Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 8d. 19:55

Lietuvoje praeivius nustebinęs L.Westermannas nesitikėjo, kad paliks „Žalgirį“

Šarūnas Jasikevičius ir Leo Westermannas
Getty Images/Euroleague.net nuotr. / Šarūnas Jasikevičius ir Leo Westermannas

Lietuvos krepšinio gerbėjai gerokai nustebo, kai antradienį ir trečiadienį išvydo Kauno gatvėmis ir Vilniaus oro uosto koridoriais šmirinėjantį Leo Westermanną. Sutartį su Stambulo „Fenerbahče“ pasirašęs 27-erių prancūzas palieka Kauno „Žalgirį“. Šis ėjimas buvo netikėtas pačiam L.Westermannui, todėl rugpjūčio 7-ąją su žmona jis surengė skubią persikraustymo operaciją. Tačiau 198 cm ūgio atakų organizatorius Kaune dar spėjo pasimatyti su gerais bičiuliais, su kuriais pasidalijo džiaugsmingais prisiminimais.

Trečiadienio rytą liūčiai skalaujant sostinę, Leo Westermannas tempėsi 8 lagaminus į Vilniaus oro uostą. Daiktų buvo tiek daug, kad kai kurie lagaminai viršijo leistiną svorį.

Antradienio popietę į Lietuvą su žmona sugrįžęs prancūzas per pusdienį susikrovė daiktus iš savo namų Kaune ir su visu bagažu išrūko tiesiai į Stambulą.

Antradienio vakarą jis dar spėjo susitikti su keliais bičiuliais – Leo vakarieniavo su Pauliumi Jankūnu, Renaldu Seibučiu ir Mantu Kalniečiu.

Tikrai maniau, kad liksiu Kaune. Neplanavau išvykti.

Su pastaruoju L.Westermannas susibičiuliavo prieš metus, kai pernai ruošdamasis sugrįžimui į aikštę treniravosi Vilerbano ASVEL klube. Krepšininkai Prancūzijoje vienas su kitu pasisparingavo aikštėje ir mielai leisdavo laiką už jos ribų.

Su R.Seibučiu „Žalgiryje“ L.Westermannas susipažino 2016-2017 m., prieš pakeliant sparnus į Maskvos CSKA ir vėl sugrįžtant į Kauną. Tarp lietuvio ir prancūzo užsimezgė tokia draugystė, kad Leo Renaldą dabar gali vadinti geru draugu.

Apie P.Jankūną daug pasakoti čia nereikia. Kapitoną su legionieriumi skiria 8 metai, bet Leo tapo toks savas „Žalgirio“ rūbinės generolui, kad labiau priminė dar vieną lietuvį, o ne atvykėlį iš Prancūzijos.

„Tai buvo geras vakaras su daug juoko ir kalbų. Simboliškas puikus akcentas paskutiniam mano vakarui „Žalgirio“ komandoje“, – 24sek sakė L.Westermannas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Leo Westermannas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Leo Westermannas

Pagrindiniu „Žalgirio“ atakų organizatoriumi finišo tiesiojoje virtęs L.Westermannas turėjo progą prisiminti daug puikių akimirkų iš lyg pagal filmo scenarijų užrašyto sezono Kaune.

Jeigu reikėtų išskirti vieną istoriją, tai Leo labiausiai įsiminė kelią į Eurolygos atkrintamąsias nutiesusi pasakiška šešių pergalių iš eilės serija ir emocijos, kurios lydėjo kiekvieną žingsnelį svajonės link.

Tačiau L.Westermannas labiausiai prisimins tai, kas jam svarbiausia ne tik kaip profesionalui.

„Taip, mes iš krepšinio uždirbame pinigus, bet mums labai svarbu būti laimingiems. O man čia buvo labai gera kasdien eiti į salę, žaisti su tais vyrukais, gyventi čia su šeima. Čia aš buvau laimingas“, – tikino du sezonus „Žalgiryje“ su pertraukomis praleidęs įžaidėjas.

