2018 10 24

Karštas vakaras sostinėje: D.Suttono dublis padėjo parklupdyti „Fiat“ ekipą

Vilniaus „Rytas“ trečiadienio vakarą nestrigo taip, kaip vairuotojai sostinės gatvėse ir 86:79 (22:12, 22:22, 16:19, 26:26) palaužė Turino „Fiat“ ekipą, kuri Europos taurės turnyre toliau lieka be pergalių.
Dominique Sutton
Vilniaus „Ryto“ ir Turino „Fiat“ dvikova / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Siemens“ arenoje šeimininkai madas diktavo jau nuo pačios mačo pradžios ir dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą.

Antrajame kėlinyje skirtumas nesikeitė, tačiau džiugino „Ryto“ kova po krepšiais. Nors Dainius Adomaitis prieš mačą sakė, jog naujokas Manny Harrisas dar vis kovoja su aklimatizacija, iki pertraukos jis su 10-čia taškų buvo rezultatyviausias komandoje.

Antroji mačo dalis „Ryto“ ekipai prasidėjo sėkmingai, o persvara jau siekė ir 17 taškų (54:37), tačiau „Fiat“ krepšininkai ginklų nesudėjo. Prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą D.Adomaičio auklėtiniai priekyje buvo 60:53.

Ketvirtajame kėlinyje „Fiat“ komanda buvo priartėjusi per kovinį atstumą, bet „Rytas“ sugebėjo atsilaikyti ir šventė antrąją pergalę Europos taurėje per ketverias rungtynes.

Kovą dėl kamuolių sostinės ekipa laimėjo net 44:23. Vien puolime „Rytas“ susirinko 15 kamuolių.

Dominique'as Suttonas pelnė 20 taškų (4/13 dvit., 2/2 trit., 6/8 baud. met.) ir atkovojo 11 kamuolių, iš kurių 6 – puolime.

Po traumos į aikštę grįžęs įžaidėjas Chrisas Krameris per 28 minutes surinko 7 taškus (2/4 dvit., 0/2 trit., 3/3 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Rytas“ pataikė 48 proc. dvitaškių (25/52) ir 31 proc. tritaškių (5/16), tačiau puikiai realizavo baudų metimus, kurių tikslumas siekė 91 proc. (21/23).

„Rytas“: D.Suttonas 20 (11 atk. kam., 4/13 dvit., 2/2 trit., 6/8 baud. met.), D.Sirvydis, M.Harrisas, DJ.Seeley (5 atk. kam.), M.Echodas (7 atk. kam.) ir E.Kairys po 10, Ch.Krameris ir A.Butkevičius (5 atk. kam.) po 7, M.Girdžiūnas 2.

„Fiat“: T.Carras 20, T.Tayloras 19, J.McAdoo 12 (5 atk. kam.), T.Cottonas 8.

„Rytas“ Statistika „Fiat“
25/52 (48 proc.) Dvitaškiai 16/36 (44 proc.)
5/16 (31 proc.) Tritaškiai 8/23 (39 proc.)
21/23 (91 proc.) Baud. met. 23/27 (85 proc.)
44 Atk. kam. 23
16 Rez. perd. 12
12 Klaidos 10

Rungtynių eiga. Vilniaus „Rytas“ – Turino „Fiat“

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Fiat“ 86:79 (22:12, 22:22, 16:19, 26:26)

40 min. D.Suttono ir DJ.Seeley ranka prie baudų metimo linijos nedrebėjo.

39 min. Du varžovų taškai su pražanga ir lengvas metimas iš eilutės sumažino aikštės šeimininkų pranašumą iki trijų taškelių – 80:77.

38 min. Tritaškį pataikė T.Carras, T.Cottonas sumetė baudų metimus. Šeimininkų persvara vėl buvo pradėjusi tirpti, bet D.Sirvydis įsmeigė iš toli – 80:72.

37 min. D.Suttonas sumetė baudų metimus, pridėjo tritaškį ir „Rytas“ bėga į priekį – 77:67.

35 min. E.Kairys sėkmingai naudojasi M.Cusino atsargiais veiksmais gynyboje. „Fiat“ aukštaūgis turi 4 pražangas. Vilniečiai pozicijų neapleidžia – 72:65

33 min. A.Butkevičius smeigė itin svarbų tritaškį, tačiau V.Ruddas dūrė atgal. Įtampa auga – 68:63.

32 min. Ch.Krameris sumetė tris baudų metimus. Vilniečiai kvėpuoja lengviau – 65:58.

31 min. V.Ruddas ir M.Echodas apiskeitė taikliais metimais, tačiau T.Carro dvitaškis su pražanga dar sumažino „Ryto“ persvarą – 62:58.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Fiat“ 60:53 (22:12, 22:22, 16:19)

30 min. V.Ruddas buvo sumažinęs „Fiat“ deficitą iki 5 taškų, tačiau M.Echodas vėl padidino atotrūkį iki 7-ių – 60:53.

