2020 10 21

Pagaliau: Gyčio Masiulio tempiamas „Lietkabelis“ palaužė belgus

Panevėžio „Lietkabelis“ iškovojo pirmąją pergalę Europos taurės sezone po trijų iš eilės nesėkmių. Nenado Čanako auklėtiniai namuose 80:73 (19:20, 23:15, 18:23, 20:15) tik po labai įtemptos kovos palaužė Antverpeno „Giants“ ekipą, kuri lieka be pergalių.
Gytis Masiulis
Gytis Masiulis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Klaidų upėje skendo Panevėžio vyrai rungtynių pradžioje – per pusšeštos minutės prarado net 7 kamuolius ir leido varžovams nežymiai pirmauti, tačiau vėliau kamuolį ėmė branginti labiau.

Į didžiąją pertrauką „Lietkabelis“ patraukė po laimėtos atkarpos 6:0 ir pirmavo 42:35.

Gerą bangą Panevėžio krepšininkai pagavo ir trečiojo kėlinio pradžioje, skirtumas peržengė dviženklę ribą, bet tada varžovai smeigė keletą tritaškių paeiliui ir sugebėjo priartėti. Prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą „Lietkabelis“ pirmavo 60:58.

Kova paskutiniame ketvirtyje vyko taškas į tašką, o nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Lemiamu metu sužibėjo Gytis Masiulis, dominavęs ir varžovų, ir savo aikštės pusėje.

Puolėjas iš viso per 34 minutes pelnė net 26 taškus (5/9 dvit., 3/5 trit., 7/8 baud. met.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po 1 kamuolį, blokavo 2 metimus, pats gavo vieną bloką, kartą prasižengė ir išprovokavo 7 varžovų nuobaudas.

G.Masiulio sąskaitoje – net 38 naudingumo balai.

Geriausiai fenomenaliai žaidusiam lyderiui talkino P.Valinskas, surinkęs 17 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius.

Įdomu tai, kad „Lietkabelis“ dvitaškius (14/39 – 36 proc.) pataikė prasčiau nei tritaškius (11/24 – 46 proc.).

Panevėžiečiai metė 24 baudų metimus (pataikė 19 – 79 proc.), o varžovai – tik 9 (pataikė 5 – 56 proc.).

Varžovų komandoje rezultatyviausias buvo 15 taškų surinkęs Kennethas Smithas, 14 taškų ir 9 atkovotus kamuolius pridėjo Ibrahima Faye.

„Lietkabelis“: G.Masiulis 26 (10 atk. kam.), P.Valinskas 17, T.Barniesas 11.

„Giants“: K.Smithas 15, I.Faye 14 (9 atk. kam.), V.Kestelootas 12, S.Branchas 11 (9 atk. kam.), D.Dudzinskis 10.

Rungtynių eiga. Panevėžio „Lietkabelis“ – Antverpeno „Giants“ 80:73 (19:20, 23:15, 18:23, 20:15)

Ketvirtas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Giants“

Likus 10 sek. G.Masiulis išprovokavo nesportinę pražangą – 78:73.

Likus 13 sek. Panevėžiečiai apsigynė, sulaukę dviejų iš eilės netaiklių varžovų baudų metimų.

Likus 1:11 min. G.Masiulis siautėja toliau. Jis laimėjo ginčo kamuolį prieš aukštesnį varžovą, o kitoje aikštės pusėje išprovokavo varžovo pražangą – 76:73.

Likus 1:35 min. G.Masiulis sumetė baudas, jo sąskaitoje jau 23 taškai – 75:73.

37 min. G.Masiulis pataikė desperatišką tritaškį – 71:70.

36 min. Ilgai rezultato eilutėje matėme keturis šešetus, tačiau tai keičia M.Maričius, pataikęs dvitaškį su pražanga – 68:66.

34 min. Dar ir G.Masiulis šauna tritaškę bombą – 66:66.

33 min. Koks reikalingas P.Valinsko tritaškis – 63:66.

32 min. Slogi kėlinio pradžia ir „Lietkabelis“ jau atsilieka – 60:64.

Trečias kėlinys. „Lietkabelis“ – „Giants“ 60:58

30 min. Varžovų treneris baudžiamas technine pražanga, bet „Lietkabelio“ laukia daug darbo paskutiniame kėlinyje.

28 min. Spurtas sustabdytas, situaciją panevėžiečiai stabilizavo – 57:50.

25 min. Keli iš eilės „Giants“ tritaškiai ir „Lietkabelio“ pranašumas jau ne toks solidus – 48:43.

Varžovai atkarpą laimi 10:2.

22 min. M.Maričius atkovojo kamuolį puolime ir padidino persvarą jau iki dviženklės – 46:35.

Antras kėlinys. „Lietkabelis“ – „Giants“ 42:35

20 min. Puikiai „Lietkabelio“ vyručiai skirstė kamuolį paskutinės atakos metu, o T.Barniesas įpurtė tritaškį. Kėlinio pabaiga visai neprasta panevėžiečiams – 42:35.

P.Valinskas su 12 taškų kol kas yra rezultatyviausias, tačiau jis jau suklydo 4 kartus, „Lietkabelis“ yra praradęs 9 kamuolius, varžovai – net 11.

18 min. M.Normantas kala vinį iš toli, vėl lygu – 34:34.

17 min. Gražiai nugara į krepšį žaidžia G.Masiulis, tada „Lietkabelis“ dar perima kamuolį, o greitos atakos metu pasižymi K.Vinalesas – 31:32.

16 min. I.Faye kuria gražiausią rungtynių epizodą ir grūda kamuolį į „Lietkabelio“ krepšį be jokios pagarbos šio parketo šeimininkams. Panevėžys atsilieka – 27:32.

15 min. Du iš eilės tylėjusio K.Smitho tritaškiai ir Panevėžyje vėl niūresnė nuotaika – 25:30.

14 min. P.Valinskas irgi taiklus iš toli – 25:22.

13 min. Pirmų „Lietkabelio“ taškų antrajame kėlinyje teko palūkėti daugiau nei dvi minutes, tačiau tada K.Vinalesas pataikė tritaškį – 22:22.

Pirmas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Giants“ 19:20

10 min. Na, žaidimas apsilygino, bet panevėžiečiams reikėtų labiau branginti kamuolį. Jei pavyks, šiandien šansų jie tikrai turi – 19:20.

7 min. Na, jei su tiek klaidų aikštėje šeimininkai sugeba pirmauti 15:14, tai kas būtų, jei kamuolio niekas sviestu nebūtų ištepęs?

6 min. Panevėžio krepšininkai nusprendė surengti gerumo akciją ir padalinti dovanėlių varžovams – vienas po kito kamuoliai atsiduria „Giants“ krepšininkų rankose.

Septynios (!) klaidos per pusšeštos minutės. Jūs turbūt juokaujat... „Lietkabelis“ vėl atsilieka – 10:14.

4 min. Pirmus „Lietkabelio“ taškus pelnė K.Vinalesas, tuomet po tritaškį smeigė G.Masiulis ir P.Valisnkas – 8:8.

3 min. Oi kaip prastai viskas atrodo aikštėje. Dėjimas į aikštės šeimininkų krepšį – 0:6.

2 min. Per pirmąją minutę panevėžiečiai taškų nepelnė – 0:2.

Komandų starto penketai:

„Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas, Paulius Valinskas, Vytenis Lipkevičius, Gytis Masiulis, Marinas Maričius.

„Giants“: Stephaunas Branchas, Vincentas Kestelootas, Davidas Dudinskis, Ibrahima Faye, Kennethas Smithas.