2019 11 05 /20:06

Viltys atgyja: „Rytas“ vėl dramatiškai nuvertė Krasnodaro traukinį nuo bėgių

Vienintelę pergalę Europos taurės turnyre prieš Krasnodaro „Lokomotiv“ iškovojęs Vilniaus „Rytas“ kur kas storesnę piniginę turinčiam Rusijos klubui tėškė antausį ir atsakomajame mače – 87:82 (25:20, 19:23, 19:17, 24:22). Iš Rusijos antradienį dramatišką pergalę išsivežę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai atgaivino savo viltis pakovoti dėl patekimo į „Top 16“ etapą.

Rungtynių pradžioje „Lokomotiv“ lipo ant to paties grėblio kaip ir Vilniuje – gintis prieš „Ryto“ atakas šeimininkams sekėsi labai sunkiai ir jau pirmajame kėlinyje D.Adomaičio auklėtiniai surinko 25 taškus. Nors pirmomis minutėmis „Loko“ turėjo 7 taškų persvarą, baigiantis kėliniui jau „Rytas“ buvo priekyje tokiu pačiu atstumu.

Vaizdas nedaug pasikeitė ir po pertraukėlės. Nors „Loko“ į priekį pradėjo tempti Dmitrijus Kulaginas ir Draganas Apičius, „Rytas“ taip pat rado kuo atsakyti. Solidžiai po varžovų krepšiu darbavosi Evaldas Kairys, o jam neblogai talkino Dovis Bičkauskis.

Įpusėjus šioms taškų lenktynėms, „Rytas“ buvo tašku priekyje (44:43), bet ir po didžiosios pertraukos Krasnodaro „lokomotyvui“ įsibėgėti sekėsi sunkiai.

Visgi ketvirtajame kėlinyje Luca Banchi auklėtiniai pradėjo žaisti kur kas agresyviau ir sugebėjo perimti iniciatyvą. Ketvirčio didvyriu tapo veteranas Vitalijus Fridzonas. Jis iš pradžių „apvogė“ Cameroną Bairstow, po to išprovokavo Tu Holloway pražangą puolime, o galiausiai ir smeigė tritaškį, po kurio „Loko“ įgijo šešių taškų pranašumą.

Bet net ir tuomet „Rytas“ nesugriuvo. Pako Cruzas pataikė du sunkius tritaškius ir grąžino intrigą, o paskutinių sekundžių dramoje šaltesnius nervus išlaikė vilniečiai.

Po pergalės prie Kubanės krantų „Rytas“ pagal pergales susilygino su ketvirtoje vietoje buvusiu „Lokomotiv“ ir turi pranašumą tarpusavio dvikovose. Į kitą etapą pateks keturios stipriausios grupės komandos.

„Lokomotiv: Dmitrijus Kulaginas 18, Samas Dekkeris 16, Johnny O’Bryantas 13, Draganas Apičius 12, Willas Cummingsas 9... Mantas Kalnietis 2.

„Rytas“: Evaldas Kairys 16, Eimantas Bendžius 12, Pako Cruzas 11, Arnas Butkevičius 10, Cameronas Bairstow 9, Martynas Echodas ir Dovis Bičkauskis po 8.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Lokomotiv“ 87:82 (25:20, 19:23, 19:17, 24:22).

40 min. Willas Cummingsas baudomis sumažino atsilikimą iki dviejų taškų, bet „Rytas“ net ir po netaiklaus metimo, sugebėjo atkovoti labai svarbų kamuolį. Tu Holloway įmetė tik vieną baudos metimą (85:82). Paskutinis rusų metimas nebuvo taiklus, o Arnas Butkevičius baudos metimais įtvirtino pergalę.

39 min. Arnas Butkevičius taikliai sumeta abi baudas. „Rytas“ jau priekyje – 82:81.

38 min. Evaldas Kairys įmeta su pražanga. Deja, baudos metimas netaiklus – 80:81.

37 min. Pako Cruzas pataikė iš toli. Intriga gyva – 78:79.

36 min. Arnas Butkevičius pataiko su Vitalijaus Fridzono pražanga – 75:77.

35 min. Samas Dekkeris skuodžia į priekį ir užbaigia ataką, bet kitoje aikštės pusėje taškais atsako ir Martynas Echodas. Maža to, Pako Cruzas pataikė iš toli – 72:75.

34 min. Apmaudus epizodas. Vitalijus Fridzonas „apvagia“ Cameroną Bairstow, o dar kitos atakos metu išprovokuoja Tu Holloway pražangą puolime. Maža to, veteranas pataikė dar ir tritaškį. „Rytas“ pavojingai atsilieka – 67:73.

