2009 12 17

„Žalgiris“ gėdingai sutriuškintas Barselonoje (nuotraukos)

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas patyrė vieną skaudžiausių pralaimėjimų per savo istoriją. Ketvirtadienio vakarą Lietuvos vicečempionai išvykoje 34 taškų skirtumu – 55:89 (17:20, 11:26, 9:23, 18:20) buvo sutriuškinti be pralaimėjimų Eurolygos B grupėje žengiančios „Barcelona“ (Ispanija) ekipos. Praraja tarp komandų vienu metu siekė net 40 taškų.
„Žalgirio“ gretose vienintelis pagirtinai žaidė T.Watsonas
„Žalgirio“ gretose vienintelis pagirtinai žaidė T.Watsonas. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Gintaro Krapiko treniruojamiems Lietuvos vicečempionams tai buvo septintasis pralaimėjimas iš eilės, po kurio su vienintele pergale jie liko B grupės dugne.

Negana to, „Žalgiriui“ ši nesėkmė buvo 13-a iš eilės išvykoje – ši kauniečių serija Eurolygoje tęsiasi jau beveik dvejus metus.

Vis dėlto žalgiriečiai dar neprarado teorinių galimybių patekti į „Top-16“ etapą (grupėje užimti bent ketvirtą vietą), tačiau tam reikia laimėti abu likusius mačus ir laukti varžovų malonės.

Rungtynių eiga

G.Krapikas dvikovą pradeda tokiu savo auklėtinių penketu: M.Kalnietis, D.Šalenga, M.Brownas, T.Watsonas ir M.Begičius.

Tuo tarpu jo oponentas „Barcelona“ treniruojantis X.Pascualis nuo mačo pradžios į aikštelę įleidžia R.Rubio, J.C.Navarro, R.Grimau, E.Lorbeką ir B.Ndongą.

Mačo pradžioje ekipos apsikeičia nesėkmingomis atakomis. Pirmuosius du taškus pelno B.Ndongas (0:2). Netrukus dar du taškus iš po krepšinio prideda J.C.Navarro (0:4). „Žalgiriui“ įveikti kibią „Barcelona“ gynybą pirmą kartą pavyksta nuo mačo pradžios prabėgus net 4 minutėms – tai dėjimu padaro D.Šalenga (2:6). Svečiai ir toliau atrodo bejėgiškai puolime ir G.Krapikas yra priverstas prašyti minutės pertraukėlės (2:10).

Aikštelėje jau pirmame kėlinyje pasirodo A.Juškevičius. Keturis taškus iš eilės pelno M.Kalnietis (6:10). Tritaškį prideda D.Šalenga, o „Žalgiris“ įsidrąsina (9:12). Įspūdingą perdavimą T.Watsonui atlieka A.Juškevičius ir svečių deficitas ištirpsta iki minimumo (11:12). „Žalgirio“ spurtas po G.Krapiko paprašytos minutės pertraukėlės tęsiasi – D.Šalenga baudos metimais pirmą kartą  išveda svečius į priekį (13:12).

Deja, netrukus „Barcelona“ atsako negailestingai (13:20). Tiesa, „Žalgirio“ tai nepalaužia ir pirmas kėlinys baigiasi svečiams atsiliekant tik 3 taškais (17:20).

Antras kėlinys

M.Brownas pataiko dar du taškus ir svečiai vėl alsuoja šeimininkams į nugarą (19:20). Tačiau žalgiriečiams niekaip nepavyksta apsiginti (21:25). T.Watsonas galingai krauna kamuolį iš viršaus (23:25). Paliktas vienas prieš vieną T.Morrisas lengvai apgauna M.Browną, o šis neslepia pykstąs ant komandos draugų (24:30).

Žalgiriečiai ir toliau nespėja gynyboje, o šeimininkai įsibėgėja (26:38). J.C.Navarro smeigia tritaškį iš 8 metrų ir „Žalgirio“ laivas pradeda grimzti (26:41). Tritaškį dar prideda R.Rubio ir skirtumas tarp komandų tampa nepadorus (26:46). „Žalgiriui“ pavyksta sėkmingai baigti paskutinę ataką, tačiau svečių tai tikrai neguodžia (28:46).

