2020 10 09

Belgrade – įspūdingi R.Giedraičio ir „Crvena zvezda“ lyderio pasirodymai

Lietuviškoji Vitorijos „Baskonia“ (1-1) patyrė pirmąjį pralaimėjimą Eurolygoje. Fantastiškai po ilgosios pertraukos pasirodžiusio Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Ispanijos ekipa Belgrade 73:90 (16:23, 15:13, 18:29, 24:25) krito prieš „Crvena zvezda“ (1-1) ekipą, kurios gretose taškų vakarėlį surengė amerikietis Jordanas Loydas.

Tuščioje Aleksandro Nikoličiaus salėje žaidę šeimininkai lemiamą spurtą surengė po ilgosios pertraukos, kai trečiąjį kėlinį laimėjo 29:18, o 5 taškų persvara šoktelėjo iki 16.

„Baskonia“ gretose taškais prapliupo Rokas Giedraitis, per 31 minutę pelnęs 26 taškus (3/5 dvit., 6/11 trit., 2/3 baud.), iš kurių 21 – per antrąją mačo dalį. Antroje susitikimo dalyje lietuvis įšovė 5 tritaškius iš 6.

R.Giedraitis dar pridėjo 3 atkovotus kamuolius, 4 klaidas, bloką ir 16 naudingumo balų.

Tai rezultatyviausias 27-erių puolėjo krepšininkas Eurolygoje.

Trečiajame „Baskonia“ vedlys iš Tauragės atliko gražiausių savaitės epizodų dešimtuko vertą bloką „Crvena zvezda“ lyderiui Jordanui Loydui.

Būtent iš Valensijos į Belgradą praėjusią vasarą persikėlęs amerikietis buvo pagrindinis „Crvena zvezda“ pergalės kalvis, per 25 minutes pelnęs 30 taškų (3/8 dvit., 5/8 trit., 9/9 baud.), atkovojęs 6 ir perėmęs 2 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, blokavęs metimą ir užfiksavęs 34 efektyvumo balus.

Kitas lietuvis Tadas Sedekerskis šiose rungtynėse žaidė 15 minučių, pelnė 4 taškus (1/2 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, suklydo kartą ir surinko 5 naudingumo balus.

Pirmajame ture "Baskonia" įveikė Madrido "Real" krepšininkus, o kitą savaitę jų Vitorijoje lauks dvigubas Rusijos klubų egzaminas – „Fernando Buesa“ arenoje lankysis Maskvos srities „Chimki“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipos.

„Crvena zvezda“: Jordanas Loydas 30 (34 naud. bal.), Marko Simonovičius 16, Ogjenas Kuzmičius 8 (8 atk. kam.).

„Baskonia“: Rokas Giedraitis 26 (6/11 trit.), Luca Vildoza 13, Achille Polonara 10.