2020 11 06

Vien puolimu Eurolygos nenušluosi: „Žalgiris“ taškų lenktynėse krito prieš „Real“

Kauno „Žalgiris“ paskutines kol kas rungtynes su žiūrovais pralaimėjo. Nors neseniai Lietuvos čempionų žaidėjai aiškino, kad puolimu Eurolygoje dominuoti nepavyks, tačiau panašu, kad pamokos kol kas dar neišmoktos. Martino Schillerio auklėtiniai penktadienio vakarą po tikrų taškų lenktynių 90:93 (24:32, 30:16, 19:19, 17:26) krito prieš Madrido „Real“.
Thomas Walkupas
Thomas Walkupas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prieš rungtynes, per jų pertrauką ir po finalinės sirenos aktualiausių įvykių aptarimą galėjote žiūrėti 15min laidoje „Karštom pėdom“.

Įtemptą mūšį Nemuno saloje stebėjo 239 žiūrovai, nors galima į tribūnas įleisti buvo 300. Tiesa, nuo šeštadienio Lietuvoje įsigalioja karantinas, tad kurį laiką arenose žiūrovų nebus išvis.

Pirma rungtynių pusė buvo tapusi tikromis taškų lenktynėmis su amerikietiškų kalnelių elementais. Per pirmas 10 minučių „Žalgiris“ leido varžovų gynėjams Jaycee Carrollui ir Facundo Campazzo pelnyti po 11 taškų, o „Real“ suvertė net 32 taškus.

O štai antrajame ketvirtyje žalgiriečiai pradėjo gintis, kas lėmė „Real“ nepelnytų taškų atkarpą, trukusią net 7 minutes ir kauniečių spurtą 15:2

Nuostabiai žaidęs Thomasas Walkupas uždarė pirmąją rungtynių pusę tritaškiu ir „Žalgiris“ į rūbinę pasitarimui iškulniavo pirmaudamas 54:48.

Trečiojo kėlinio pradžioje kauniečiai truktelėjo į priekį ir keletą kartų buvo susikrovę dviženklį pranašumą. „Real“ labai įsisiautėti neleido – prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą „Žalgiris“ pirmavo 73:67.

Ketvirtas kėlinys buvo tikras nervų karas, kurio metu solidžiau sužaidė „Real“, o ypač Walteris Tavaresas, dominavęs baudos aikštelėje kertiniais momentais.

Madrido milžinas suvertė net 22 taškus (9/9 dvit.), taip pat atkovojo 12 kamuolių ir surinko net 34 naudingumo balus – tai jo karjeros rekordas.

Facundo Campazzo pelnė 19 taškų (5/8 trit.) ir išdalino net 10 rezultatyvių perdavimų – 27 naudingumo balai jo sąskaitoje po finalinės sirenos.

„Žalgirio“ gynėjas Th.Walkupas sužaidė puikias rungtynes: pelnė 18 taškų (3/5 dvit., 4/6 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir fiksavo 29 balų efektyvumą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Lietuvos čempionai dvitaškius metė 51 proc. (20/39), o tritaškius – 50 proc. (10/20) taiklumu, taip pat prametė tik vieną baudų metimą iš 21.

„Real“ realizavo net 70 proc. metimų iš arti (23/33) ir 37 proc. tolimų šūvių (10/27).

Eurolygos turnyro lentelėje kauniečiai lieka antroje vietoje, jie turi 5 pergales ir 2 pralaimėjimus savo sąskaitoje. Kitas rungtynes lapkričio 12-ąją „Žalgiris“ žais išvykoje prieš Tel Avivo „Maccabi“.

„Žalgiris“: Th.Walkupas 18 (7 atk. kam., 9 rez. perd., 29 naud. bal.), M.Grigonis 17 (4/12 dvit.), A.Rubitas 14, N.Hayesas (6 atk. kam.) ir A.Milaknis (3/4 trit.) po 12, L.Lekavičius ir J.Lauvergne'as po 6, M.gebenas 3, S.Vasturia 2.

„Real“: W.Tavaresas 22 (12 atk. kam., 34 naud. bal.), F.Campazzo 19 (5/8 trit., 10 rez. perd., 5 kl., 27 naud. bal.), J.Carrollas 13, S.Llullas 11, A.Abalde 10.