Trečias kėlinys

J.C.Navarro pelno keturis taškus iš eilės iš „Barcelona“ toliau didina persvarą (28:50). „Žalgiris“ dar bando kabintis (33:50), tačiau šeimininkų puolimo mašina gesina visus svečių bandymus mažinti deficitą (34:54).

M.Pociaus tritaškis blokuojamas, tačiau nuskubėjęs į gynybą žalgirietis tuo pačiu atsilygina V.Vazquezui. Deja, kamuolį čia pat sugriebia E.Lorbekas ir pelno du taškus su pražanga (34:57). „Žalgirio“ žaidimas visiškai sugriūva ir „Barcelona“ ima smagintis (34:62). Kauniečių košmaras tęsiasi – trečias kėlinys baigiasi svečiams pralaimint jau 32 taškais (37:69).

Ketvirtas kėlinys

„Žalgirio“ gretose pirmą kartą šio sezono Eurolygos rungtynėse pasirodo P.Butkevičius, kuris netrukus atidaro savo taškų sąskaitą (41:69). G.Krapikas aikštelėje leidžia pasireikšti paprastai mažiau laiko sulaukiantiems auklėtiniams – A.Juškevičiui, S-S.Vene ar P.Butkevičiui, tačiau skirtumas nemažėja (45:76). Nuo suolo pakyla ir A.Milaknis.

„Žalgiris“ ir toliau leidžiasi triuškinamas – praraja tarp komandų pasiekia 40 taškų ribą (45:85). Vienintelis T.Watsonas dar bando gelbėti „Žalgirio“ garbę (52:85).

Dvikova baigiasi triuškinama katolų pergale rezultatu 55:89 (17:20, 11:26, 9:23, 18:20).

Krapikas tikėjosi Kalėdų stebuklo

Kiek daugiau nei 8 tūkst. vietų arena „Palau Blaugrana“ Barselonoje tikrai nėra pati tinkamiausia vieta „Žalgirio“ klubui nutraukti užsitęsusią nesėkmių seriją.

Svečiuose kauniečiai Eurolygos turnyre pergalės džiaugsmo jau nepatyrė beveik dvejus metus – t. y. 12-a rungtynių iš eilės. Ne mažiau skaudi ir šešių iš eilės „Žalgirio“ pralaimėjimų serija B grupėje, kuri tęsiasi nuo pat pirmų Eurolygos rungtynių su Vilerbano „Asvel“ (Prancūzija).

Nepaisant to, B grupės autsaideriais po trečiadienį Zagrebo „Cibonos“ pergalės tapę Lietuvos vicečempionai vis dar yra savo padėties šeimininkai ir turi teorinių galimybių žengti į „Top-16“ etapą. Pergalė ketvirtadienį Barselonoje šias viltis, be jokios abejonės, tik sustiprintų.

Žalgiriečius treniruojantis G.Krapikas aiškiais dvikovos favoritais laikė varžovus, tačiau prieš išvykdamas iš Kauno išreiškė viltį Ispanijoje išvysti Kalėdų stebuklą.

Tiesa, kauniečiams kovoje su „Barcelona“ gali prireikti ir daugiau nei stebuklo, mat ispanai šį sezoną Eurolygoje tiesiog šluoja visus nuo kelio. Kiekvienose rungtynėse katalonai varžovams leidžia įmesti vos 62,3 taško (pirmas rezultatas lygoje) ir sutriuškina juos vidutiniškai 19 taškų skirtumu.

Vis dėlto žalgiriečiai turi kuo pasigirti. Pirmame poros mače Kauno sporto halėje svečiams jie nusileido tik 7 taškais (70:77) ir vieninteliai iš B grupės lyderių varžovų nebuvo sutriuškinti dviženkliu skirtumu.