2021 02 19

A.Gudaitis ir K.Pangosas išplėšė „Zenit“ pergalę Belgrade

Sankt Peterburgo „Zenit“ (14-9) turėjo dviženklę persvarą, bet iššvaistė ją ir vos nepatyrė nesėkmės. Visgi su buvusio žalgiriečio ir Artūro Gudaičio pagalba Rusijos klubas išsikapstė, 76:75 (22:16, 26:20, 13:20, 15:19) įveikdamas Belgrado „Crvena zvezda“ (7-17).
Artūras Gudaitis
Artūras Gudaitis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

„Zenit“ pirmavo didesnę rungtynių dalį, antrajame kėlinyje turėjo ir 15 taškų persvarą (39:24), bet kovingi serbai sugrąžino intrigą ir vos nepačiupo pergalės ketvirtajame kėlinyje.

Pačiu svarbiausiu metu po tritaškį pataikė Dejanas Davidovacas ir Ognjenas Dobričius, o ilgai atsilikusi „Crvena zvezda“ likus mažiau nei minutei persvėrė rezultatą – 75:72.

Kitoje aikštės pusėje pražangą išprovokavo Artūras Gudaitis, pataikęs tik pirmąjį baudos metimą, bet kamuolį puolime atkovojo Mateuszas Ponitka, atidavęs jį ties tritaškio linija buvusiam Kevinui Pangosui.

Kanadietis taikliai švystelėjo tritaškį, o „Zenit“ likus 27 sek. ir vėl išsiveržė į priekį – 76:75.

Kitoje atakoje pražangą puolime prieš A.Gudaitį užsidirbo Ognjenas Kuzmičius, bet „Zenit“ likus 14 sek. suklydo išsimesdami kamuolį iš užribio ir serbai gavo paskutinį šansą.

Vis tik juo nepasinaudojo prametęs Jordanas Loydas, o „Zenit“ išnešė sveiką kailį iš Belgrado.

Kertiniu rungtynių metu aikštėje buvęs ir svarbų vaidmenį atlikęs A.Gudaitis iš viso per 28 minutes įmetė 9 taškus (2/3 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius, sykį suklydo, tris kartus prasižengė, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko 16 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose spindėjo K.Pangosas, pelnęs net trečdalį „Zenit“ taškų.

Buvęs žalgirietis pataikė 5 dvitaškius iš 8, 5 tritaškius iš 6, pelnė 25 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Trijų pralaimėjimų seriją nutraukęs „Zenit“ pakilo į septintąją vietą Eurolygoje. „Crvena zvezda“ suklupo ketvirtą sykį iš eilės ir yra priešpaskutinė 17-a.

Jau kitą savaitę, antradienį, serbai svečiuosis Kaune ir žais prieš „Žalgirį“ nukeltose 24-ojo turo rungtynėse.

„Crvena zvezda“: Jordanas Loydas 21, Ognjenas Dobričius 13, Dejanas Davidovacas 8.

„Zenit“: Kevinas Pangosas 25 (5/6 trit., 7 rez. perd.), Artūras Gudaitis (6 atk. kam.) ir KC Riversas po 9.