33 min. Alanas Williamsonas ir Vitalijus Fridzonas metimais iš po krepšio grąžina persvarą Rusijos klubui. Atsiliekame – 67:69.

32 min. Samas Dekkeris traukia „Loko“. Keturi jo taškai iš eilės iš vilniečių persvaros vėl lieka vos du taškai – 67:65.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Lokomotiv“ 63:60 (25:20, 19:23, 19:17).

30 min. Eimantas Bendžius įspūdingu tritaškiu „uždaro“ kėlinį – 64:60.

27 min. Dmitrijus Kulaginas įleidžia tritaškį – 60:60.

26 min. Johnny O'Bryantas vis sunkiau sulaikomas, bet ir kitoje aikštės pusėje Martynas Echodas sėkmingai pataiso metimą – 60:57.

25 min. Rusai vis agresyvesni. Atkarpa 6:0 ir rezultatas jau lygus – 55:55.

24 min. Po minutės pertraukėlės „Lokomotiv“ pradeda artėti. Johnny O'Bryantas pataikė iš toli, o Willas Cummingsas išprovokavo Pako Cruzo techninę pražangą.

23 min. „Rytas“ toliau sėkmingai laužia per baudos aikštelę. Iš pradžių Evaldas Kairys, po to Cameronas Bairstow, galiausiai – ir Martynas Echodas. (55:49).

21 min. Willas Cummingsas pataiko iš toli, bet tokios pačios vertės metimu iš toli nuo lentos atsakė ir Pako Cruzas – 49:46.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Lokomotiv“ 44:43 (25:20, 19:23).

20 min. Kėlinio pabaigoje solidžiai sužaidžia kelias atakas užbaigęs Evaldas Kairys.

19 min. Draganas Apičius tampa vis didesnė problema. Aukštaūgis įmeta dar vieną metimą iš po krepšio, „Rytas“ jau atsilieka – 38:39. Vikrus serbas jau pelnė 12 taškų.

18 min. Draganas Apičius suleidžia abi baudas. „Loko“ po ilgos pertraukos pasiveja „Rytą“ – 37:37.

17 min. Rusijos klubą tempia net ir sudėtingus metimus pataikantis Dmitrijus Kulaginas, bet vilniečiai vis dar išlieka priekyje – 37:35.

16 min. Atsidaro ir jaunasis Marekas Blaževičius – 37:33.

14 min. Pirmo mačo didvyris Eimantas Bendžius ir šį kartą žaidžia labai solidžiai. Dar vienas jo tolimas metimas pasiekia tikslą.

13 min. Puikus Arno Butkevičiaus epizodas. Du taškai su pražanga ir „Rytas“ toliau išlieka priekyje – 30:24.

12 min. Mantas Kalnietis neria po krepšiu. Lietuvis pelno pirmuosius taškus.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Lokomotiv“ 25:20.

10 min. Eimantas Bendžius pataiko iš toli. Tai bent svarstyklės. Nuo -7 iki +7 – 25:18.

8 min. Dar vienas Dovio Bičkauskio sėkmingai epizodas. Gynėjas atkovoja kamuolį po netaiklaus Mindaugo Girdžiūno metimo, pelno taškus ir uždirba pražangą. „Rytas“ jau priekyje – 18:17! Vilniečiai laimi atkarpą 10:2.

7 min. Šie stratego vaistai suveikia. Po pertraukėlės vilniečiai į aikštę išeina kur kas labiau susikaupę ir pradeda artėti. Po Dovio Bičkauskio tritaškio iš „Loko“ persvaros lieka vos du taškai – 13:15.

5 min. Dmitrijus Kulaginas naudojasi savo pranašumais prieš Pako Cruzą ir inicijuoja „Loko“ spurtą, po kurio „Rytas“ atsilieka jau 7 taškais – 8:15. Dainius Adomaitis prašo pirmos minutės pertraukėlės.

4 min. Atakoje vilniečiai taškus renka nesunkiai, bet rimtų problemų kyla ginantis. Rusai rezultatyviai užbaigia beveik visas savo atakas.

3 min. Martynas Echodas krauna iš viršaus, o po akimirkos sėkmingai užbaigia dar vieną ataką – 8:9.

2 min. „Lokomotiv“ bando perimti iniciatyvą jau pirmomis dvikovos minutėmis. Willas Cummingsas pelnė du taškus su pražanga, tritaškį prideda Dmitrijus Kulaginas. Į tai vilniečiai atsakė keturiais Camerono Bairstow taškais – 4:5.

Dvikovą „Rytas“ pradeda tokiu starto penketuku: Pako Cruzas, Tu Holloway, Deividas Sirvydis, Cameronas Bairstow ir Martyns Echodas.