2013 10 24 /23:22

Dar vienas Eurolygos išbandymas „Žalgiriui“ buvo nesėkmingas – 75:82 nusileista „Emporio Armani“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą kovojo iki pat mačo pabaigos, tačiau jėgų LKL čempionams neužteko – 75:82 (19:25, 12:18, 27:20, 17:19) nusileista Milano „Emporio Armani“ ekipai.
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sporto grupę „Facebook“ tinkle jau mėgsta daugiau nei 9 tūkst. žmonių. Prisijunk ir tu – spausk LIKE.

Nors rungtynes Kauno krepšinio klubas pradėjo geriau, tačiau gana greitai šeimininkai sugebėjo persverti rezultatą ir nuo tada visą laiką buvo priekyje. Antrajame ketvirtyje Milano ekipos pranašumas peržengė dviženklę ribą ir atrodė, kad „Žalgirio“ laukia dar vienas panašus mačas, koks buvo prieš savaitę su „Real“.

Vis dėlto žalgiriečiai parodė charakterį ir Pauliaus Jankūno vedami per trečią ketvirtį priartėjo prie varžovų bei metė jiems rimtą iššūkį. Po trečio ketvirčio ekipas skyrė tik penki taškai, o likus žaisti 4 minutes kauniečiai priartėjo iki vieno metimo – 65:67. Tada žalgiriečiai vienos varžovų atakos metu prasižengė keturis kartus, atidavė iniciatyvą svečiams ir „Emporio Armani“ spurtavo 8:0 bei įsirašė pirmąją pergalę.

„Emporio Armani“: N.Melli (9/10 dvit., 9 atk. kam., 28 naud. bal.) 20, D.Mossas (4/4 dvit.) 16, C.Jerrellsas (6 rez. perd.) 16, K.Langfordas (1/6 dvit., 1/5 trit.) 9.

„Žalgiris“: M.Pocius ir P.Jankūnas (6/7 dvit., 20 naud. bal.) po 16, R.Javtokas (4/5 dvit., 4/4 baud., 6 atk. kam.) 12, Š.Jasikevičius ir J.Dentmonas po 10, T.Klimavičius 7, V.Čižauskas ir V.Lipkevičius po 2.

Ketvirtasis ketvirtis: „Emporio Armani“ – „Žalgiris“ 82:75 (25:19, 18:12, 20:27, 19:17).

8 min. Likus žaisti dvi minutes neįtikėtinai žaidęs N.Melli pataikė dar vieną dvitaškį ir nubraukė „Žalgirio“ viltis kovoti dėl pergalės – 77:65.

6 min. „Emporio Armani“ nusprendė susiimti ir surengė kelias puikias atakas bei atstatė 7 taškų persvarą – 72:65. C.Jerrellsas netrukus smeigė itin skaudų tritaškį – 75:65.

4 min. Kauniečiai susiėmė gynyboje, tačiau jiems nesisekė puolime ir komandas ilgą laiką skyrė tie patys 4 taškai – 67:63. R.Javtokas po to dar kartą pataikė abi baudas – 65:67.

2 min. Lemiamą ketvirtį geriau pradėjo Milano ekipa, tačiau netrukus T.Klimavičius įmetė du taškus ir pridėjo taiklų baudos metimą – 61:65.

Trečiasis ketvirtis: „Emporio Armani“ – „Žalgiris“ 63:58 (25:19, 18:12, 20:27)

10 min. M.Hainesas atsakė taip pat tolimu metimu, tačiau toliau siautėjo P.Jankūnas, pelnęs jau 14-ąjį tašką – 58:63.

9 min. Žaidimas kiek išsilygino ir komandos tiesiog keitėsi rezultatyviomis atakomis. Puikiai žaidė P.Jankūnas, per ketvirtį surinkęs 13 taškų. Po jo ir Š.Jasikevičiaus puikaus dueto skirtumas aptirpo iki šešių taškų – 53:59. M.Pocius smeigė tritaškį! 56:59.

6 min. Dar viena geresnė „Žalgirio“ atkarpa baigėsi P.Jankūno ir J.Dentmono solo reidais ir šeimininkų persvara vėl sumažėjo iki septynių taškų – 55:48.

4 min. Skirtumas buvo sumažėjęs iki 7 taškų, po puikaus R.Javtoko bloko varžovui, tačiau C.Jerrellso tritaškis atstatė 10 taškų persvarą – 48:38. Tolimą metimą pataikė ir penktą tašką šiame ketvirtyje pelnęs P.Jankūnas – 41:48.

2 min. R.Javtokas po pertraukos pelnė savo dešimtąjį tašką, o netrukus pirmą kartą pataikė ir J.Dentmonas, smeigęs tritaškį – 36:45.

Antrasis ketvirtis: „Emporio Armani“ – „Žalgiris“ 43:31 (25:19, 18:12)

10 min. Ketvirtį kauniečiai baigė sumažindami varžovų pranašumą, o R.Javtokas pelnė 8-ąjį savo tašką.

