2019 10 09

Po euforijos – į realybę: dažnai klydęs „Rytas“ skaudžiai sudegė Prancūzijoje

Sėkmingai Europos taurėje startavęs Vilniaus „Rytas“ priverstas nuryti karčią piliulę. Trečiadienį Dainiaus Adomaičio vyrai apmaudžiai krito Prancūzijoje, neprilygę Limožo CSP ekipai – 61:82 (19:17, 14:14, 23:25, 7:24).
Martynas Echodas
Martynas Echodas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Praėjusią savaitę puikiai Europos taurės kampaniją pradėję vilniečiai šį kartą buvo priversti kentėti. Pirmoje rungtynių pusėje „Rytas“ labai prastai atakavo (29,4 proc. dvitaškiai ir 33,3 proc. tritaškiai) bei dažnai klydo, tačiau svečius gelbėjo pavieniai sėkmingi epizodai.

Nors antrojo kėlinio viduryje CSP buvo atitrūkusi grėsmingu 8 taškų atstumu (31:23), D.Adomaičio vyrams pavyko sugrįžti ir įpusėjus akistatai švieslentė jau rodė trapų dviejų taškų prancūzų pranašumą.

Po didžiosios pertraukos sostinės klubui net buvo pavykę išsiveržti į priekį, tačiau tuomet „Rytas“ pateko į duobę ir pralaimėjo atkarpą 0:9. Maža to, ketvirtą pražangą ketvirto kėlinio pradžioje gavo solidžiai komandos žaidimui vadovavęs Pako Cruzas, o likę be savo generolo vilniečiai neatsilaikė.

Limože „Rytas“ suklydo net 18 kartų, kai oponentai padarė vos 8 klaidas. Vienintelė paguoda šiame mače sostinės klubui turėtų būti gana pagirtina kova po varžovų krepšiu, kurią „Rytas“ laimėjo 13:5. Būtent antrieji šansai ilgą laiką leido vilniečiams „kabintis“, tačiau tikro lyderio Lietuvos vicečempionai šiame mače taip ir neatrado.

Sostinės klubui tai buvo pirmasis pralaimėjimas šį sezoną. Iki šiol D.Adomaičio komanda buvo laimėjusi visas keturias LKL dvikovas ir Europos taurės akistatą prieš galingąjį Krasnodaro „Lokomotiv“.

CSP: Semajus Christonas 19, Vincentas Sanfordas 16, Hugo Invernizzi 14.

„Rytas“: Pako Cruzas 13, Tu Holloway 10, Evaldas Kairys, Cameronas Bairstow ir Arnas Butkevičius po 7, Deividas Sirvydis 6.

Rungtynių eiga:

4 kėlinys. „Rytas“ – CSP 61:82 (19:17, 14:14, 23:25, 7:24).

40 min. Paskutinės minutės – formalumas.

38 min. Dar viena duobė. CSP taikliai laido tritaškius ir siunčia vilniečius į nokautą (60:77).

36 min. „Rytui“ grįžti nesiseka. Pirmą kartą CSP persvara pasiekia dviženklę žymą (60:71).

34 min. Tu Holloway tritaškiu atgaivina viltis (58:64), bet labai trumpam. Prancūzai atsako tokios pačios vertės metimu.

33 min. Jaunojo Deivido Sirvydžio labai nesėkmingas epizodas. Iš pradžių jis praranda kamuolį, o vėliau dar ir prasižengia prieš Marcusą Ginyardą, kuris pelno taškus.

31 min. Kėlinio pradžioje vėl geriau sekasi CSP. Šeimininkai pataikė tritaškį, o Pako Cruzas užsidirbo ketvirtą pražangą. Gynėjas sėda ant suolo. Sunkios minutės vilniečiams.

3 kėlinys. „Rytas“ – CSP 54:58 (19:17, 14:14, 23:25).

28 min. Juoda atkarpa. CSP laimi 9:0 ir vėl atkartoja rekordinį pranašumą. Laimei, iš šios duobės padeda bent kažkiek išsiropšti du Deivido Sirvydžio tritaškiai iš eilės – 54:58.

26 min. Prancūzai vėl trukteli į priekį, bet Vilniaus ekipą sunkiu metu tempia Mindaugas Girdžiūnas. Nors derinys nepavyko, gynėjas sugebėjo įmesti labai sunkų tritaškį ir vėl grąžinti persvarą vilniečiams – 48:47.

25 min. Įsimėtė Pako Cruzas. Gynėjas pataikė jau trečią tolimą metimą (42:39). Meksikietį kol kas stabdo tik trys pražangos.

24 min. Arno Butkevičiaus puikus epizodas. Puolėjas ne tik pelno taškus, bet ir uždirba varžovui pražangą. Maža to, jo greitai virsta technine – 39:37.

22 min. Atsidarė Tu Holloway. Amerikietis pataikė iš toli ir Vilniaus klubas po ilgos pertraukos priekyje – 34:33.

2 kėlinys. „Rytas“ – CSP 31:33 (19:17, 14:14).

20 min. Arnas Butkevičius tritaškiu grąžina intrigą. Iš deficito lieka vos du taškai – 31:33.

18 min. „Ryto“ žaidimas ir toliau nesiklijuoja. Vilniečiai padarė septintą klaidą, bet nepaisant blogo pataikymo ir klaidų skaičiaus vis tiek lieka žaidime.

16 min. Vilniečiams labai sunkiai sekasi stabdyti prancūzų atakas, o pačių taiklumas taip pat labai prastas.

14 min. Matydamas paleistas vadžias, Dainius Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės. Taškų badą nutraukė Pako Cruzas (20:24).

12 min. Antrą kėlinį CSP pradėjo dar dviem rezultatyviomis atakomis ir pasiuntė vilniečiams pavojingą žinutę. Atkarpa 0:9 ir atsiliekama jau 17:19.

1 kėlinys. „Rytas“ – CSP 19:17

10 min. Kėlinį CSP užbaigia atkarpa 5:0.

8 min. Dar vienas tolimas „Ryto“ šūvis. Šį kartą pataiko Eimantas Bendžius – 17:14.

7 min. CSP jaučiasi vis drąsiau, bet ir „Rytas“ turi savo ginklų. Pako Cruzo tolimas metimas pjauna prancūzų persvarą iki taško. Atsiliekame – 13:14.

5 min. Gana sėkmingai į žaidimą įsijungė Evaldas Kairys. Po jo taiklaus metimo Vilniaus komanda šoko į priekį – 7:6.

3 min. Pirmosios minutės gana aktyvios. Nors CSP pradėjo rungtynes dviem rezultatyviomis atakomis, „Rytas“ rado kuo atsakyti taip pat. Camerono Bairstow ir Pako Cruzo taškai vilniečiams sukūrė taško pranašumą – 5:4.

1 min. Rungtynes vilniečiai pradėjo tokiu starto penketu: Tu Holloway, Pako Cruzas, Arnas Butkevičius, Martynas Echodas, Cameronas Bairstow.