Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 24d. 19:05

Kodėl sirgaliai „Žalgirio“ arenoje nušvilpė Saulių Skvernelį?

„Žalgirio“ sirgaliai nesvetingai sutiko padėką S.Skverneliui.
J.Kalinsko ir J.Elinsko nuotr. / „Žalgirio“ sirgaliai nesvetingai sutiko padėką S.Skverneliui.

Krepšinio aistruoliai Kauno „Žalgirio“ arenoje audringai sureagavo į klubo viešą padėką šalies ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui ir dviprasmiškai sutiko 1999 metų Eurolygos čempioną Dainių Adomaitį, dabar treniruojantį Vilniaus „Rytą“.

Premjeras sutiktas nesvetingai

S.Skvernelis buvo tarp 15 tūkst. sirgalių „Žalgirio“ arenoje antradienio vakarą, kur išskirtinių svečių ložėje sekė, kaip Kauno „Žalgiris“ po atkaklaus mūšio 57:66 nusileido Stambulo „Fenerbahče“ klubui, kuris Eurolygos ketvirtfinalio serijoje įsiveržė į priekį 2-1.

„Žalgirio“ arenos pranešėjas Andrius Žiurauskas per mačo pertrauką Kauno klubo vardu padėkojo šalies premjerui už tai, kad prieš kelias savaites Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu į klubo sąskaitą pervesta 574 tūkst. eurų – sena skola, kurią Vyriausybė buvo žadėjusi „Žalgiriui“ prieš 20 metų už čempionų titulą Eurolygoje 1999 metais.

Tačiau tūkstančiai sirgalių į padėką S.Skverneliui sureagavo šaižiu švilpimu.

„Tai galėjo būti surengta kažkaip subtiliau. Juk visi suprato, kad visa tai yra rinkiminiai „bajeriai“, – sakė iš Vilniaus į „Žalgirio“ areną ketvirtadienį atvykęs krepšinio aistruolis, komunikacijos specialistas Tomas Ganusauskas. – Man toks padėkos kišimas atrodo per grubus.

Kartais tokių padėkų planuotojai nesupranta konteksto, kad viską galima padaryti subtiliau – tarkime, užsukti po rungtynių į žaidėjų rūbinę, kur kažkas nufotografuos, kažkas apie tai parašys.

Dabar gi – visiems akivaizdu, kad tai – politiniai žaidimai.“

Krepšinio sirgaliui buvo keista ir tai, kad pagerbiant 1999 metų Eurolygos čempionus į aikštės vidurį žengė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis – šio politiko prieš 20 metų, kai Jono Kazlausko kariauna užkopė į Eurolygos viršūnę, niekur nesimatė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pertraukos metu pagerbta 1999 komanda ir Jonas Kazlauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pertraukos metu pagerbta 1999 komanda ir Jonas Kazlauskas

T.Ganusauskas prisiminė, kad ir Vilniaus arenose anksčiau buvo nušvilpti politikai – Andrius Kubilius, Artūras Zuokas. Dabar tai pasikartojo Kaune.

„Taip įvyksta gana dažnai, bet vis tiek kažkodėl lipama ant to paties grėblio“, – stebėjosi T.Ganusauskas.

S.Skverneliui nuskambėjusi padėka už mokesčių mokėtojų surinktą pusę milijono nesužavėjo ir ilgamečių „Žalgirio“ sirgalių, savo komandą mylinčių daugiau nei du dešimtmečius.

„Kaune Saulius Skvernelis neturi palaikymo ir taškas. Nors pats esu apolitiškas, kaip ir visi kiti suprantu, kad pinigus grąžino tik dėl viešųjų ryšių – ir laiką paderino prieš prezidento rinkimus“, – dėstė Kauno „Žalgirio“ aistruolis Giedrius.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Krepšinio sirgaliai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Krepšinio sirgaliai

Kitas ilgametis „Žalgirio“ aistruolis, prašęs neskelbti vardo ir pavardės, svarstė, jog būtų dar geriau, kad publika energiją būtų nukreipusi ne švilpimams, o „Žalgirio“ palaikymui rungtynių metu.

„O kalbant apie S.Skvernelį, manau, kad sporto renginiuose politikų ir rinkiminių kampanijų iš viso neturėtų būti, – sakė „Žalgirio“ sirgalius. – Pats esu apolitiškas, bet šiuo atveju turbūt tai buvo jo darbų įvertinimo forma. Jei viskas būtų gerai, švilpimų nebūtų.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis ir Saulius Skvernelis dažnais stebi žalgiriečių rungtynes.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis ir Saulius Skvernelis dažnais stebi žalgiriečių rungtynes.

Dainiui Adomaičiui ir plojo, ir švilpė

Ne taip aršiai, kaip padėkos kalba S.Skverneliui, bet dviprasmiškai arenoje žmonių buvo sutiktas ir Dainius Adomaitis.

Lietuvos rinktinės ir Vilniaus „Ryto“ treneris 1999 metais buvo vienas svarbiausių „Žalgirio“ žaidėjų, prisidėjusių prie Kauno klubo triumfo Eurolygoje. Iš Šakių kilęs D.Adomaitis Kauno komandai atstovavo tris sezonus 1996–1999 metais.

Tačiau pristatant 1999-ųjų metų didvyrius vieni sirgaliai jam plojo, kiti – švilpė.

„Aš tokią reakciją visiškai suprantu – šiuo metu jis yra vienų iš pagrindinių „Žalgirio“ varžovų treneris. Nenustebau, – pripažino vilnietis T.Ganusauskas. – Sporte turi būti emocijų, o dabar jis treniruoja „Rytą“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pertraukos metu pagerbta 1999 komanda ir Jonas Kazlauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pertraukos metu pagerbta 1999 komanda ir Jonas Kazlauskas

Ištikimasis „Žalgirio“ sirgalius Giedrius antradienio vakarą D.Adomaičiui plojo.

„Dar nuo tų laikų, kai jis žaidė „Žalgiryje“, bendraudavome normaliai“, – sakė jis.

Giedriaus nuomone, galbūt dalis sirgalių nepasitiki D.Adomaičiu, kaip rinktinės treneriu.

„Galbūt kažkas mano, kad į rinktinę jis praslydo Sabo dėka, kad nesusitvarko su Donatu Motiejūnu ir kad jam trūksta charizmos – tada ir švilpia kaip banda, – svarstė „Žalgirio“ aistruolis. – Turbūt daug kas ir nebepamena, kad jis padėjo laimėti Eurolygą 1999-aisiais.“

Kitas „Žalgirio“ sirgalius pripažino nesantis D.Adomaičio gerbėjas, bet antradienio vakarą švilpti net neketino.

„Asmeniškai D.Adomaičio nemėgstu, tačiau švilpimui šioje padėtyje nepritariu – juk jis pagerbiamas už tai, kad prisidėjo prie svarbiausio komandos laimėjimo. Plojo tie, kurie suprato jo indėlį į 1999 metų triumfą.“

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/