9 min. „Žalgiriui“ pavyko sužaisti kiek sėkmingesnę atkarpą, kai keli gana užtikrinti šeimininkų metimai nepasiekė tikslo, o Š.Jasikevičius ir R.Javtokas įmetė po dvitaškį – 27:39. Milano ekipos treneris paprašė minutės pertraukėlės ir jo krepšininkai atstatė turėtą persvarą – 43:27.

6 min. Sužaidus daugiau nei penkias minutes šeimininkai įsmeigė tritaškį (39:21), o R.Javtokas tik tada pelnė ketvirtą „Žalgirio“ tašką antrame ketvirtyje – 23:39.

4 min. N.Melli darė, ką norėjo po „Žalgirio“ krepšiu ir antrame ketvirtyje jau buvo pataikęs visus penkis dvitaškius. Po A.Gentile metimo, kurį jis atliko po savo paties netaiklaus bandymo, „Emporio Armani“ persvara pasiekė 15 taškų ribą – 36:21.

2 min. Šeimininkai ketvirtį pradėjo geriau ir padidino savo persvarą iki 8 taškų, o po dar vienos kauniečių netaiklios atakos A.Gentile smeigė tritaškį ir „Emporio Armani“ pranašumas pasiekė dviženklę ribą – 30:19.

Pirmasis ketvirtis: „Emporio Armani“ – „Žalgiris“ 25:19

10 min. Š.Jasikevičius pasirodymą aikštėje pažymėjo keturiais taikliais baudos metimais, tačiau N.Melli su sirena pataikė dvitaškį ir Milano ekipa buvo priekyje 25:19.

9 min. Įsibėgėjo C.Jerrellsas, kuris pataikė porą sunkių metimų iš vidutinių nuotolio, tačiau puolime visai neblogai žaidė ir „Žalgirio“ krepšininkai. Vis dėlto likus žaisti minutę „Emporio Armani“ surengė nedidelį spurtą – 21:15.

6 min. Milano krepšininkai po truputį įsibėgėjo, tačiau R.Javtokas sugebėjo sumesti abu baudų metimus ir kauniečiai turėjo nedidelį deficitą – 9:13, 13:17.

4 min. Milano krepšininkai atsigavo, tačiau žaidime buvo nemažai techninio broko, šeimininkai sužingsniavo kelis kartus, o žalgiriečiai dviejose atakose iš eilės prasižengė puolime. Po 4 min. „Emporio Armani“ pirmavo 6:5.

2 min. Jau pirmoje atakoje M.Pocius smeigė tolimą metimą. Gera pradžia – pusė darbo. Netrukus „Žalgiris“ apsigynė. Antroje atakoje italams ir vėl prireikė visų 24 sekundžių, tačiau šįkart paskutinę akimirką K.Langfordas pelnė dvitaškį – 2:3.

„Žalgirio“ starto penketas – R.Javtokas, P.Jankūnas, V.Lipkevičius, M.Pocius ir J.Dentmonas. „Emporio Armani“ – S.Samuelsas, B.Cerella, K.Langfordas, C.J.Wallace'as, C.Jerrellsas.

Po pralaimėjimo 63:83 Madrido „Real“ pirmajame Eurolygos mače namuose Kauno „Žalgirio“ krepšininkai supyko ir LKL pirmenybėse sutriuškino Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus – 83:57. Vis dėlto Milano komandoje spindinčios žvaigždės – kur kas ryškesnės nei Pasvalyje.

„Emporio Armani“ Eurolygos pirmame mače taip pat 20-ties taškų skirtumu nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (67:87) ir dabar kartu su kauniečiais yra grupės dugne. Dėl to Milano klubo strategas Luca Banchi prieš mačą su „Žalgiriu“ teigė, kad tai gali būti gyvybės ir mirties rungtynės.

Milano klubo lyderiai mače su „Anadolu Efes“ buvo Keithas Langfordas (20 tšk., 4/5 dvit., 3/6 trit.) ir Europos pirmenybėse su Italijos rinktine dalyvavęs Alessandro Gentile (19 tšk., 5/8 dvit., 3/5 trit.). Jiems labiausiai talkino 6 taškus pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs Nicolo Melli bei 10 taškų įmetęs jamaikietis Samardo Samuelsas.

„Emporio Armani“ aistruoliai daugiau naudos tikisi iš kur kas geriau galinčių žaisti amerikiečių – C.J.Wallace'o ir Curtiso Jerrellso.

Sekmadienį Milano krepšininkai Italijos lygoje 84:72 įveikė Varezės „Cimberio“, žaisdami vien su aštuoniais krepšininkais. Rezultatyviausi šiose rungtynėse buvo S.Samuelsas (21 tšk. 11 atk. kam.), K.Langfordas (19) bei A.Gentile (12) su D.Mossu (12).

Pirmajame Eurolygos mače tiek „Žalgirio“, tiek „Emporio Armani“ krepšininkų statistika panaši, kauniečiai tik suklydo kur kas daugiau kartų – 27, italai – 21. Visi kiti rodikliai labai panašūs, tad pergalę gali lemti ir mažos smulkmenos.