28 min. Dar vienas varžovų tolimas dūris. Šįkart pataikė T.Carras, o „Ryto“ persvara jau vienženklė – 58:49.

27 min. T.Tayloras smeigė tritaškį ir sumažino „Fiat“ atsilikimą. Dainius Adomaitis iškart paprašė pasitarimo, nors jo komanda vis dar užtikrintai žengia priekyje – 58:46.

26 min. „Rytas“ nusiėmė jau 13-ąjį kamuolį po varžovų krepšiu. „Fiat“ žaidėjų pastangos po lenta tikrai netenkina Paolo Galbaiti. Susirinktus kamuolius sostinės klubas verčia persvara – 58:41.

24 min. „Fiat“ tylą nutraukė galingai iš viršaus įkrovęs J.McAdoo, bet jam dvitaškiu atsakė E.Kairys.

DJ.Seeley pelnė du taškus, tačiau skausmingai krito ant parketo. Laimei, gynėjui nieko rimto nenutiko. D.Sirvydis dar padidino pranašumą – 54:37.

22 min. D.Suttonas pelnė pirmuosius taškus po pertraukos, tačiau per kitas dvi atakas šovė pro šalį. „Fiat“ taškų nepelnė jau beveik dvi minutes, tad vilniečių pranašumas nemažėjo – 46:34.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Fiat“ 44:34 (22:12, 22:22)

20 min. Nors prieš rungtynes D.Adomaitis sakė, kad M.Harrisas vis dar kovoja su aklimatizacija, amerikietis jau yra pelnęs 10 taškų, o „Rytas“ apsukų nemažina – 42:30.

Aikštėje, likus žaisti 54 sek., pasirodė ir Marekas Blaževičius. Jį „Siemens“ arena pasitiko gausiais plojimais.

19 min. Vilniečiai kovą dėl kamuolių laimi net 23:10. Varžovai tritaškius meta 33 proc, o dvitaškius – 31 proc. taiklumu.

16 min. D.Sirvydis pelnė 5 „Ryto“ taškus iš eilės, o vyšnią ant torto uždėjo D.Suttonas, įkrovęs ir viršaus. „Fiat“ spurtelis užgesintas, „Ryto“ persvara vėl dviženklė – 37:27.

15 min. Na štai, tritaškį įkalė C.Delfino. „Fiat“ mažina atsilikimą – 24:30.

14 min. Koks J.McAdoo dėjimas viena ranka! Tačiau jam dviem taškais atsakė D.Suttonas. Jau kitoje atakoje nuostabiai sužaidė DJ.Seeley, vienas sudorojęs varžovų gynybą ir vėl atstatęs dviženklį pranašumą – 30:19.

12 min. C.Delfino tritaškis net nelietė lanko, nors jo šūvių „Fiat“ komandai reikia kaip oro, mat aikštės šeimininkai vis dar priekyje – 26:15.

11 min. M.Harrisas sumetė baudų metimus. Kol kas jis su 8 taškais yra rezultatyviausias komandoje.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Fiat“ 22:12

10 min. M.Echodas nupūtė varžovo metimą, bet kitoje aikštės pusėje nesugavo kamuolio. Po pirmųjų 10-ties minučių „Siemens“ arenos šeimininkai buvo priekyje 22:12.

8 min. Neužtikrinta, bet tiksli greita „Ryto“ ataka, kurią užbaigė M.Harrisas. „Ryto“ persvara jau dviženklė – 18:7.

7 min. M.Echodo ir M.Harriso dvitaškiai privertė „Fiat“ trenerį prašyti minutės pertraukėlės. Aikštės šeimininkų pranašumas išaugo jau iki devynių taškų – 16:7.

5 min. D.Suttonas demonstruoja raumenis. Amerikietis jau skrido pataisyti komandos draugo metimą, tačiau jį sustabdė varžovo pražanga. T.Carras pataikė iš toli, bet vilniečiai vis dar priekyje – 12:7.

3 min. Pirmus taškus po traumos pelnė ir Ch.Krameris, tritaškį pridėjo D.Suttonas. Šeimininkai priekyje – 9:4.

1 min. E.Kairys pradeda rungtynes keturiais taškais iš eilės ir geru epizodu gynyboje – 4:2.

Starto penketai:

„Rytas“: Chrisas Krameris, Deividas Sirvydis, DJ Seeley, Dominique'as Suttonas, Evaldas Kairys.

„Fiat“: Jamilas Wilsonas, Tony Carras, Guiseppe Poeta, Jamesas McAdoo, Tekele Cottonas.