2021 10 15

Blogiausias startas per 13 metų: „Žalgiris“ rodė charakterį, bet jėgų pritrūko

Traumų išretintas ir pokyčių supurtytas Kauno „Žalgiris“ išgirdo naujojo komandos trenerio Jure Zdvoco prašymą. Nukraujavę Lietuvos čempionai rodė charakterį Graikijoje, vienu metu pirmavo net 14 taškų persvara, bet galiausiai pritrūko jėgų pirmajai sezono pergalei Eurolygoje.
Mantas Kalnietis ir Kostas Sloukas
Mantas Kalnietis ir Kostas Sloukas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Gero „Žalgirio“ starto įsiutintas Pirėjo „Olympiakos“ po didžiosios pertraukos įrodė savo pranašumą 83:68 (12:23, 24:16, 27:10, 20:19).

Rungtynių pradžioje gyvybės ženklus rodė ir Emmanuelis Mudiay – sužaidęs kol kas geriausias savo rungtynes Eurolygoje, ir net keturis tritaškius per pirmąją pusę pataikęs Artūras Milanis, o „Žalgiris“ buvo mirtinai nutildęs „Taikos ir draugystės“ rūmus Pirėjuje.

Tačiau išretinta komandos sudėtis ir gerokai agresyvesnė „Olympiakos“ gynyba pakeitė rungtynes antroje jų pusėje. Trečiąją kėlinį 27:10 laimėję šeimininkai galiausiai be didesnės dramos šventė trečią pergalę iš keturių galimų Eurolygos starte.

Ketvirtą sykį iš eilės pralaimėjęs „Žalgiris“ Eurolygoje startavo blogiausiai nuo 2008 metų, kai treniruojamas Gintaro Krapiko buvo startavęs 7 nesėkmių serija.

Kitą savaitę „Žalgiris“ (0-4) namuose susitiks su kita šiame sezone Eurolygoje dar nelaimėjusia ekipa – Miuncheno „Bayern“ (0-4).

„Olympiakos“: Kostas Sloukas 17, Giannoulis Larentzakis 13, Aleksandras Vezenkovas 12 (6 atk. kam.), Kostas Papanikolaou 10... Thomas Walkupas 6 (4 rez. perd.).

„Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay 19, Artūras Milaknis 14 (4/5 trit.), Joshas Nebo 12, Marek Blaževič 9 (8 atk. kam.), Tyleris Cavanaugh 8.

Karjeros rekordus Eurolygoje šiose rungtynėse gerino ir Marekas Blaževičius. Per 13 minučių jis pelnė 9 taškus (3/6 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius, blokavo 1 metimą ir surinko 10 naudingumo balų. Visi šie skaičiai – 20-mečio rekordai Eurolygoje.

Rungtynių aptarimas

Ketvirtas kėlinys

39 min. Keturi iš eilės M.Blaževičiaus taškai (64:80). J.Zdvocas į aikštę išleidžia ir K.Lukošiūną.

36 min. K.Sloukas pataiko iš toli (58:78). Vienintelė paguoda ir toliau vieną po kito gražesnį epizodą puolime kuriantis J.Nebo. Dar vienas fantastiškas amerikiečio dėjimas į „Olympiakos“ krepšį.

34 min. Dar du šeimininkų tritaškiai ir atstumas tarp komandų jau triuškinantis... (56:73).

32 min. Kokia „Žalgirio“ ataka... Svečiai penkis kartus atakuoja „Olympiakos“ krepšį, bet galiausiai M.Fallas blokuoja T.Cavanaugh metimą. Kitoje pusėje tas pats M.Fallas pelno taškus ir skirtumas pavojingai didėja (52:67).

Trečias kėlinys

30 min. „Žalgirio“ puolimas toliau stringa, o kraujo skonį pajutę šeimininkai skuodžia į greitą puolimą ir jau pirmauja dviženkle persvara (49:63). Trečiąjį kėlinį „Olympiakos“ laimėjo 27:10.

27 min. T.Dorsey duria tritaškį, S.Vezenkovas ir K.Papanikolaou pataiko po tritaškį ir „Olympiakos“ bėga (47:55). „Žalgiriui“ taškus kol kas renka tik lanką toliau laužantis J.Nebo.

