2019 04 05 /22:57

Būsimas „Žalgirio“ varžovas reguliarųjį sezoną baigė fantastišku K.Slouko tritaškiu ir rekordu

Kauno „Žalgirio“ būsima varžovė Eurolygos ketvirtfinalyje Stambulo „Fenerbahče“ (25-5) penktadienio vakarą baigė reguliarųjį sezoną. Željko Obradovičiaus vyrai namuose 78:75 (20:20, 21:21, 10:18, 27:16) pranoko Tel Avivo „Maccabi“ (14-16), o mačo didvyriu tapo fantastišką tritaškį aidint sirenai pataikęs Kostas Sloukas.
Kostas Sloukas
Kostas Sloukas / „Scanpix“ nuotr.

Įpusėjus mačui, rezultatas buvo lygus, o geriau trečią kėlinį sužaidę „Maccabi“ krepšininkai prieš lemiamą 10 minučių atkarpą turėjo 8 taškų pranašumą.

Visgi šeimininkai sugebėjo perimti iniciatyvą ir galinga atkarpa pirmoje ketvirto kėlinio pusėje turkams leido ne tik sugrįžti rungtynes, bet ir įgyti 7 taškų pranašumą (70:63).

Bet į tai Izraelio klubas atsakė atkarpa 8:0 ir dar kartą grąžino intrigą.

Paskutinę dvikovos minutę iniciatyvos ėmėsi K.Sloukas, bet į visas jo pastangas „Maccabi“ atsakydavo baudų metimais.

Tiksint paskutinėms sekundėms kamuolys priklausė šeimininkams. K.Sloukas kartą slystelėjo ant parketo, bet tuoj pat atsikėlė ir paleido tritaškį iš maždaug 7 metrų aidint sirenai, Metimas tikslą pasiekė.

Stambulo klubas šį sezoną savo arenoje laimėjo visas rungtynes. Iš viso reguliariajame sezone Ž.Obradovičiaus vyrai laimėjo 25 kartus ir tai yra modernios Eurolygos rekordas.

„Fenerbahče“: Kostas Sloukas 22, Luigi Datome 17, Marko Guduričius 13.

„Maccabi“: Tarikas Blackas 23, Scottie Wilbekinas 13, Deni Avdija 10.

Kitame nieko nelėmusiame mače Miuncheno „Bayern“ klubas (14-16) 84:77 (26:20, 18:15, 29:18, 11:24) namuose nugalėjo Las Palmaso „Gran Canaria“ krepšininkus (8-22).

Solidų mačą svečių gretose sužaidė buvęs žalgirietis estas Siimas Sanderis Vene. Jis per 29 minutes pelnė 19 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Abu klubai šiemet liko už atkrintamųjų. Vokiečiai liko dvyliktoje pozicijoje, ispanai – keturiolikti.

„Bayern“: Derrickas Williamsas 20, Vladimiras Lučičius 13, Petteri Koponenas 10.

„Gran Canaria“: Jacobas Wiley‘us 15 , Marcusas Erikssonas 10.