2019 11 20

Pabudo per vėlai: charakterį rodęs „Rytas“ krito prieš „Partizan“

Vilniaus „Rytas“ nepratęsė pergalių serijos Europos taurėje. Lietuvos vicečempionai kabinosi į gerkles vieniems grupės lyderių Belgrado „Partizan“, beveik panaikino didžiulį deficitą, bet galiausiai išvykoje krito 81:86 (21:23, 19:23, 17:22, 22:18).

Susitikimą vilniečiai pradėjo sėkmingiau nei aikštės šeimininkai. Nors pirmus 12 „Partizan“ taškų surinko sunkiai sulaikomas Rade Zagoracas, „Rytas“ pirmavo 17:12.

Vis tik tada Dainiaus Adomaičio auklėtiniai sustingo puolime, o Belgrado ekipa spurtavo net 15:0 ir išsiveržė į priekį 30:21.

Sausrą nutraukė vilniečių jaunimas: Deividas Sirvydis pataikė iš toli, Marekas Blaževičius pasižymėjo dėjimu ir dvitaškiu su pražanga, o „Rytas“ atgijo ir, nors laikėsi užnugaryje, varžovams toliau bėgti neleido. Į didžiąją pertrauką „Partizan“ išsinešė šešių taškų persvarą (46:40).

Ilgą laiką trečiajame kėlinyje sostinės komanda laikėsi per kelis taškus nuo varžovų, bet pačią ketvirčio pabaigą „Partizan“ sužaidė sėkmingiau ir prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą įgijo dviženklį pranašumą (68:57).

Deja, bet ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai žaidė užtikrinčiau ir „Ryto“ deficitas pasiekė 18-kos taškų ribą (57:75). Nors situacija atrodė beveik beviltiška, vilniečiai parodė charakterį ir žingsnis po žingsnio artėjo prie varžovų.

16:4 – tokį spurtą surengė „Rytas“ ir deficitas ištirpo iki šešių taškų (73:79), likus žaisti 3 minutes. Vis tik perlaužti rungtynių ir išsivežti pergalės iš Belgrado D.Adomaičio vyrai nesugebėjo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

Vilniečiai šiose rungtynėse pataikė 54 proc. dvitaškių (22/41) ir 32 proc. tritaškių (6/19) bei laimėjo kovą dėl kamuolių 31:28.

Vis tik „Partizan“ atakavo taikliau. Tikslą pasiekė 61 proc. serbų dvitaškių (20/33) ir 35 proc. tritaškių (9/26).

„Rytas“ suklydo net 19 kartų, tiesa, ir varžovai kamuolio negailėjo – prarado jį 15 kartų.

B grupėje „Rytas“ yra surinkęs 3 pergales ir 5 pralaimėjimus. „Partizan“ įsirašė 6-ąjį laimėjimą. Tam, kad patektų į kitą etapą, vilniečiams vienos pergalės per likusias dvejas rungtynes gali ir nepakakti.

„Rytas“: E.Bendžius 15, D.Sirvydis 11 (3/9 trit.), P.Cruzas 10, E.Kairys 8, T.Holloway (5 kl.), M.Echodas, M.Blaževičius ir C.Bairstow (5 atk. kam.) po 7, M.Girdžiūnas 6, D.Bičkauskis 3.

„Partizan“: R.Zagoracas 17, R.Thomasas 16, O.Jaramazas 14, W.Mosley 10.

Rungtynių eiga. „Rytas“ – „Partizan“

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – Partizan“

40 min. Rungtynės baigėsi.

Likus 9 sek. E.Kairys pelnė taškus, o N.Gordičius prametė baudas.

Likus 29 sek. W.Mosley įkrovė iš viršaus – 86:79.

Likus 50 sek. D.Sirvydis įsmeigė tritaškį – 79:84.

39 min. O.Jaramazas įšveitė tritaškį, jam atsakė E.Bendžius – 76:84.

38 min. Varžovai pelnė taškus ir, atrodo, sustiprino savo pozicijas. Svečiai atsiliko 73:81.

37 min. M.Echodas pelnė dvitaškį ir „Rytas“ pagaliau grįžta. Ar nebus per vėlu?

36 min. D.Sirvydis šovė taikliai iš toli, E.Bendžius pridėjo baudų metimus – 70:79.