Mano akimis, dabar „Žalgiris“, be jokios abejonės, „Top 8“ komanda visoje Europoje. Gal net dar daugiau.

Be jokios abejonės, prie vakarienės stalo Paulius Jankūnas dar patraukė per dantį naująjį Stambulo „Fenerbahče“ žaidėją.

„Juokavo, kad dabar aš priešas, jau nebebūsiu jų draugas, – šypsosi L.Westermannas. – Bet jie laimingi dėl manęs. Aš pasiilgsiu jų, o jie – manęs. Jie tapo gerais mano draugais, kurie visada užims ypatingą vietą mano širdyje.“

L.Westermannas nesitikėjo, kad vasarą turės kraustytis iš pamėgto mažyčio Kauno į mažiausiai 14 milijonų žmonių apgyvendinusį Stambulą, didžiausią Europos megapolį.

Jis ramiai laukė birželio 30-osios, po kurios turėjo įsigalioti naujas Leo kontraktas su „Žalgiriu“. 2019–2020 m. sezono brėžiniuose prancūzą kaip pagrindinį žalgiriečių įžaidėją matė ir Lietuvos čempionų vadovai bei generolas Šarūnas Jasikevičius.

L.Westermannas sulaukė kelių pasiūlymų, bet nei tų komandų kalibras, nei finansinis uždarbis neviliojo žalgiriečio.

„Kauno „Žalgirį“ galėjau palikti nebent tik dėl 2-3 topinių komandų. Mano akimis, dabar „Žalgiris“, be jokios abejonės, „Top 8“ komanda visoje Europoje. Gal net dar daugiau. Tad kad ją palikčiau, buvo tik keli variantai“, - 24sek aiškino L.Westermannas.

Ir atėjo „Fenerbahče“ su Željko Obradovičiumi.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Željko Obradovičius
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Željko Obradovičius

Tai buvo pasiūlymas, kurio Leo negalėjo atsisakyti.

Visai kaip prieš dvejus metus, kai CSKA pasiūlė triskart pelningesnę sutartį ir labai realią galimybę kautis dėl Eurolygos čempionų titulo.

„Tikrai maniau, kad liksiu Kaune. Neplanavau išvykti, – 24sek atviravo L.Westermannas. – Bet kai vasara įsibėgėjo ir atėjo pasiūlymas, turėjau priimti sprendimą. Dabar aš Stambulo „Fenerbahče“ narys.“

Vieni svajoja žaisti Barselonoje ar Madrido „Real“. Kiti svajoja žaisti NBA ir mesti pergalingus metimus už savo šalies rinktinę.

Dar vaikystėje Leo Westermanno svajonėje buvo Željko Obradovičiaus figūra.

„Jis vienintelis treneris Europoje, pas kurį nuo vaikystės svajojau treniruotis ir žaisti. Pas jį žaisdamas visada žinai, kad turėsi geriausias galimybes laimėti Eurolygą ir žaisti aukščiausio lygio komandoje“, – pridūrė būsima dešinioji genialaus trenerio ranka aikštėje.

Su Ž.Obradovičiumi prancūzas jau šnektelėjo telefonu ir buvo susitikęs Belgrade. Europos krepšinio Greggu Popovichiumi vadinamas 59-erių serbas jam priminė vieną gerai pažįstamą žmogų.

„Jis kaip Šaras, – šyptelėjo L.Westermannas. – Aikštėje jis sunkus, kietas, gali rėkti ant tavęs. Bet už aikštės ribų jis kaip Šaras – puikus žmogus. Apie jį girdėjau tik geriausius dalykus. Jie labai panašios filosofijos treneriai.“

„Scanpix“ nuotr./Šarūnas Jasikevičius ir Željko Obradovičius
„Scanpix“ nuotr./Šarūnas Jasikevičius ir Željko Obradovičius

Panaši krepšinio filosofija ir krūva bičiulių turėtų padėti L.Westermannui įsilieti į „Fenerbahče“ komandą.