„Žalgiris“ STATISTIKA „Real“
20/39 (51 proc.) Dvitaškių pataikymas 23/33 (70 proc.)
10/20 (50 proc.) Tritaškių pataikymas 10/27 (37 proc.)
20/21 (95 proc.) Baudų metimų pataikymas 17/20 (85 proc.)
23 Atkovoti kamuoliai 27
23 Rezultatyvūs perdavimai 23
6 Perimti kamuoliai 5
1 Blokuoti metimai 2
9 Klaidos 11
24 Pražangų skaičius 21

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Real“ 90:93 (24:32, 30:16, 19:19, 17:26)

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“

Rungtynės baigėsi.

Likus 2 sek. N.Hayesas pataikė dvitaškį – 90:93.

Likus 9 sek. S.Llullas pataikė baudų metimus – 93:88.

Likus 12 sek. M.Grigonis pataikė baudų metimus – 88:91.

Likus 14 sek. F.Campazzo pataikė baudas – 91:86.

40 min. M.Grigonis nepataikė, W.Tavaresas toliau dominavo po krepšiu. Rungtynės išslydo iš rankų – 86:89.

39 min. W.Tavaresas suvalgė J.Lauvergne'ą po krepšiu, užpulti nepavyko, o W.Tavaresas vėl darė ką tik panorėjo po kauniečių krepšiu. „Žalgiris“ atsilieka – 86:87.

37 min. N.Hayesas smeigė iš toli! Labai reikalingas smūgis varžovams – 85:81.

36 min. F.Campazzo smeigė iš toli. Per daug laisvės buvo jam palikta, o J.Lauvergne'as prasižengė puolime. Pranašumas mažėja – 82:81.

35 min. Kaip gražiai M.Grigonis sužaidė vienas prieš vieną iki galo ir pelnė taškus krisdamas ant parketo. A.Milaknis pelno du taškus su pražanga po puikaus derinio, išmetant kamuolį iš už galinės linijos! O Th.Walkupas provokuoja A.Randolpho pražangą puolime! Puiki atkarpėlė! Kauniečiai priekyje 82:78.

Donatas Urbonas Donatas URBONAS, 15min žurnalistas

Tie 67 praleisti taškai po trijų kėlinių pagrįstai kėlė nerimą. Žaisdamas rekordinio tempo pusvalandį Eurolygoje, „Žalgiris“ tuo pačiu praleido tiek pat taškų, kiek prieš porą savaičių leido įmesti „Žalgirio“ arenoje šeimininkavusiems svečiams iš Valensijos. Kuo baigėsi tas vakaras, mums puikiai primena 94 į kauniečių krepšį sukritę taškai. Tada arba „Žalgiris“ turi pradėti pagaliau gintis, arba laukiam naujų stebuklų puolime.

33 min. Ech, kaip dabar reikėtų tos antrojo kėlinio gynybos – 77:78.

32 min. Lygu. Deja, bet „Real“ geriau pradėjo kėlinį – 75:75.

Trijų žaidėjų netektis „Real“ ekipoje labiausiai atsiliepė snaiperio Jaycee Carrollo minutėms aikštelėje. 37-erių veteranas per pirmuosius tris kėlinius ant parketo išbuvo 23 minutes, o tai daugiausiai tarp visų Madrido žaidėjų, kai jo ilgalaikės karjeros absoliutus rekordas – vos 28 minutės. Per šį laiką J.Carrollas pelnė 13 taškų, nors tikslą pasiekė vos 1 tritaškis iš 4.

31 min. T.Thompkinsas atsidaro šiose rungtynėse, jam dvitaškiu atsakė M.Grigonis – 75:70.

Marius Milašius Marius MILAŠIUS, 15min žurnalistas

314 – tokį lankomumo vidurkį iki karantino turėjo mažiausiai sirgalių LKL pritraukdavęs Prienų „CBet“ klubas. Šį vakarą „Žalgirio“ arenoje aistruolių nėra nė tiek – neišpardavęs visų bilietų, kainavusių po 90-100 eurų, „Žalgiris“ nesurinko nė tų 300 žmonių, kurie buvo leidžiami – rungtynes Nemuno saloje stebi vos 239 žiūrovai.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“

30 min. W.Tavaresas kaip prieš vaikus baudos aikštelėje jaučiasi prieš žalgiriečius.

Usmanas Garuba pastebimai šlubčioja, tačiau Pablo Laso neturi kito pasirinkimo, kaip tik laikyti šį jaunuolį aikštėje. „Real“ vasarą atsisveikino su Jordanu Mickey ir Salahu Mejri, o šių atsarginių centrų nepakeitė niekuo, tad 18-metis U.Garuba yra vienintelė išeitis norint suteikti bent šiek tiek poilsio W.Taravešui.

Rokas Pakėnas Rokas PAKĖNAS, 15min žurnalistas

Kaip iš pypkės krepšį šiandien atakuojantis Augustine‘as Rubitas per 9 minutes pakartojo asmeninį šio sezono rezultatyvumą tiek Eurolygoje, tiek LKL pirmenybėse – 12 taškų. Prieš W.Tavaresą jis naudoja užtikrintą metimą iš distancijos, prieš U.Garubą – jėgą ir žaidimą nugara.

28 min. A.Milaknis įsmeigė iš toli, gaila, kad pro šalį skriejo P.Jankūno tolimas metimas – 71:61.

69 taškai per 27 minutes ir „Žalgiris“ žaidžia rekordiniu puolimo tempu šį sezoną. Tiek daug taškų per tris kėlinius žalgiriečiai dar nebuvo pelnę.

27 min. Kai W.Tavaresas taip išlenda priešais krepšį, geriausia jo net pirštu neliesti ir pasiimti tuos du taškus. Ką „Žalgiris“ ir daro – 66:59.

24 min. S.Vasturia perėmė kamuolį ir pelnė du lengvus taškus pabėgęs vienas prieš krepšį – 64:53.

23 min. Pradėkim sekti rekordų lenteles, nes Th.Walkupas jau turi 18 taškų, 5 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus savo sąskaitoje – 62:53.

21 min. Th.Walkupas, atrodo, norėjo užmesti kamuolį J.Lauvergne'ui, tačiau kamuolys krenta į krepšį net ir taip – 56:50.

Nenoriu pasirodyti burbeklis, bet nors „Real“ antrame kėlinyje pelnė perpus mažiau taškų nei pirmame (16), M.Schilleris gynyboje nemosikavo jokia burtų lazdele. Taip, vietomis „Žalgiris“ gynėsi savo klasikine gynyba, o vienu metu efektyviai susikeitė dengiamaisiais. Tačiau U.Garuba ir F.Reyesas dosniai tris kartus prametė iš po krepšio, „Real“ prametė dar keletą savo įprastų metimų, vietomis perskubėjo ir paleido persvarą. Tik kad „Žalgiris“ puola kaip išprotėjęs. Walkupas pirmoje pusėje sumeta rekordinį tritaškių skaičių – 4. Tai ką čia daugiau ir bepridurti?

„Vien puolimu Eurolygos nenušluosi“, – po pralaimėjimo „Valencia“ komandai sakė „Žalgirio“ snaiperis Artūras Milaknis. Nors šeimininkai per pirmąją mačo dalį pelnė 54 taškus, o „Real“ antrajame kėlinyje turėjo beveik 7 minučių tuščią atkarpą, bet net ir prie tokių sąlygų Martino Schillerio auklėtiniai pirmauja vos 6 taškais. Ar antroje mačo pusėje nepasikartos skausmingas penktojo turo scenarijus? Atskiro paminėjo vertas rekordiniu ritmu žygiuojantis Thomasas Walkupas, per 17 minučių surinkęs net 20 naudingumo balų. Palyginimui, per pirmąsias penkerias sezono rungtynes „Žalgirio“ įžaidėjas jis iš viso surinko 21 efektyvumo balą.

Artūras Milaknis didžiuodamasis kepšteli Thomasui Walkupui per pakaušį – keturių tritaškių „Žalgirio“ kaubojus Eurolygoje dar nebuvo pataikęs niekada.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“ 54:48

20 min. Na, pirma rungtynių pusė buvo labai permaininga, tačiau įdomi. Žalgiriečiai sugebėjo suversti net 54 taškus per du kėlinius, o ir gynybą antrajame kėlinyje sutvarkė. Bus karšta po pertraukos.

19 min. L.Lekavičius nesugaudomas varžovų gynybai – 46:41.

„Go home, Vasturia!“ - šaukia „Žalgirio“ sirgalius, po S.Llullo 2+1 su S.Vasturia pražanga. Klasika...

Kada paskutinį kartą „Real“ pelnė taškus? Ant „Žalgirio“ krepšio tinklelio buvo užsidėjęs voratinklis, kurį išdrasko Sergio Llullo tritaškis. Po beveik 7 minučių „Real“ taškų pauzės.

17 min. Th.Walkupas smeigė jau trečią savo tolimą metimą šiandien, deja, jam atsakė S.Llullas – 39:37.

16 min. Pagaliau gintis pradėjęs „Žalgiris“ rodo, kad „Real“ gali nebūti toks baisus žvėris. Po Th.Walkupo dvitaškio kauniečiai jau priekyje – 36:34.

Artūras Milaknis kopia aukštyn Eurolygos rekordų knygoje. 34-erių kaunietis per pirmąsias 14 minučių „Real“ komandai atskaičiavo du tolimus metimus bei iš visų laikų snaiperių dešimtuko išstūmė Maskvos CSKA legendą Johną Robertą Holdeną. Nuo devintoje pozicijoje esančio Jaka Lakovičiaus (381 tritaškiai) A.Milaknį skiria vos 3 tolimi metimai. Gal slovėną pasivyti pavyks dar šiandien?

14 min. Pagaliau! „Žalgiris“ gynėsi taip, kad per 24 sekundes „Real“ nesurado progos metimui. O Milas dar tritaškį pridėjo – 32:34.

Kai Felipe Reyesas debiutavo Eurolygoje, naudingiausias „Žalgirio“ žaidėjas buvo Tomas Masiulis. Praėjo 20 metų, T.Masiulis jau beveik dešimtmetį treniruoja, jo sūnus jau senokai laksto po LKL arenas, o „Real“ mohikanas užsiriša raištelius ir vėl eina užsiimti pozicijos baudos aikštelėje Eurolygos rungtynėse.

13 min. F.Reyesas jau aikštėje, jam, primename, 40 metų. Būtų smagu, jei prieš jį sužaisti turėtų šansą P.Jankūnas.

Felipe Reyesas aikštėje! Pirmą kartą šį Eurolygos sezoną. Pauliui Jankūnui turėtų užvirti kraujas. Šie du Eurolygos dinozaurai vis dar stumdosi dėl kelių Eurolygos visų laikų rekordų.

11 min. U.Garuba po susidūrimo su A.Rubitu šlubčiodamas sunkiai paliko aikštę, jį sirgaliai palydėjo plojimais. Kol kas A.Rubitas yra šviesos spindulys „Žalgirio“ puolime – jis pelnęs jau 10 taškų.

„Real“ pirmąjį kėlinį sužaidė taip, kaip iš jos tikėjosi sirgaliai dar prieš sezono startą. Nors Pablo Laso šį vakarą neturi trijų auklėtinių, tačiau tai netrukdo jiems laisvai sukti kamuolį, atlikti patogius metimus bei pirmąsias 10 minučių surinkti net 32 taškus. Svarbiu tūzu „Real“ žaidime buvo Walteris Tavaresas, gynyboje rankomis lyg malūnais nuo žalgiriečių prasiveržimų saugojęs baudos aikštelę ir krepšį, o puolime puikiai išpildęs „du prieš du“ situacijas, sėkmingai nusimetinėjęs kamuolį bei rinkęs atšokusius kamuolius nuo „Žalgirio“ žaidėjų galvų.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“ 24:32

Marius Grigonis piktas šoka nuo suolo – „Žalgiris“ fiksuoja naują per kėlinį praleistų taškų antirekordą. 32 taškų šį sezoną per 10 minučių žalgiriečiams nebuvo įdrėbusi jokia komanda.

10 min. 24 įmesti taškai per kėlinį yra geras rezultatas, bet tie 32 praleisti yra tikras košmaras.

9 min. F.Campazzo pataikė dukart iš eilės iš toli ir kol kas apie Kauno komandos puolimą kalbėti nesinori. Gynyba skylėta it rėtis – 22:30.

7 min. Dabar atrodė, kad A.Milaknis viską darė gerai gynyboje, bet J.Carrollas vis tiek pataikė į skylę sudėtingą dvitaškį. Laimei, puolimu „Žalgiris“ dar laikosi – 17:22.

„Paulius Jankūnas – tikras bachūras!“ – tokių ir panašių replikų dar sočiai prisiklausysime šio vakaro rungtynėse.

6 min J.Carrollas turi laisvės šiandien ir baudžia už tai aikštės šeimininkus, kurių atsilikimas didėja – 11:18.

Negalima leisti įsišaudyti J.Carrollui, tai yra mirtinas „Real“ ginklas, galintis mėtyti taikliai ir iš automobilių stovėjimo aikštelės.

Apsisaugojimas rungtynių metu nuo koronaviruso – aukščiausio lygio. Walteris Tavaresas į užribį nupūtė Nigelo Hayeso mestą kamuolį. Nors Joffrey Lauvergne‘as norėjo jį grąžinti į žaidimą, tačiau arbitras nurodė atiduoti kamuolį sekretoriatui bei dezinfekuotis rankas.

4 min. Th.Walkupas reabilitavosi ir dukart iš eilės pataikė iš toli – 11:12.

Thomasas Walkupas ir tritaškiai? Šį sezoną tai – retai gamtoje sutinkamas derinys. Pernai metęs procentu, kurio pavydėtų net snaiperiai (46,7), šį sezoną teksasietis iš už tritaškio linijos nepataiko nė trečdalio šūvių (31,3 proc.). Gal tie du taiklūs metimai bus lūžis?

„Žalgirio“ arenos apsauga tiksli iki galo. Susirinkusieji į tribūnas turi sėdėti dviejų metų atstumu vienas nuo kito. Tą tai vienam, tai kitam žiūrovui vis primena apsaugos darbuotojai. Susidaro įspūdis, kad „išskiriamos“ net ir poros, kartu atėjusios į rungtynes. Bent jau taip pasirodė iš gailaus moters žvilgsnio į savo vyriškį. Žalgiriečiams mačo pradžioje tuo pačiu reikėjo priminti, kad dviejų metrų atstumas nuo W.Tavareso po krepšiu nebūtinas.

3 min. Oi koks netaiklus Th.Walkupo metimas iš toli... „Žalgiris“ atsilieka – 5:8.

2 min. M.Grigonis atidarė žalgiriečių taškų kraitį, jis smeigė tritaškį – 3:2.

1 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė varžovų bokštas W.Tavaresas.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Steve'as Vasturia, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne'as.

„Real“: Facundo Campazzo, Jaycee Carrollas, Anthony Randolphas, Alberto Abalde, Walteris Tavaresas.

Sveiki, gerbiamieji. Tas vaizdas tikrai turėtų nepatikti „Žalgirio“ vadovams Pauliui Motiejūnui ir Robertui Javtokui, kurie aktyviai kažką maigo savo telefonuose. Bet tokia ta nauja realybė. Nėra nei Andriaus Žiurausko emocijų audros aikštės viduryje, nei tradicinės vikingų skanduotės, nei ypatingo jauduliuko prieš rungtynes. Jausmelis kaip per „Žalgirio“ dublerių rungtynes Eurolygos atrankos turnyre. Nos, turiu pasakyti, tie pora šimtų žmonių salėje traukė himną kaip už dar kelis šimtus. Įdomu, kaip tokia atmosfera paveiks žalgiriečių žaidimą, kuriems žaliai baltų sirgalių armija namų arenoje buvo kaip šeštas žaidėjas.

Būkite pasveikinti! Nors penktadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje lankosi karališkas Madrido „Real“, tačiau šįvakar Nemuno saloje bus kaip niekada tylu. Vyriausybė praėjusią savaitę nubrėžė 300 žiūrovų ribą sporto renginiuose, kurie vyksta uždarose patalpose, tačiau, panašu, jog kauniečius nuo Eurolygos rungtynių atbaidė vis didesni COVID-19 atvejų skaičiai, per praėjusią parą Lietuvoje siekę daugiau nei pusantro tūkstančio. „Žalgirio“ klubas sirgaliams siūlo trijų tipų bilietus, kurių vertė siekia 85, 90 ir 100 eurų, tačiau iki mačo pradžios likus 20 minučių kasoje vis dar yra likę 85 laisvi bilietai.

Artūrui Milakniui šis vakaras gali tapti išskirtiniu. „Žalgirio“ snaiperiui trūksta tik vieno taiklaus tritaškio, kad „pagautų“ 10-oje geriausių visų laikų Eurolygos metikų sąrašo vietoje esantį JR Holdeną. Jei Artūro ranka nesudrebės, jis ne tik patogiai įsitaisys elitiniame dešimtuke, bet ir bus taikliausias bei mažiausiai rungtynių sužaidęs jo narys.