26 min. Komiškas epizodas. Itin emocingai su teisėjais visas rungtynes diskutuojantis „Olympiakos“ treneris G.Bartzokas susižeidė... pirštą. Medikams teko jį šaldyti, bet treneris galės tęsti rungtynes.

25 min. Dar vienas galingas J.Nebo dėjimas lygina rezultatą (45:45).

24 min. Per pirmąją rungtynių pusę nė taško nepelnęs „Olympiakos“ lyderis S.Vezenkovas trečią kėlinį pradeda dviem taikliais tritaškiais ir šeimininkai jau pirmauja (43:45).

22 min. Buvęs žalgirietis Th.Walkupas vagia kamuolį, pataiko tritaškį ir lygina rezultatą (39:39).

J.Zdovcas: „Pradėjome kieta gynyba ir geru kamuolio dalinimusi puolime. Varžovai pradėjo keistis ginamaisiais ir mes kiek užstrigome, padarėme kelias klaidas ir leidome „Olympiakos“ sugrįžti.“

A.Milaknis: „Reikia taip pat intensyviai gintis ir toliau dalintis kamuoliu puolime. Toliau žaisti su tokia pačia energija, kaip ir pirmoje rungtynių pusėje.“

Rungtynių aptarimas per didžiąją pertrauką

Antras kėlinys

20 min. „Žalgiris“ klysta ir dar sykį praleidžia du taškus su pražanga. „Olympiacos“ mažina skirtumą iki penkių (39:34), o netrukus ir iki trijų (39:36). Didžioji pertrauka.

18 min. „Olympiakos“ atkovoja kamuolį, greitas K.Slouko perdavimas ir Sh.McKissikas pelno du taškus su M.Kalniečio pražanga (39:32).

16 min. A.Milaknis smeigia 4 tritaškį! Bet puolime prabyla ir „Olympiakos“ (34:28). A.Milaknis dar išprovokuoja ir 3 baudų metimus – pataiko 2 ir savo sąskaitoje turi jau 14 taškų (36:28).

15 min. „Olympiakos“ duria du tritaškius ir J.Zdovcas, nieko nelaukdamas, prašo minutės pertraukėlės (31:23).

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Jure Zdovc

14 min. E.Mudiay atrodo, kaip visai kitas žmogus. Rezultatyvus perdavimas M.Blaževičiui, o kitoje atakoje – ir galingas prasiveržimas. Amerikietis jau dabar žaidžia geriausias rungtynes Eurolygoje – 9 taškai ir 3 rezultatyvūs perdavimai (31:17).

11 min. Antras kėlinys prasideda dar vienu geru E.Mudiay epizodu, bet tritaškį pataiko ir K.Sloukas, kol kas keliantis daugiausia galvos skausmo svečiams (25:15).

Pirmas kėlinys

10 min. „Olympiakos“ atsibunda aikštėje pasirožius K.Soukui, bet kėlinį taikliu metimu su sirena užbaigia T.Cavanaugh (23:12).

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Mantas Kalnietis ir Kostas Sloukas

9 min. Trečias A.Milaknio tritaškis! M.Kalnietis prideda 3 taiklius baudų metimus ir Lietuvos čempionai priekyje jau dviženkle persvara (21:8).

7 min. J.Nebo drebina varžovų krepšį po puikaus M.Kalniečio perdavimo. Antrą tritaškį prideda A.Milaknis, „Žalgiris“ puikiai ginasi ir tęsia puikų rungtynių startą (15:6).

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Pirėjo „Taikos ir draugystės“ rūmai.

6 min. Buvusio žalgiriečio T.Walkupo dovanėlė – laisvas nuo tritaškio linijos meta į... lentos kraštą. „Žalgiris“ pirmauja Pirėjuje (10:6).

4 min. Dar vienas taiklus E.Mudiay metimas – šįkart paskutinę atakos sekundę! Tritaškį prideda ir starto penkete J.Strelnieką pakeitęs A.Milaknis, bet du tritaškius pataiko ir šeimininkai (8:6).

1 min. Geras ženklas „Žalgiriui“ – E.Mudiay drąsiai meta ir pataiko jau pirmąjį savo metimą. „Olympiakos“ puolime savo ataką kartoja net du kartus, bet „Žalgiris“ apsigina (2:0).

„Žalgirio“ starto penketas: E.Mudiay, A.Milaknis, E.Ulanovas, T.Cavanaugh ir J.Nebo.