Įsikurti Stambule jam padėjo tautietis Joffrey Lauvergne'as, praėjusį sezoną prisijungęs prie „Fenerbahče“ organizacijos.

Apie būsimą žaidimo viziją įžaidėjas spėjo šnektelėti ir su ryškiausia klubo žvaigžde Janu Vesely, kuriam vasarą buvo įteiktas naujas kelių milijonų eurų vertės kontraktas.

Iškart po oficialių naujienų L.Westermannui parašė tviteryje ir instagrame aktyviai besireiškiantis barzdočius Luigi Datome.

Prancūzas viliasi, kad šįkart šuolis iš „Žalgirio“ į Eurolygos favoritus bus sėkmingesnis nei prieš dvejus metus, kai Maskvos CSKA patirtį apkartino gniuždančios traumos ir vos tragedija nesibaigusi operacija – Maskvoje jam vos neamputavo kojos.

„Prieš dvejus metus tai buvo pirma mano patirtis tokioje didelėje komandoje. Tačiau sunku kažką spręsti apie tuos metus, nes ilgą laiką buvau traumuotas, buvo daug visokių dalykų.

Bėgant metams aš nebesidairau atgal, o tiesiog mėgaujuosi akimirka. Mano tikslas laimėti Eurolygą ir žinau, kad Obradovičius padarys viską, kad kasdien atskleistų visą mano potencialą, – 24sek pasakojo L.Westermannas. – „Fenerbahče“ žaidėjai išgyveno sunkų sezoną. Jie pirmavo Eurolygoje, buvo gerame kelyje, bet traumos sugriovė jų sezoną ir Eurolygoje, ir Turkijoje. Dabar jie labai motyvuoti atsiimti titulus.

Laukiu gero tiek asmeninio, tiek komandinio sezono. Stambulo klube žais daug gerų vyrukų. Jie ne tik talentingi, bet ir turi gerą charakterį. Dėl to ta komanda taip gerai žaidžia kiekvienais metais. Tas pats buvo su „Žalgiriu“. Geri žaidėjai, bet dar didesnis charakteris.“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Žalgirio“ triumfas: žalgiriečių džiaugsmo akimirkos
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Žalgirio“ triumfas: žalgiriečių džiaugsmo akimirkos

Tai jau antras netikėtas L.Westermanno vizitas į Kauną, kai jis stebina praeivius Lietuvoje.

Pirmą kartą 2018-ųjų vasarą jis slapta atvyko į „Žalgirio“ bazę pasitikrinti sveikatos. Lietuvą jis tada paliko be aiškaus žalgiriečių atsakymo, bet jau rugsėjo pabaigoje Šarūnas Jasikevičius pakvietė prancūzą sugrįžti įteikdamas naują sutartį ir rašiklį į rankas.

Tuo metu L.Westermannas bandė sugrįžti į aikštę po sunkių traumų ir operacijų. 2018–2019 m. sezono išvakarėse krepšininkas neturėjo viliojančių pasiūlymų, todėl apsidžiaugė, sulaukęs „Žalgirio“ kvietimo užlipti ant aukščiausio lygio scenos.

Ten jis kas savaitę pasirodydavo 15 tūkst. pamišusių krepšinio sirgalių publikai ir Europos krepšinio elitui įrodė buvęs nurašytas per anksti.

L.Westermannas nenorėjo įsivaizduoti, kaip jo karjera būtų susiklosčiusi be Š.Jasikevičiaus skambučio. Tačiau „Žalgirio“ gesto jis neužmirš dar ilgai.

„Kauno „Žalgiris“ man buvo tiesiog puikus. Jau daug kartų sakiau, kad esu labai dėkingas „Žalgiriui“. Jie mane laikė savo šeimos nariu. Jiems aš buvau kaip lietuvis, ne prancūzas. Už tai aš jiems visada būsiu dėkingas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai