2021 02 20

Ant bangos: mėnesį nepralaimintis ASVEL skėlė antausį ir bavarams

Vilerbano ASVEL (11-14) tapo viena karščiausių komandų Eurolygoje. TJ Parkerio vyrai namuose 87:79 (21:18, 23:17, 22:17, 21:27) palaužė Miuncheno „Bayern“ (15-10) ir laimėjo jau penktą kartą iš eilės.
Guerschonas Yabusele
Guerschonas Yabusele / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Ilgesnę pergalių seriją nei prancūzai šiuo metu Eurolygoje turi tik Stambulo „Fenerbahče“, laimėjusi net 10 mačų paeiliui.

ASVEL pastarąjį sykį suklupo dar sausio 19-ąją, kai po pratęsimo nusileido Pirėjo „Olympiakos“. Nuo tada Vilerbano klubas įveikė „Valencia“, Vitorijos „Baskonia“, Belgrado „Crvena zvezda“, Milano „Olimpia“ ir „Bayern“ komandas.

ASVEL prieš Andrea Trinchieri treniruojamus bavarus dominavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau vos neprisižaidė mačo pabaigoje.

Dar trečiojo ketvirčio pabaigoje skirtumas tarp komandų siekė 18 taškų, o ir ketvirtajame kėlinyje ASVEL turėjo 15 taškų persvarą, bet „Bayern“ gerokai pasvilino padus pergale patikėjusiems varžovams.

Septynis greitus taškus be atsako pelnę svečiai likus žaisti dvi minutes jau alsavo Vilerbano ekipai į nugarą – 76:77.

Prasidėjus paskutinei minutei Jalenas Reynoldsas dar sykį sušvelnino skirtumą iki vieno metimo (79:81), bet Norrisas Cole'as dvejose atakose iš eilės išprovokavo pražangas ir sumetė baudų metimus, Wade'as Baldwinas labai svarbaus išpuolio metu suklydo ir ASVEL sugebėjo išlaikyti pergalę rankose.

Po penkių iš eilės pergalių ASVEL grėsmingai artinasi link pirmojo aštuoneto. Prancūzai užima jau 12-ąją vietą, o nuo 9-oje pozicijoje esančio Kauno „Žalgirio“ juos skiria tik du laimėjimai.

„Bayern“ išsaugo vietą aštuonete, bet jų pozicijos prastėja. A.Trinchieri komanda su Madrido „Real“ ir Stambulo „Fenerbahče“ dalinasi 4-6 vietas, tačiau nuo 8-oje pozicijoje esančios Stambulo „Anadolu Efes“ yra atitrūkę tik viena pergale.

ASVEL: Davidas Lighty 19, Moustapha Fallas 15 (9 atk. kam.), Norrisas Cole'as ir Antoine'as Diot (4/4 trit.) po 12, Williamas Howardas 10.

„Bayern“: Wade'as Baldwinas 19 (9/22 metimai, 6 rez. perd.), Vladimiras Lučičius 18, Jalenas Reynoldsas 12, DJ Seeley 11.