškiu – 37:34.

8 min.  Lietuvos klubas buksavo, o po Ch.Daviso lengvų taškų rezultatas tapo jau beveik lygus – komandas skyrė tolimas metimas (35:32).

6 min. „Lietuvos rytas“ gavo techninę pražangą ir „Banvit“ sumažino skirtumą iki 30:35.

5 min. Tačiau „Banvit“ džiaugėsi neilgai: M.Gecevičius įmetė jau trečią tritaškį ir vilniečiai pirmavo 35:24. T.Gecimas nubraukė persvarą trimis taškais.

4 min. Kelios  vilniečių klaidos ir po V.Veremejenkos dvitaškio metimo – 24:32.

3 min. M.Lukauskis savo sąskaitą papildė trimis taškais – 32:17, varžovai atsakė tuo pačiu – 32:20.

2 min. „Lietuvos rytas“ be vargo dar labiau pabėgo – 29:15, bet Ch.Davisas sumažino skirtumą dviem taškais.

1 min. A.Juškevičius padidino persvarą iki 25:13.

Pirmasis kėlinys: „Banvit“ – „Lietuvos rytas“ 13:23.

10 min. Turkai sumažino skirtumą, bet B.Baronas dar kartą pasižymėjo – 23:12. Paskutinėje atakoje „Banvit“ gavo teisę mesti baudas – S.Mejia pataikė tik vieną.

8 min. B.Baronas įmetė dvitaškį ir pirmą kartą „Lietuvos rytas“ įgijo dviženklę persvarą – 21:10.

6 min. M.Gecevičius dar kartą įrodė, kad jo taikiklis šiandien yra gerai sureguliuotas, du taškus pridėjo A.Kavaliauskas ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 17:8.

5 min. V.Dragičevičius įmetė dvitaškį, bet įsimėtę vilniečiai ir toliau smaginosi – tritaškį pataikė A.Juškevičius  ir rezultatas tapo 13:8.

4 min. S.Mejia įmetė dar vieną dvitaškį, bet M.Gecevičius pataikė du tritaškius ir „Lietuvos rytas“ pabėgo 10:6.

2 min. Rezultatą išlygino A.Juškevičius, o į taiklų S.Mejia metimą tuo pačiu atsakė A.Kavaliauskas – 4:4.

1 min. Pirmuosius taškus mače įmetė V.Dragičevičius ir turkai pirmavo 2:0.

„Banvit“ starto sudėtis: T.Gecimas, E.Veyseloglu, V.Veremejenka, S.Mejia, V.Dragičevičius.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: A.Juškevičius, M.Lukauskis, G.Orelikas, A.Kavaliauskas, M.Gecevičius.

------------------------

Pirmosios rungtynės. Turkijos klubas pirmąjį pralaimėjimą turnyre patyrė Vilniuje, kai ketvirtajame ture 80:92 nusileido „Lietuvos rytui“. Pergalę garantavo nuostabus Gedimino Oreliko žaidimas – jis pataikė 5 iš 6 tritaškių ir iš viso surinko 27 taškus.

Rezultatai. Abi komandos dalijasi E grupės pirmąją vietą, tačiau vilniečiai yra aukščiau dėl pergalės tarpusavio rungtynėse ir geresnio taškų santykio. Neskaitant pralaimėjimo vilniečiams, „Banvit“ antrąją nesėkmę patyrė prieš savaitę, kai išvykoje 74:84 nusileido Ploješčio „Asesoft“.