2021 02 23

3 tūkst. sirgalių akivaizdoje triumfavęs Artūras Gudaitis: „Nuostabus jausmas“

Artūro Gudaičio vedama Sankt Peterburgo „Zenit“ lemiamame ketvirtyje perlaužė svečius iš Milano bei tęsia kovą dėl namų aikštelės pranašumo atkrintamosiose varžybose. Aikštelės šeimininkų pergalę bei įspūdingą lietuvio dėjimą stebėjo daugiau nei 3 tūkst. „Sibur“ arenoje susirinkusių sirgalių.
Artūras Gudaitis
Artūras Gudaitis / Euroleague.net nuotr.

Sankt Peterburgo „Zenit“ varžovus perlaužė ketvirtajame kėlinyje, kurį laimėjo 25:16, o rungtynes – 79:70.

Po šios pergalės Artūro Gudaičio atstovaujama komanda iš ketvirtosios vietos išstūmė karališkąjį Madrido „Real“, o nuo trečioje pozicijoje esančios Milano „Olimpia“ ją skiria vos viena pergalė.

Klaipėdietis savo buvusiai komandai per 21 minutę atseikėjo 16 taškų (6/8 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, triskart suklydo, blokavo 2 metimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Tai buvo jau 11 mačas iš eilės, kai pagreitį įgavęs „Terminatorius“ surinko dviženklį naudingumo balų rodiklį.

„Visada būna ypatingas jausmas žaisti prieš buvusią komandą. Apie Milaną galiu atsiliepti tik gerais žodžiais, ten praleidau trejus puikius metus. Bet šiandien labai džiaugiuosi, jog laimėjome rungtynes“, – po dvikovos kalbėjo A.Gudaitis.

Antrajame kėlinyje Gudas triuškinančiu dėjimu pavaišino keturiskart Eurolygos čempioną „Olimpia“ centrą Kyle'ą Hinesą, praeityje dukart laimėjusį geriausiai besiginančio Eurolygos krepšininko apdovanojimą.

„Komandinis darbas. Manau, kad raktu į pergale tapo gynyba bei atkovoti kamuoliai. Mes kontroliavome lentą. Tai esminiai mačo momentai. Mes puikiai pradėjome ketvirtą kėlinį, o tai lėmė pergalę“, – mintimis dalijosi po mačo dar neatvėsęs lietuvis, kuris pasidžiaugė ir gausiai susirinkusiais sirgaliais.

Rusija yra vienintelė Eurolygos valstybė, kurioje leidžiami sirgaliai. Sankt Peterburgo ir Milano komandų akistatą stebėjo net 3070 žiūrovai.

Prie Rusijos greitai prisijungs ir Izraelis, kuris Tel Avivo „Maccabi“ ir Maskvos CSKA rungtynes kovo pradžioje leis stebėti 300 žiūrovų.

„Buvau pasiilgęs šio nuostabaus jausmo, kai arenoje susirinkę sirgaliai tave palaiko. Tikiuosi, kad tai tęsis ir ateityje, o mūsų palaikyti ateis visi žmonės“, – sakė A.Gudaitis.