Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 25d. 16:05

Dar vieną krepšinio seminarą pasitinkantis M.Schilleris įsivertino debiutą Eurolygoje

Martinas Schilleris visas užsipumpavęs sėdo prie mikrofono Eurolygos rungtynių su Sankt Peterburgo „Zenit“ išvakarėse. Išskirtine energija spaudos konferencijoje tryškęs 38-erių austras nekantravo pradėti pratybas su savo vyrukais. Visi kartu jie bando nutraukti keturių iš eilės pralaimėjimų seriją. Bet iš aukšto pilotažo varžovų besimokantis M.Schilleris pozityviai žvelgia į „Žalgirio“ startą Eurolygoje.

Italijos žurnalistai nustebo, kai po pergalės prieš „Žalgirį“ baigęs spaudos konferenciją Milane, Ettore Messina liko šalia luktelėti savo kolegos „Mediolanum Forum“ arenos koridoriuje.

„Olimpia“ strategas išklausė trumpą Martino Schillerio pralaimėjimo ataskaitą žiniasklaidai ir išlaukęs 38-erių austro, paėjo į šalį pasikalbėti apie krepšinį.

„Žalgirio“ strategas praeityje dirbo su dviem Ettore Messina kolegomis, todėl tai padėjo užmegzti kontaktą su „Profesoriumi“ vadinamu specialistu iš Italijos.

Tai buvo gan ekspresyvus dviejų trenerių pokalbis. E.Messina vis kažką pasakojo – daugiausia apie gynybą du prieš du, kitas gynybos variacijas, o M.Schilleris linksėjo galva ir viską žymėjosi.

Įvairiuose interviu jis ne kartą citavo tituluotąjį E.Messiną, todėl proga pabendrauti akis į akį turėjo įkvėpti Eurolygos debiutantą.

„Tai buvo bendriniai dalykai. Bet kalbėjome ne tik apie krepšinį“, – rungtynių su Sankt Peterburgo „Zenit“ išvakarėse spaudos konferencijoje teigė M.Schilleris.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Ettore Messina
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Ettore Messina

Pablo Laso, Ioannis Sfairopoulas, Dimitris Itoudis, Ettore Messina, o ketvirtadienį – dar vienas Europos krepšinio genijus Xavi Pascualis. Su Eurolyga susipažįstantis M.Schilleris pastarąjį mėnesį tapo trenerių klinikos dalyviu.

Garsūs priešininkai jam išrašė ne tik gerų krepšinio pamokų, bet ir pralaimėjimų. „Žalgiriui“ reikės perlipti per save, kad X.Pascualio vizitas Kaune netaptų dar vienu krepšinio seminaru žaliai baltų komandai.

„Xavi krepšinis pasižymi labai gerai organizuota gynyba ir labai selektyviu puolimu, tiksliai žinant, kur užpulti. Jie turi kelias opcijas, kur atakuoti, bet labai gerai atsirenka silpnąsias vietas. Stebėdami jų rungtynes nepamatysite vienodų, nes jie išsirenka vis naujus atakos taikinius. Priešininko darbas – nuspėti, kas tavęs laukia“, – „Zenit“ strategą pristatė M.Schilleris.

Ką bando nuspėti „Žalgirio“ trenerių štabas?

„To jau nepasakysiu – nenoriu suteikti varžovams pranašumo“, – atkirto strategas.

„Scanpix“ nuotr./Xavi Pascualis
„Scanpix“ nuotr./Xavi Pascualis

Tačiau M.Schilleris jau gerai atsirinko visas didžiausias „Zenit“ grėsmes.

Pasak „Žalgirio“ specialisto, visas ketverias Eurolygos išvykos rungtynes laimėjęs „Zenit“ savo žaidimą stato nuo gynybos. Vid. 70,14 taško praleidžiantis Rusijos klubas pagal gynybos reitingą Eurolygoje yra antras.

Puolime „Zenit“ į priekį veda Kevino Pangoso žaidimas du prieš du, su metikais iš kraštų – KC Riversu, Billy Baronu ar Austinu Hollinsu.

Po krepšiu nugara į krepšį bando užatakuoti Willas Thomasas, svarbi figūra baudos aikštelėje ir Alexas Poythressas. O kur dar M.Schillerio nepaminėtas Artūras Gudaitis.

„Tai gerai puolimui sutverta komanda, bet jų stiprybė – gynyba, – akcentavo M.Schilleris. – Turėsime atkreipti dėmesį į jų metikus. Jie yra didžiulė grėsmė. Negali atsitraukti nuo jų žaidėjų, nes visi gali pataikyti iš toli.“

VIDEO: „urBONUSas“: „Žalgirio“ reakcija į kritiką ir geriausia nepakviesta Lietuvos rinktinė

„Žalgirio“ gynyba turi būti pasiruošusi galimam „Zenit“ šturmui. M.Schillerio paruoštos gynybinės užtvaros kol kas neatlaikė keturių pastarųjų varžovų puolimo bangos.

Žalgiriečiai nuo 7 turo Eurolygoje iki pertraukos praleidžia vid. 49,5 taško – daugiausiai visame turnyre. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ turėjo vytis pastaruosius keturis priešininkus vid. 10,7 taško skirtumu.

„Negalime palūžti, – nemalonią tendenciją komentavo M.Schilleris. – Pagrindinė mūsų tema dabar tam tikros pirmosios pusės situacijos, kuriose su savo energija turime kastis iš duobės ir suteikti sau geresnį šansą nugalėti šias labai geras komandas.

Manau, kad čia svarbiausia psichologija, kai dalykai ima riedėti žemyn. Turi stabdyti spurtą 0-6, o ko tikrai nenori, tai tokio spurto kaip 0-14. Krepšinis yra atkarpų žaidimas, bet svarbiausia neleisti varžovams mums iškasti per gilios duobės.“

VIDEO: ŽALGIRIS MILANO: Neraminanti tendencija

M.Schilleris po truputį mokosi Eurolygos krepšinio tendencijų. Po 10 pirmųjų jo rungtynių šiame turnyre, žalgiriečiai su 5 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais rikiuojasi devinti.

„Man patinka bendras paveikslas. Turime geriausią klubo startą Eurolygoje per 7 metus. Tai jau geras dalykas. 5-5 irgi yra pozityvus žvilgsnis į priekį, – savo įspūdžiais Eurolygoje dalijosi M.Schilleris. – Didžiausias iššūkis yra varžovai, su kuriais tenka susidurti šiame lygyje. Galėčiau apie tai filosofuoti visą vakarą. Kita vertus, man patinka šie iššūkiai ir aukšta krepšinio kokybė.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/