2019 10 02

Rekordinis „Rytas“ kėsinosi į istorinį skaičių

Europos taurės favoritams per pakaušį smogęs Vilniaus „Rytas“ žaidė rekordiniu tempu. Savo istorinius metraščius keitęs sostinės klubas kėsinosi ir į geriausią visų laikų Europos taurės rezultatą.
Martynas Echodas
Martynas Echodas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Per penkias pirmąsias rungtynių minutes į Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšį įridenę vos du taškelius, vilniečiai atsigriebė antrajame ketvirtyje. Per antrąją 10 minučių atkarpą „Rytas“ surinko net 40 taškų.

Pasirodo, tai buvo rezultatyviausias antrasis kėlinys Europos taurės istorijoje – per šį ketvirtį dar joks „EuroCup“ klubas nebuvo pelnęs 40 taškų.

Tai, be abejo, buvo ir rezultatyviausias „Ryto“ kėlinys turnyro istorijoje.

Nedaug trūko iki rezultatyviausio visų laikų Europos taurės kėlinio. Rekordas priklauso Jeruzalės „Hapoel“ krepšininkams, kurie 2009-2010 m. sezoną net 44 taškus suvertė į Stambulo „Galatasaray“ krepšį.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Vilniaus „Rytas“ – Krasnodaro „Lokomotiv“

2014-2015 m. sezoną „Valencia“ ekipa 42 taškais užvertė Ploješčio „Asesoft“ krepšį.

„Ryto“ 40 taškų šou su „Lokomotiv“ puikuojasi trečioje istorinio sąrašo vietoje. Vilniečiai per 10 minučių atkarpą pataikė net 15 metimų iš 18.

„Su tokiu pataikymu turbūt tokio kėlinio dar nemačiau, – po saldžios pergalės pripažino vilniečių treneris Dainius Adomaitis. – Kartais būna, kad išmeti 20 metimų, tuomet gali surinkti 40 taškų, bet tokiu aukštu procentu... Paco ir Eima antrajame kėlinyje idealiai išsprendė tas situacijas ir nubaudė varžovus už visas klaidas.“

19 taškų persvara laimėję antrąjį kėlinį, vilniečiai prieš ilgąją pertrauką susikrovė dviženklę persvarą 56:44.

10 taškų skirtumą pirmoje pusėje panaikinęs „Rytas“ daugiau nebeužleido „Lokomotiv“ klubo į priekį.

Ši pergalė pažymėjo dar du rekordus. Eimantas Bendžius su 27 taškų pasirodymu sužaidė rezultatyviausią savo karjeros mačą Europos taurėje. Beje, jis pasiekė asmeninį turnyro tritaškių rekordą – pataikė net 6 iš 11 tolimų metimų.

Tas pats E.Bendžius ir pernai buvo rezultatyviausias pergalės prieš Malagos „Unicaja“ kalvis (18 tšk.) Europos taurės starte.