35 min Koks A.Butkevičiaus blokas! Neįtikėtinas skrydis, nors, atrodė, varžovas tiesiog įkraus iš viršaus.

34 min. E.Bendžius baudų metimais sumažino atsilikimą, bet iki realių šansų pakovoti dėl pergalės dar toli – 61:75.

32 min. „Ryto“ laivas pamažu grimzta vis gilyn šiose rungtynėse – 57:73.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – Partizan“ 57:68

30 min. „Partizan“ pranašumas padidėjo iki dviženklio, bet M.Blaževičius pelnė dvitaškį. Vis tik M.Page'o metimas paskutinėmis sekundėmis vėl pastatė vilniečius į slogią padėtį prieš lemiamą ketvirtį.

28 min. „Rytas“ stringa puolime, o varžovai, nors ir lėtai, tačiau didina savo persvarą. Deficitas jau devyni taškai – 55:64.

26 min. M.Page'as tritaškiu padidino „Ryto“ atsilikimą, o D.Adomaitis paprašė pertraukėlės – 53:60.

24 min. P.Cruzas pelnė dvitaškį su pražanga – 51:53.

23 min. Perimtas kamuolys paverstas dviem lengvais M.Echodo taškais – 48:51.

21 min. Kėlinį baudos metimu už prieš didžiąją pertrauką skirtą techninę pražangą pradėjo P.Cruzas, dar du taškus pridėjo C.Bairstow – 43:46.

Antras kėlinys. „Rytas“ – Partizan“ 40:46

20 min. R.Thomasas blokavo D.Bičkauskį. Įdomu tai, kad „Partizan“ šiandien išrašė jau šešis blokus svečiams. O „Ryto“ deficitas didėjo po N.Gordičiaus tritaškio – 37:46.

19 min. Ir E.Kairys pataikė du taškus su pražanga, tačiau jo papildomas metimas nebuvo taiklus. „Rytas“ išlipo iš puolimo duobės, tačiau gynyboje taisytinų dalykų dar apstu – 37:39.

18 min. Dar du M.Girdžiūno taškai. Šįkart gynėjas pataikė sunkų metimą iš vidutinio nuotolio – 34:35.

17 min. Gražus M.Girdžiūno reidas iki galo ir taškai su pražanga – 32:33.

15 min. Jaunimo atkarpa tęsiasi. Šįkart vėl M.Blaževičius sužaidė sėkmingai, pelnydamas du taškus su pražanga – 29:30.

13 min. D.Sirvydis tylą nutraukė tritaškiu, o Marekas Blaževičius pridėjo galingą dėjimą – 26:30.

12 min. Aikštės šeimininkų misija „Pabėgimas“ toliau vykdoma be priekaištų. Dainius Adomaitis šaukė pasitarimą, mat „Partizan“ spurtas užsitęsė iki 15:0.

11 min. „Partizan“ toliau traukia pirmyn. „Rytas“ dar toliau nuo varžovų – 21:28.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – Partizan“ 21:23

10 min. U.Trifunovičius smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą, o W.Mosley dėjimas patupdė „Rytą“ į besivejančių vaidmenį – 21:23.

9 min. Oho, koks W.Mosley blokas E.Bendžiui... Beje, jau trečiasis jo nupūstas metimas šiandien. Tiesa, vilniečiai dar pirmavo – 21:18.

8 min. E.Bendžius sukrovė kamuolį į krepšį kartu su varžovu! Įspūdingas epizodas – 19:13.

6 min. Kol kas sunkiai sulaikomas R.Zagoracas – jis pelnė visus 12 „Partizan“ taškų, bet „Ryto“ puolimas įvairesnis ir sėkmingesnis – 17:12.

5 min. T.Holloway smeigė iš toli, o M.Echodas surado puikų P.Cruzo perdavimą – 13:10.

3 min. Po C.Bairstow dvitaškio vilniečiai toliau priekyje – 6:4.

1 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė P.Cruzas ir išvedė „Rytą“ į priekį – 2:0.

Starto penketai:

„Rytas“: Pako Cruzas, Terrellas Holloway, Deividas Sirvydis, Cameronas Bairstow, Martynas Echodas.

„Partizan“: Rade Zagoracas, Stefanas Birčevičius, Dušanas Miletičius, Torrianas Waldenas, Ognjenas Jaramazas.